ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

خیانتهای محمد رضا پهلوی به ایران

Thursday, 24 Farvardin 1391، 11:45 AM
اگر بخواهیم فهرستی اجمالی از خیانت های شاه به کشور و مردم را ارائه بدهیم می توان به این امور اشاره نمود :

1. وابسته نمودن کامل کشور به قدرتهای بزرگ بویژه امریکا در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و...؛ بگونه ای که کشور در دوره پهلوی ، حیات خلوت و منطقه نفوذ این قدرتها و حافظ منافع آنها محسوب می شد، از لحاظ سیاسی ایران در آن زمان بر اساس دکترین نیکسون ،نقش ژاندارم منطقه را ایفا می کرد و منافع امریکا در منطقه را تامین می نمود و بر این اساس در اواسط دهه 1350 ایران به بزرگ ترین خریدار تسلیحات آمریکایی تبدیل شد از سال 1950 تا زمان سقوط شاه ارزش قراردادهای خرید تجهیزات و خدمات نظامی ایران از آمریکا به حدود 20 میلیارد دلار رسید تصویب و اجرای طرح مصونیت قضایی اتباع امریکایی در ایران ، ورود هزاران متخصص نظامی آمریکایی و سلطه آنها بر ارتش ، مداخله شاه در عمان و ارسال تجهیزات نظامی از سوی ایران به مراکش ، اردن و زئیر در گیری نظامی ایران در سومالی بخشی از برنامه هایی بود که به دستور آمریکا و در راستای منافع بین المللی این کشور تحقق یافت و ایرانیان را بیش از پیش به وابستگی شاه به آمریکا معتقد ساخت( جمعی از نویسندگان ،انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، قم : نشر معارف ، 1384، ص107و106)از نظر اقتصادی نیز کشور کاملاٌ وابسته به امریکا بود به عنوان نمونه آمریکا 40 در صد سهام کنسرسیوم نفتی را به دست آورد و به سرمایه گذاری های گسترده در ایران پرداخت البته این روابط ماهیتی امپریالیستی داشت برای مثال ایران در برابر هر دلاری که از تجارت با آمریکا به دست می آورد دو دلار برای کالاهای امریکایی می پرداخت ( انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، ص 106) باری روبین در کتاب جنگ قدرتها درباره وابستگی همه جانبه و بی اختیاری شاه در برابر قدرتهای خارجی و سلطه آنها بر کشور می نویسد: ماموران سیاسی نظامی انگلیس و آمریکا عملا در همه کارهای حکومت ایران دخالت می کردند ( 25 گفتار درباره انقلاب اسلامی , تهران :شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی , نشر هماهنگ , 1382, ص 306) بطور کلی شاه در سالهای حکومت خود به خواست و حمایت دولتمردان آمریکا بیش از مردم خود چشم دوخته بود و رابطه شاه و دولت آمریکا فراتر از رابطه دو دولت دوست بود او معتقد بود تا هنگامی که آمریکایی ها از وی حمایت کنند ، می تواند هر چه بخواهد بگوید و هر کاری که بخواهد انجام دهد از این رو چنین دولتی را نمی توان سرنگون کرد( ماروین زونیس ، شکست شاهانه ، ترجمه عباس مخبر ،تهران : طرح نو ,1374, ص 359)

2- بی اعتمادی به ارزشها ، سنت ها و معتقدات جامعه که عمیقاً ریشه مذهبی داشت و تلاش برای از بین بردن ارزشهای مذهبی مسلط بر جامعه و جایگزینی آنها با ارزشهای غربی که از این جمله می توان به تغییر تاریخ اسلامی به تاریخ شاهنشاهی، برگزاری جشن های سلطنتی پر هزینه و گزاف,نفوذ و اشتغال گسترده بهائیان و صهیونیستها در پستهای کلیدی و حساس دولتی اشاره نمود ( ر.ک به؛ ظهور وسقوط سلطنت پهلوی ، حسین فردوست ، تهران : موسسه اطلاعات ،1380و کتاب پشت پرده تخت طاووس ، مینو صمیمی ، تهران : موسسه اطلاعات ، 1374)

3- ترویج روز افزون فساد وبزهکاری در میان مردم بویژه جوانان , شاه تا توانست در کشور به گسترش فساد و بی بند باری در کشور کمک کرد در حالی تعداد کتابخانه ها , ورزشگاهها در کشور بسیار محدود بودو در هر کوی وبرزن مراکز فحشاء , قمار و شراب فروشی وجود داشت و تهران پایتخت کشور شیعی ایران پر از مشروب فروشی و کارخانه های شراب سازی و مراکز قمار و فحشاء شده بود ( ر.ک.به: پشت پرده تخت طاووس و ظهور وسقوط سلطنت پهلوی )

4- ابتذال و از بین بردن شخصیت و کرامت اخلاقی و اجتماعی زنان و تخریب کانون خانواده؛ زن در دوره حکومت شاه فقط یک وسیله عیاشی , شهوترانی بود و ارزش زن تا حد یک کالا تنزل پیدا کرده بود چیزی که امروزه در غرب شاهد آن هستیم. رواج فرهنگ برهنگی و بی بندوباری زنان و تنزل کرامت آنان وترویج فحشاء از کوشش های رژیم شاه در این جهت بود ( ر.ک. به: پشت پرده تخت طاووس , مفاسد اخلاقی خاندان پهلوی, شهلابختیاری , تهران : مرکز اسناد انقلاب اسلامی )

5- تشدید بی عدالتی و تبعیض در جامعه وشکاف طبقاتی و ضربه به اقتصاد کشور و تخریب صنعت کشاورزی کشور و تشویق به مهاجرت از روستاها به شهرها , تک محصولی شدن اقتصاد کشور و و وابستگی شدید اقتصادی به آمریکا نیز از جمله خیانتهای شاه به مردم و کشور محسوب می گردد ( ر.ک.به رویش , در آمدی بر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی , علی اکبر کلانتری , قم: نشر معارف و کتاب 25 گفتار پیرامون انقلاب اسلامی و سیمای پهلوی , ژرار دو ویلیه ترجمه عبدالرحیم میهن یار , تهران : به آفرین )

پرسمان دانشجویی

موافقین ۰ مخالفین ۰ 91/01/24
امین داوری

ساندیس خور

نظرات  (۳۵)

24 Farvardin 91 ، 11:46 وحیدرضا
........¶¶¶
......¶*....¶¶
.....¶*........¶
.....¶*...*...¶¶............¶...¶¶
.....¶*..**..¶¶...........¶*.¶.¶¶¶
......¶****¶¶.........¶***¶...¶¶¶
........¶***¶..........¶***¶¶...¶¶¶
..........¶*¶...(////...¶***¶......¶¶
..........¶¶..((///////..¶*¶...........¶
........¶*...................*¶
......¶*...\\.............//...*¶
.....¶*.... @ ........ @ .... *¶
......¶*.............Y..........*¶
.......¶*........I_I_I ........*¶
..........¶*................*¶
..............¶*,,,...,,,,*¶
.................\\\\\))////
..........¶¶.¶*...........*¶ ¶¶*:
......¶......¶*...............*¶....¶
..¶......¶*....................*¶.....¶
¶.....¶*...........................*¶....¶
¶.....¶*.............?............*¶....¶
¶¶¶¶*..............................*¶¶¶¶
.........¶*............¶..........*¶
.........¶*............¶..........*¶
..........¶*...........¶.........*¶
............¶*.........¶.......*¶
..............¶*.......¶.....*¶
......¶¶¶¶¶¶...¶..¶.:.¶...¶¶¶¶¶¶
...¶¶¶¶¶¶¶_¶¶?¶¶¶?¶¶..¶¶
سلام
چه وبلاگ زیبایی داری...
من هم در جامع ترین وبلاگ جک در ایران منتظر لبخند گرم شما هستم
اگر خوشتون اومد نظر بدین تا در آپ بعدی بهتون خبر بدم
نصرت مشنگ

امیری که بد نام نصرت مشنگ           بخورد و بخفت و خروشید همچون پلنگ
ز دانش تهی و نگاهش دژم                    روان تیره‌گون و کلامش خدنگ
تو گویی که شیر است وقت خورش           چو آمد به گسترده خوان رنگ رنگ
دهان باز کرده چو دیو دمان                   ببلعد هر آنچه گیرد به چنگ
از آن پس به هنگام اسایشش                  رها مینمود باد همچون تفنگ
وزین بود و هیکل چو پیلان بزرگ            شکم چون تغار و دهان چون هونگ
به وقت سیاست فرستاده بود               به اطراف و اکناف فحش و جفنگ
بهنگام خشم و دشنام او                      بلرزید بر خویش شهر فرنگ
نعیم  زاده سایه پرورده بود              ولیکن کلامش همه پر ز جنگ
بجشن و به عیشش چه دلبسته بود   چو بسته به دریاست ماهی‌ نهنگ 
به دهقان آزاد و دانشور رستگوی           ز جور و ز بی‌ دانشی عرصه تنگ
خردمند و فرزانه خسته به بند              وزیران دزدش به وافوور و بنگ
ز حرمان و فقر و ز بیداد او                نماند نامش به گیتی‌ جز به ننگ
زبی مهرییش شهر ویران سرای   چنین بود  آئین نصرت مشنگ      
Koohestani facebook : Ti koohestani
19 Dey 92 ، 12:45 آزاده
وقتی تریبون در دست شماست و یک عده آدم مسخ شده هم تمشاچی گنگ و لال! بفرمایید.
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
فکر کردم باید حرف جدیدی زده باشید، اینها که دروغهای نخ نما شده قبلی شماست. من خوشحالم که شاه از ایران رفت، چون در این35 سال مردم با تمام وجودشان فهمیدند آن حکومتی که دنبالش بودند برای آنها چه داشت. آخوندها نه دغدغه دین دارند و نه خدمت به مردم. اینها دنبال قدرت پول و پیاده کردن اسلام من درآوردی خودشان هستند. اگر اقدامات شاه نبود، انقلاب سفید حق رای به زنان ثبت احوال و ... ما الان همچون افغانستان بودیم. اگر دوره قاجار مستقیما به آخوندها وصل میشد، شما به جای اینکه پشت کامپیوتر نشسته باشید، درچراگاه بودید.
پاسخ:
[اگر دوره قاجار مستقیما به آخوندها وصل میشد، شما به جای اینکه پشت کامپیوتر نشسته باشید، درچراگاه بودید.]
پس نتیجه می گیریم چون به فرموده شما دوره قاجار این اتفاق نیفتاد ولی در زمان محمد رضا شاه افتاد و ب آخوندها وصل شد الآن جای جای من و شما تغییر کرده.

لطفا اگر می خواهید نقد کنید جوری نقد کنید که کسی فکر نکند با یک عقده ای طرف هستیم
چرا حرفی از انقلاب سفید شاه نمی زنید؟؟؟
شما که اطلاعات تاریخی تان خوب است و همه چیز را با ذکر منبع می گویید. چرا نوبت به زمان شاه که می رسد لال می شوید؟
وقتی می گویم:
اگر دوره قاجار مستقیما به آخوندها وصل میشد، شما به جای اینکه پشت کامپیوتر نشسته باشید، درچراگاه بودید.
یعنی: همین که دانشگاه داریم و زنان تحصیلکرده ، فقط مدیون شاه و پدرش هستیم. چون وقتی به یک میزان آزادی دست یافتیم، بازگشت پذیر نیست. آخوندهای بیسواد که سالیانی فقط بر سر قبور مردگان روضه می خواندند و پول می گرفتند، وقتی شاه به زنان حق رای داد اعتراض کردند چگونه حال حق رای هست و مشکلی نمی بینند. چون دردشان از اول این نبود و دنبال حکومت بودند. چگونه می توانند کشور اداره کنند. وقتی در حوزه درس خوانده اند، اما اکثرا حتی به زبان عربی هم مسلط نیستند. خامنه ای با مترجم با عربی زبانان حرف می زند. درحالیکه شاه به چند زبان زنده دنیا مسلط بود. متحجر و ناتوانند حتی در تبلیغ دین که کار اصلی شان است. متاسفم که

نمی فهمید.درضمن عقده ای به کسی می گویند که وقتی در منطق کم بیاورد،متوسل به توهین شود.
پاسخ:
جوابی برای این ها نداشتید!

1. وابسته نمودن کامل کشور به قدرتهای بزرگ بویژه امریکا در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و...؛ بگونه ای که کشور در دوره پهلوی ، حیات خلوت و منطقه نفوذ این قدرتها و حافظ منافع آنها محسوب می شد، از لحاظ سیاسی ایران در آن زمان بر اساس دکترین نیکسون ،نقش ژاندارم منطقه را ایفا می کرد و منافع امریکا در منطقه را تامین می نمود و بر این اساس در اواسط دهه 1350 ایران به بزرگ ترین خریدار تسلیحات آمریکایی تبدیل شد از سال 1950 تا زمان سقوط شاه ارزش قراردادهای خرید تجهیزات و خدمات نظامی ایران از آمریکا به حدود 20 میلیارد دلار رسید تصویب و اجرای طرح مصونیت قضایی اتباع امریکایی در ایران ، ورود هزاران متخصص نظامی آمریکایی و سلطه آنها بر ارتش ، مداخله شاه در عمان و ارسال تجهیزات نظامی از سوی ایران به مراکش ، اردن و زئیر در گیری نظامی ایران در سومالی بخشی از برنامه هایی بود که به دستور آمریکا و در راستای منافع بین المللی این کشور تحقق یافت و ایرانیان را بیش از پیش به وابستگی شاه به آمریکا معتقد ساخت( جمعی از نویسندگان ،انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، قم : نشر معارف ، 1384، ص107و106)از نظر اقتصادی نیز کشور کاملاٌ وابسته به امریکا بود به عنوان نمونه آمریکا 40 در صد سهام کنسرسیوم نفتی را به دست آورد و به سرمایه گذاری های گسترده در ایران پرداخت البته این روابط ماهیتی امپریالیستی داشت برای مثال ایران در برابر هر دلاری که از تجارت با آمریکا به دست می آورد دو دلار برای کالاهای امریکایی می پرداخت ( انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، ص 106) باری روبین در کتاب جنگ قدرتها درباره وابستگی همه جانبه و بی اختیاری شاه در برابر قدرتهای خارجی و سلطه آنها بر کشور می نویسد: ماموران سیاسی نظامی انگلیس و آمریکا عملا در همه کارهای حکومت ایران دخالت می کردند ( 25 گفتار درباره انقلاب اسلامی , تهران :شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی , نشر هماهنگ , 1382, ص 306) بطور کلی شاه در سالهای حکومت خود به خواست و حمایت دولتمردان آمریکا بیش از مردم خود چشم دوخته بود و رابطه شاه و دولت آمریکا فراتر از رابطه دو دولت دوست بود او معتقد بود تا هنگامی که آمریکایی ها از وی حمایت کنند ، می تواند هر چه بخواهد بگوید و هر کاری که بخواهد انجام دهد از این رو چنین دولتی را نمی توان سرنگون کرد( ماروین زونیس ، شکست شاهانه ، ترجمه عباس مخبر ،تهران : طرح نو ,1374, ص 359)

2- بی اعتمادی به ارزشها ، سنت ها و معتقدات جامعه که عمیقاً ریشه مذهبی داشت و تلاش برای از بین بردن ارزشهای مذهبی مسلط بر جامعه و جایگزینی آنها با ارزشهای غربی که از این جمله می توان به تغییر تاریخ اسلامی به تاریخ شاهنشاهی، برگزاری جشن های سلطنتی پر هزینه و گزاف,نفوذ و اشتغال گسترده بهائیان و صهیونیستها در پستهای کلیدی و حساس دولتی اشاره نمود ( ر.ک به؛ ظهور وسقوط سلطنت پهلوی ، حسین فردوست ، تهران : موسسه اطلاعات ،1380و کتاب پشت پرده تخت طاووس ، مینو صمیمی ، تهران : موسسه اطلاعات ، 1374)

3- ترویج روز افزون فساد وبزهکاری در میان مردم بویژه جوانان , شاه تا توانست در کشور به گسترش فساد و بی بند باری در کشور کمک کرد در حالی تعداد کتابخانه ها , ورزشگاهها در کشور بسیار محدود بودو در هر کوی وبرزن مراکز فحشاء , قمار و شراب فروشی وجود داشت و تهران پایتخت کشور شیعی ایران پر از مشروب فروشی و کارخانه های شراب سازی و مراکز قمار و فحشاء شده بود ( ر.ک.به: پشت پرده تخت طاووس و ظهور وسقوط سلطنت پهلوی )

4- ابتذال و از بین بردن شخصیت و کرامت اخلاقی و اجتماعی زنان و تخریب کانون خانواده؛ زن در دوره حکومت شاه فقط یک وسیله عیاشی , شهوترانی بود و ارزش زن تا حد یک کالا تنزل پیدا کرده بود چیزی که امروزه در غرب شاهد آن هستیم. رواج فرهنگ برهنگی و بی بندوباری زنان و تنزل کرامت آنان وترویج فحشاء از کوشش های رژیم شاه در این جهت بود ( ر.ک. به: پشت پرده تخت طاووس , مفاسد اخلاقی خاندان پهلوی, شهلابختیاری , تهران : مرکز اسناد انقلاب اسلامی )

5- تشدید بی عدالتی و تبعیض در جامعه وشکاف طبقاتی و ضربه به اقتصاد کشور و تخریب صنعت کشاورزی کشور و تشویق به مهاجرت از روستاها به شهرها , تک محصولی شدن اقتصاد کشور و و وابستگی شدید اقتصادی به آمریکا نیز از جمله خیانتهای شاه به مردم و کشور محسوب می گردد ( ر.ک.به رویش , در آمدی بر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی , علی اکبر کلانتری , قم: نشر معارف و کتاب 25 گفتار پیرامون انقلاب اسلامی و سیمای پهلوی , ژرار دو ویلیه ترجمه عبدالرحیم میهن یار , تهران : به آفرین )


عقده ای به کسی می گویند که وقتی در منطق کم بیاورد،متوسل به توهین شود.
شما در همین کامنتتان توهین کرده اید... منظورم چراگاه است... پس...


22 Bahman 92 ، 18:45 ایرانی
خوب بود
25 Esfand 92 ، 17:34 بنده خدا
باسلام,نظرموتااخر بخونیدبدنیست!
1_نه این که الان به کشورهایی مثل چین وروسیه وابسته نیستیم,گیریم که وابسته نباشیم,دیدیم تولیدات داخلی حتی ازپس ساخت یک خودروی درست وحسابی برنیومدن!,چقدرماشینامون توجاده هااتش گرفتنوهزاران مردم بیچاره تلف شدن وهیچ کسم ککش نگزید!تازه این فقط صنعت خودرومونه,چیزای دیگه بماند,چراکه وقت برای شمردن تک تکشان نیست.کوچکترین چیزامونو وارد میکنیم,ازگوشت یخ زده ی برزیلی وبرنج هندی گرفته تا حتی چوب بستنی!(اینایی که گفتم تلویزیون خودمون اعلام کرد!)بازاون موقع جنس خوب وضروری تحویل میگرفتیم,نه بنجل!
2_نه این که الان به ارزش های مذهبی خیلی ارزش داده میشه؟!اون ازوضع دین وایمان مردم ومملکتداریمون که به همه چیزی میخوره الا اسلامی,وزارت ارشادکه به هرشعروفیلم ناجوری مجوز میده,روزای شهادتام که الحمدلله به محض این که روزشهادت شب میشه,داداردودون صداوسیما به هواس وخودصداوسیمامنبع مهم تجملگراییه!وهمچنین ارایش های زننده ی برخی ازمجریان زن!حتی جرئت یک امربه معروف سادرو هم نداریم!چندین موردضرب وشتم وحشتناک درقبال امربه معروف گزارش شده که خودتون سرچ کنیدوصدهاهزارچیزدیگه...مذهبی بودن فقط به 3وقته پخش اذان نیست!
3_نه این که الان جووناخیلی خوبن وعلی اکبروارند!بااون قیافه های زننده ی دختراوپسرها!یه سرچ کوچیک توهمین اینترنت کنید ازگندایی که درجای جای ایران توسط جوانان انجام میشه اگاه میشیم!نه این که الان جوون معتاد به وفورنداریم؟! کراک که بدترین ماده مخدره فقط وفقط توایران پیدامیشه!(اینم تلویزیون گفت,نه من!)درقدیم فاسدا گروه های خاصی بودند,مگه ماالان فسادکم داریم؟ازفسادمالی,اداری,بانکی,اجتماعی,اقتصادی و...گرفته تابی بندوباری واسراف وتبذیر مردم درعروسی ها,جشن هاو...,خط قرمز امام حسین(ع)بود!بیاید سریکی ازکلاسای دانشگاه هاببینیدچه اعتقادات تاسف باری راجع به عاشورادارند!یادمان نره جوونای قدیم بودندکه جلوی توپ وتانک دشمن 8سال سینه سپرکردند!
4_نه این که الان زن معنای واقعی خودشوداره,اون موقع فقط یه روسری نداشتندیانهایتا دامن کوتاه میپوشیدند.اماحالاچی؟!اسمشه حجاب اجباره,هزارقلم ارایش ولباسای رنگارنگ تنگ زنده وساپورت(که ازهیچی نپوشیدن بدتره)وبرامدگی های زیرروسری وچیزای دیگه که شرمم میادبگم چی؟!(ازنظر روانشناسی ثابت شده تصویرزن نیمه برهنه تاثیرات به مراتب بدترومخرب تری ازتصویر کاملا برهنه ی اوداردو زنان امروز ما بااین اوصاف نیمه برهنه اند)تکریم زن فقط به نام گذاری روز مقدسی مثل ولادت حضرت زهرا(س)به عنوان روز زن نیست!!!کدامین زنان جامعه ی ما شبیه به ایشان هستند؟!یاحداقل سعی درالگوبرداری ازایشان رادارند؟!(بسیارقلیلند)
5_نه این که الان عدالت موج میزنه!شکاف طبقاتی پیدانمیشه!چراپایتخت این کشور ثروتمندبایدبه 2قطب((پایین شهر وبالا شهر))تقسیم بشه؟!وهنوز که هنوزه این تقسیمبندی سرجاش باشه؟!(درمالزی نیز همین گونه بود,اما برای برطرف شدن ان درکنار خانه های ثروتمندان,برای فقیران خانه ساختند)مگه ما این سال های اخیرچندین اختلاس کمرشکن میلیاردی که نه,چندهزارمیلیاردی نداشتیم که دردنیا نظیرنداشته است؟این فقط اختلاس است,خودمجلس اعلام داشت که بسیاری حقوق های40میلیون به بالا میگیرند!!شمابگو,این هاضربات سهمگین وجبران ناپذیر به اقتصادمملکت نمیزند؟!!!!این ها فقط یک گوشه هستند!
صنعت کشاورزی فکرمیکنید الان چطوراست؟اب های زیرزمینی طی سال های اخیربه علت برداشت های نسنجیده به حداقل خود رسیده است!
ماالان مهاجرشهرهابه تهران نداریم؟!فقط کافی است سری به مناطقی درتهران مانند منطقه18,19و...بزنید!همه مهاجر هستندوازهمه بدتر باکمبود شدید امکانات مواجه اند,به طوری که وقتی درذهن مناطق بالاشهررا به یاد میاوری,درشگفت میمانی که ایااینهاهمه جزیک شهرند؟!ان هم پایتخت!!!شمافقط یک شهر کوچک اطراف تهران مانندکرج رادرنظر بگیر!نسبت به گذشته ده ها برابرشده!ازنظر وسعت وجمعیت!90,80%مهاجرهستند!بگیدببینم فلسفه ی بزرگ شدن بیرویه ی تهران چه بود؟جزاین که اکثرکارخانه ها,ادارات,بیمارستان های نسبتامجهزومراکزصنعتی درتهران متمرکز شد؟(که این یک بی تدبیری بزرگ بود!)چندنفردراین شهرک ها ی اطراف تهران,درمحدوده ی محل سکونت خودمشغول به کارند؟اکثرا ازساعات اولیه ی صبح وارد تهران میشوند!کشورهای پیشرفته هرگز امکانات کشوررافقط در یک شهر متمرکزنمیکنند!!
میدانم زیادصحبت کردم,امالازم دانستم نکاتی رایاداوری کنم.لازم به ذکراست که بگویم من طرفدار نظام شاهنشاهی نیستم,نه,به هیچ وجه!چراکه اودست نشانده ی انگلیسی هاویک وابسته بودوضررهایی رابه ایران زد!اما قدری باید جانب انصاف رارعایت کرد!چه حکومتی برترازاسلامی؟!اماپیاده کردنش کاری اسان نیست!!!...
جناب ساندیس خور عزیز اول از همه ازت تشکر میکنم بابت مردانگی و انصافی که داری و سخنان منتقدان را اجازه میدهی ثبت شود دوم اینکه چرا حرف های بنده خدا و زهرا خانم را بی پاسخ گذاشته ای ؟؟؟ بارک الله به بینش و آگاهی این دو عزیز که چه زیبا چالشهای کمرشکن جمهوری اسلامی را بیان کردند . اگر راست میگویید از این کانترهای موافق و مخالف بگذار ببین چقدر بازدیدکنندگان وبلاگت با ایده های شما ساندیسخور گرامی مخالفند .
من هم در مورد حکومت پهلوی ها میخواهم بگویم این پدر و پسر ایران عقب افتاده از جهل و بیسوادی و واپسگرایی ملاها و آخوندهای دوره قاجار را به بزرگی و جلالی رساندند که شاهدش بودیم . تمام صنایع سنگین فولاد و ذوب آهن و پالایشگاه و سدهای بزرگ و نیروگاهها در دوران این پدر و پسر ساخته شد . در سی و چند سال حکومت ملاها بجز پر شدن حسابهای آقازاده ها و برخی سران نظام کدام رشدی و پیشرفتی را داشته ایم با اینکه چندین برابر زمان شاه استخراج و فروش نفت داشته ایم ؟؟؟؟
28 Tir 93 ، 15:46 عمار313
اینکه خامنه ای با مترجم عربی حرف میزنند صرفا جهت احترام برای زبان فارسی است ...
گر چه کوته فکرانی چون زهرا اینا رو حالی نمیشن...
18 Mordad 93 ، 21:41 بنده خدا
آقای خودعمارپندار،فارسی رو باید برای فارسی زبان ها پاس داشت،به خارجی ها چه مربوط؟!!
درثانی،مشکلات جامعه ما این چیزای پیش پا افتاده نیست که راجع بهش بحث کنیم!!!!
شما دیگه خیلی تعطیل هستید که از شاه حمایت میکنید وقتی که خودش توی تلویزیون گفیه مردم من قلط کردم
30 Mordad 93 ، 04:13 بنده خدا
چه ربطی داره؟! اگر بنا به این باشه،خود امام هم اون اواخر گفت که«اونجور که مامیخواستیم وانتظارشو داشتیم،نشد!»
شاه حماقت،زیاد کرد،ولی یه نگاه هم به اوضاع فعلی بکن!!بحث،بحث بد و بدتره!
روشنایی روزو نمیشه انکار کرد!!
درضمن،((غلط))،نه((قلط))
03 Mehr 93 ، 18:34 بیصواد انغلابی
حالا حسابشو بکن اینا مملکتو بسازن طرف غلط رو قلط مینویسه.
صاندبث خوری مقظ رو ظایل میکنح اینغدر ثاندیص نخورید.لااغل صیب ظمینی باحاش غاتی کنید.
ازخیانتهای شاه..چرا رفراندوم بحرین.توسط شاه بزدل بافشارانگلیس رو درمواردات ذکر نکردی..الان فکرکنین ابادان یا بوشهر بارفراندوم ازایران جدابشه...بنظرتون قابل هضم هس؟؟
اغای عرذتتاممیبملنقحصشبملتلنللططبطیبظکبB-)
اغا فارسی باید پاس داشته شود. چه برای ایرانی ها چه خارجی ها. مثل ظریف خوبه که تو کنفرانس های تو ایران هم حاظر نیست فارسی صحبت کنه.
29 Mehr 93 ، 19:11 بنده خدا
مگه ما گفتیم فارسی رو پاس نداریم؟!! اینو بدون،وقتی نماینده های چند تا کشور میخوان باهم حرف بزنن،باید یه زبان واحدی باشه!! حالا این زبان شده انگلیسی!! چرا الکی مسائلو باهم قاطی میکنید! کی ظریف تو کنفرانسای تو ایران انگلیسی حرف زد؟!! اگرم زده، مگه واسه ایرانیا انگلیسی حرف زده؟!واسه خارجیای تو کنفرانس انگلیسی صحبت کرده!! واسه ایرانیام جدا،بیاد با یه مشت خارجی فارسی حرف بزنه؟! کاری که باید بواسطهءمترجم و به صورت غیرمستقیم انجام بشه،خود ظریف مستقیما انجام میده ! ازهمهءاین حرفام گذشته،آخه این چه استدلال بچه گانه ایه؟!!!مگه هرکی خارجی(بویژه انگلیسی)حرف بزنه،یعنی به فارسی توهین کرده؟! اونم جلوی چندتا خارجی که فارسی نمیفهمن!!
وقتی یه زبان بین المللی میشه،اکثر کشورا باید اونو یاد بگیرن،مخصوصا تو موقعیت های بین المللی.در ثانی یکی از وظایف یه مسلمون اینه که غیر زبان مادریش،یک یا چند زبانو بلد باشه!! خوبه مثل آقای ایکس و ایگرگ جلو یه مشت خارجی کلمات انگلیسی رو با تلفظ فارسی،رو ورق واسش بنویسن و اونم با مِن مِن کردن،به زور بخونه و دست آخرم مضحکهءهمه بشیم؟!!!
قبلا هم گفتم،مشکلات جامعهءما این چیزای پیش پا افتاده نیست که سرش بحث کنیم!! یه وقتم فکر نکنی من یه اصلاح طلب صفر کیلومترمو از این جور فکرا، ولی خواهشا دیگه مغلطه نکنید!!!!
در ضمن،شما که فارسی رو پاس میداری،اون«آغا»ی اول جمله یعنی چی؟اگه اشتباه سهویه که هیچ،اگه معنی خاصی داره بگو یعنی چی؟ اگرم منظورت«مرد»هست میشه((آقا)) !! ((حاظر))هم که میشه((حاضر)) !!!!!
سلام و عرض ادب به همه دوستان منم دوست دارم یه نگاه درست به همه چیز ذاشته باشیم مثل نوشته های بنده خدا ....واقعا راسته که ما اسم اسلام رو کشورمونه و هیچ اسلامی در این کشور میشه گفت پیدا نمیشه ..... بخدا دوست داشتم حضرت محمد می بود و میگفت اسلام چیست...... از دیگر دوستانم میخوام که اشتباه و بد عمل کردن برخی افراد که داره با نام اسلام سر زبونه میفته رو به راحتی نپذیرندو گردن اسلام نیندازند.....
به نظرم هر کدوم ازاین دو حکوت و حتی قبل از اینها یه سری نکات مثبت و منفی دارند..........اما از این دوره انتظارها بالا ست چون هرکاری که میشود دارد به پای اسلم و حکومت اسلامی نوشته میشود.....کاش اسم اسلام از نست ایران را برداشته میشد تا دیگران نظرشان به این دین گرانبها عوض نشود...........
سلام دوست عزیز،
به خدمتت عرض کنم که الان نه تنها فحشا و بی بند و باری و طلاق بسیار بیشتر شده که دلیلش برنامه ریزی غرب برای نابودی بنیان خانواده است،بلکه حتی اخلاقیات نیز که در گذشته رعایت می شد از بین رفته است.
27 Mordad 94 ، 00:55 علیرضا
شاید اگر اکنون حکومت پهلوی بر ایران حاکم بود از نظر مادی در وضع بهتری بودیم. اولا شاید (یعنی من فکر میکنم سرنوشت یک حکومت وابسته و گوش به فرمانِ امریکا چیزی شبیه به عراق بعد از صدام و افغانستان میشه)، ثانیا این وضع بهتر همراه با وابستگی صرف بود نه استقلال و عزت. یعنی می بایست در تمام شئون زندگی بله قربان گوی امریکا باشیم تا نانمان قطع نشود. در آن صورت اثری از اسلام نمی ماند الا قرآن خواندن بر سر قبرها و نماز خواندن سالخوردگان در خانه ها. یعنی اسلام اجتماعی تنها خاطره ای می بود از صدر اسلام که در کتاب ها خوانده می شد.

و در آخر سخنی زیبا از رهبر کبیر انقلاب:
«نکته مهمی که همه باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال وآزادی ما راقبول دارند ؟ به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی مان نمی شناسند به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر این که شما را از دین تان برگردانند ...آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام را با دستهای خود ویران نماید , آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر , آنها ابر قدرت باشند ما ضعیف , آنها ولی و قیم باشند , ما جیره خوار و حافظ منافع آنها , نه یک ایران با هویت ایران اسلامی . »( صحیفه نور , ج 20 , ص 237)
در اینکه فساد رژیم شاهنشاهی رو نابود کرد شکی نیس اما قبول کنیم فساد الان به مراتب بیشتر از سابق هست تنها چاره درد ما ظهور یگانه منجی عالم بشریت هست یا مهدی(عج)
با سلام من تاریخ ایران را زیاد خواندم حکومتی بهتر از جمهوری اسلامی تاحالا نیومده در زمان کورش درس خواندن فقط برای شاهزادگان بود بعد از هخامنشی تا پهلوی ایران کوچک تر شد که آخرین ان جدایی بحرین از ایران بود که زمان محمد رضا پهلوی بود و تنها. جنگ ی که از ایران سرزمین. جدا نشد جنگ ایران و عراق بود ، در مورد دزدیها هم که نوشتید هر کس که دین داره دزدی نمیکنه اونایی که دزدی میکنند در هر لباسی میتونه باشه. روحانی که دزدی کنه روحانی نماست و این مشکلاتی که در کشورمان هست علت ان کشورهای سلطه گر خارجی و دشمنان داخلی است و بعضی. از مشکلات به انتخاب مردم برمیگرده ، مثلا فلان نماینده نالایق را به مجلس می فرستند لو هم رءیس ادارات را افراد نا لایق میگذارد ان وقت به اسم اسلام تمام می شود
31 Shahrivar 94 ، 23:25 بنده خدا
آقای علیرضا،مثل اینکه شما اصلا تواین مملکت نیستی داداش!!شماگفتید:« در آن صورت اثری از اسلام نمی ماند الا قرآن خواندن بر سر قبرها و نماز خواندن سالخوردگان در خانه ها. یعنی اسلام اجتماعی تنها خاطره ای می بود از صدر اسلام که در کتاب ها خوانده می شد»، در هرحال به عرضتون برسونم که الآن ازاسلام همان« قرآن خواندن بر سر قبرها و نماز خواندن سالخوردگان در خانه ها»باقی مانده، کمتر نباشه شانس آوردیم!!!! فقط همینقدر خلاصه بگم که اگرهرکس تنها یه مقایسهءکوچیک بازمان قبل انقلاب بکنه(بویژه کسانی که اون زمان بودن)خیلی راحت وبدون نیاز به هیچ آدرس منبع کتبی وآنچنانی، به طور عینی ودم دست متوجه میشه که مردم الآن ایران به مراتب نسبت به اسلام ومفاهیم با ارزش دینی بی تعصب تر شدن!! یه ذره ایمان مردم را با قبل مقایسه کنید!! اعتقادات جوونارو با جوونای اون زمان مقایسه کنین!!! الآن روهم ببینید وبعد قضاوت کنید!!! اگه جوابتون اینه که«بخاطر تبلیغات دشمنه که جوونا ازدست رفتن»، بگین ببینم، الآن که دیگه بعد انقلابه وحکومتمون«اسلامیه»، حکومت قبلی که«طاغوت»بود ونفوذ دشمن هم بیشتر!!!پس چرا ایمان ها قویتر بود؟!!! آمریکا جوردیگه داره زهرشو به ما میپاشه وما فکر میکنیم همه چیز آرومه!!! و اونم گرفتن دین مردمه!!! تهاجم فرهنگی، بی سروصدا ودر عین حال خیلی مؤثره!!!
وشما آقا رحیم عزیز، گفتید« در زمان کورش درس خواندن فقط برای شاهزادگان بود»اولا به اسم کوروش ننویسید، احتمال داره توزمان پادشاهای دیگه باشه، درثانی،برفرض هم که توزمان کوروش بوده باشه، برادر گرامی، شما داری(((چندهزارسال پیش))) رو با عصر امروز که آموزش جزء ابتدایی ترین حقوق مردم در هرجامعه ایه مقایسه میکنی؟!!! الآن شما توآفریقا وافغانستان هم که بری دانش آموزا درس میخونن و مدرسه میرن!!! عزیزمن،قیاس چارچوب داره، معیار داره!هرچیزی رو که نمیشه همین جوری با چیزدیگه مقایسه کرد!!!!درعوض الآن توایران امکاناتی مثل حقوق ها وپاداشهای آنچنانی، امکانات تفریحی وهتل های آنچنانی، شرایط استخدامی وکاری بهتر، انواع مسافرت های خارجی وهزارویک جور امکانات دیگه که من و شما ازشون خبرم نداریم دست آقازاده هاست!! اون موقع«شاهزاده»بود، الآن شده«آقازاده»!فرقی داره؟!! ازهمهءاین حرفام که بگذریم، همه میدونن تاریخ پر از تحریفه...
وهمچنین گفتید:«در مورد دزدیها هم که نوشتید هر کس که دین داره دزدی نمیکنه اونایی که دزدی میکنند در هر لباسی میتونه باشه. روحانی که دزدی کنه روحانی نماست و این مشکلاتی که در کشورمان هست علت ان کشورهای سلطه گر خارجی و دشمنان داخلی است»، مگه ما انقلاب نکردیم؟!باچه هدفی بود؟! غیرازاین هدف که دست دشمن ازکشور کوتاه بشه؟اگرقرار بود که همون دشمنای قبل انقلاب دوباره توحکومت بعدانقلاب پیداشون بشه و به همون غلطای خودشون ادامه بدن، پس دیگه چه انقلابی بود که کردیم؟! فقط این وسط جاواسه یه عده جوون که توجریان انقلاب و8سال جنگ مثل گل پرپر شدن کم بود؟!! به قول یه بنده خدایی تو تلویزیون:«درسته که دشمن غلط زیادی، زیاد میکنه، ولی دیگه اینقدر اشتباهای محض خودمونو گردن دشمن نندازیم!!» یه بارهم که شده مرد باشیم واشتباهامونو خودمون گردن بگیریم!!وقتی مردم به یک نماینده رأی میدن، یعنی اعتماد کردن و وقتی که خیانت کسی آشکار شد، باید باهاش بدون هیچ ملاحضه ای برخورد قانونی بشه که برخورد قانونی دیگه دست مردم نیست! وظیفهءمقامات قضاییه.
ودرنهایت، اینقدر دلمونو خوش نکنیم که دشمن ذره ای از خاکمونو نگرفت(گرچه این خیلی ارزشمنده)، ولی این خاکی که دستمونه امانته، شاید خدا نذاشت ازدستش بدیم تا امتحانمون کنه وببینه که ما، تواین حکومت اسلامی با این همه ادعاچطور نگهش میداریم؟چطور ما ملت پشت همو داریم؟چطور دین خدارو توش گسترش میدیم؟چطور مسئولین ثروت هاشو عادلانه بین مردم تقسیم میکنن؟ وچطور....
آیا بعدازحدود27سال ازجنگ، امانتدار خوبی بوده ایم؟؟!!.......
18 Mehr 94 ، 15:38 ایران
هر حکومتی خوب و بد داره
ما ایرانی ها ادم های جالبی هستیم
وقتی که شاه بود می گفتیم شاه خائن بود و لیاقت نداشت و مملکت دست امریکا بود
با رای 98% مردم ایران همه خواستار حکومتی اقای خمینی (ره) شدند
الان هم که هست می گیم این بده و شاه بهتر بود

به نظر من حکومت ما بهترین حکومت در تاریخ ایران زمین هست
حکومتی هیچ یک از قدرت های جهان حق دخالت در سیاست رو نداره
( اقتصاد رو نمی گم که کالا ها از چین وارد میشه ، چون امریکایی که هست بیشتر کالاهاش رو چین صادر می کنه )

همون مردمی که انقلاب کردین شما بودین
متاسفانه همه نیمه خالی لیوان رو می بینن
این حکومت به مراتب بهتر از شاه بوده
شاه سه چهار تا کارخانه درست کرده اونم قدیمی که الان به درد ما نمی خوره
و نیروگاه هسته ای که تعطیل شده بود
بعد انقلاب و الان کارخانه ها مدرن شدن و نیروگاه هسته ساختیم

ین گه جلوی 6 تا قدرت جهان با تقتدار حرفمون رو ، روی کرسی نشوندیم نشان از قدرت و استقلال ملت ایران هستای هموطن مطمئن باش اگه محمد رضا شاه الان بود ما الان مثل رژیم سعودی سگ امریکا بودیم
از داعش ما حمایت می کردیم ، با اسراییل رابطه صمیمی داشتیم و مسلمان کشی هدف ما برای تامین امنیت اسراییل بود

اخوند اخوند که میگین ، نگه اخوند واسه مسایل دینی هست؟
ما دانشمند داریم اخوند هست
کارگر داریم اخوند هست
پزشک داریم اخوند هست
و کلی دیگر

چون در حین کار لباس اخوندی نمی پوشن ، هی میگیم اینا مفت خورن و این جور شعر ها

درضمن برین خوب مطالعه کنین که شاه اسلام رو مانع حکومت داری خود می دونست
به همین دلیل در زمان خودش کلی هزینه کرد واسه تبلیغ زرتشت و کوروش و اهورامزدا و....
بعله آقاجان . انقلاب اسلامی خیلی محبوبه بین مردم. کافیه یک همه پرسی بدون کشت و کشتار انجام بشه تا انقلاب اسلامی 2 درصد هم رای نیاره. می تونی مراجعه کنی به آمار های بی طرفانه 22 بهمن همین امسال. البته اگر مدارس و ادارات رو که زورکی اومدن رو ازش حذف کنی.
دوستان ما هیچی از دوران شاه نمیدونیم پدران ما میگوین : ما برای همه چیز صف میکشیدیم از آب خوردن و شیشه پنجره و شکر و نفت و هزارها چیز دیگر ولی تریاک در همه خونه ها یافت میشد اگر به بچه میگفتی کجا تریاک هست ادرس میداد
حالا فکر میکنید شاه به فکر ما بوده یا خودش
همش میان میگن امریکا این همه بلا سر کشور ما اورده. اخه چشمتونو باز کنید کدوم کشور از درستی با امریکا ضرر کرده. این کشورای عربی مثل.. از ما میترسیدن اما حالا با امریکا رفیقن نگاشون کن چقدر پیشرفته شدن ای کاش شاه نمیرفت والان ما یکی از قدرت های جهانی بودیم نه اینکه جهان سوم باشیم و هیچکس نگامون هم نکنه.
24 Shahrivar 95 ، 01:46 Mahmoud Soltani
پاینده باد جمهوری اسلامی ایران
برخی خدمات محمدرضاشاه در ایران:
1. حضور 80 هزار مستشار نظامی و اداری امریکا در ایران
2. اعطای حق مصونیت قضائی (کاپیتولاسیون) به مستشاران امریکایی در سال 1343
3. اعطای جزیره بحرین و دویست جزیره زیبای اطراف آن به اربابان انگلیسی توسط شاه،
4. غرق بودن شاه، خواهرانش، همسرش فرح و بقیه اعضای خانواده اش در انواع فسادهای اخلاقی
5. هفتاد درصد جمعیت کشور بی سواد در سال 57 دستاورد فرهنگی شاهنشاه در ایران بود!
6. وجود ترسناک ترین و خطرناک ترین سازمان جاسوسی دنیا در دوره شاه (ساواک)
7. حضور بیش از 200 بهائی در بین مقامات ارشد کشور
8. تبدیل 800 هزار کشاورز ایران به خرده مالکان بی زمین
9. ایجاد 3000 فاحشه خانه و کاباره در ایران و ده ها محله فاحشه نشین
10. کشتار بیش از 4000 شهید از مردم بیگناه ایران
11. تامین 65% نفت مورد نیاز رژیم غاصب اسرائیل
بله. هیچ گاه دهن کجی شاه و فرحش به ارزش های اسلامی مردم ایران از جمله شرابخواری و رقص علنی آن دو با کارتر رئیس جمهور امریکا و همسرش در محرم سال 56 را فراموش نخواهیم کرد.
بله هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد که آنقدر عقب مانده بودیم که از هندوستان برایمان پزشک می آوردند!
بله. هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد برخی مردم ما چقدر زود فراموش میکنند جنایت ها و خیانت ها را و چه ساده از جهل و فراموشکاری و کم حافظه بودن آنها سواستفاده می شود.
برید گم شید شمایی که انقلاب کردید یه کلامم حرف از انقلاب سفید بزنید که شاه چه کرد بر مملکت فقط چسبیدید به این اخوندا که دیونو وارد سیاست کردن هرغلطی بخوان میکنن بعد وایه همینه مردم بی ااعقاد شدن اسنادو مدارک فساد اینام رو شده به حق امام زمان ان شاالله انقلاب دوم هم میبینیم میبینیم چجوری به غلط کردن میفتید جاوید شاه
سلام بر ایران ،بنده خدا برای قیاس بین دوتا حکومت باید بتونی یک روبیک بطور کامل ببینی ینی هر 6وجه رو باهم ببینی ،حکومت ونظام سازی یک موضوع بسیار پیچیده چند بعدی وچند لایه هست ،بعد از همه این وجه ها تازه میرسیم به قدرت تشخیص در اهم وفی الاهم،که خود این موضوع نیاز به بصیرت خاصی داره ،که اگر بخوام ریز بشم نه تنها ازحوصله خواننده بلکه ازحوصله برای تایپ کردن هم خارجه،تو متنی که ایران نوشته یک خطش برای کسانیکه واقع بین ارزش گرا وانسان دوست هستند کافیه تابتونند به راحتی برتری این حکومت رو نسبت به پهلوی تشخیص بدن واون هم بندیه که گفته اگر حکومت عوض نمیشد ما الان مثل عربستان داشتیم از داعش حمایت میکردیم
دکتر محمد مصدق که در مقابل استعمار مبارزه کرد معتقد بود پهلوی با پشتیبانی انگلیس حاکم ایران شده و باید منافع آنها رو تامین کنه . عزیزآن مملکت را مردمش میسازند . مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانیهاشون از دانشجویان پرسیدند ما نوکر باشیم تا تحریممون نکنند یا مستقل باشیم و در مقابل استعمار بایستیم .
همه پاسخ دادند ما می ایستیم .
پس بدانیم مردم یک جامعه آن جامعه را میسازند نه یک شخص یا یک گروه هرچند تاثیر گذار باشند . ما باید از خودمان شروع کنیم و منفعت طلبی شخصی را با منفعت طلبی جامعه عوض کنیم .آمریکا و اسرائیل اگه خیلی عرضه دارند مملکت خودشون رو تباد کنند که از زور بیکاری مردمشان به سطوح اومدن .
26 Azar 95 ، 20:49 زرین تره
میدانید چرا امروزه به مرده ها احترام میگذاریم یا کسی که میمیره براش مراسم آنچنانی میگیریم اطلاعیه میدهیم و... چون میدانیم از مرده کاری بر نمی اید و آسیبی به ما نمیرساند و دروغهای ما را برملا نمیکند یا برعکس پشت سر مرده حرف میزنیم چون میدانیم او حضور تدارد حقایق را بگوید و... مثال تا وقتی که شهریار (شاعر) زنده بود در مورد او فیلمی نمیساختند بعد از مرگش فیلم ساختند معلوم نیست چقدر واقعیت داشته باشد . این است فلسفه ی گرامیداشت مردگان .
12 Dey 95 ، 21:11 ایرانی
این تهی مغزایی که میان دروغ های نخنما تو کامنتا میگن رو بگو ولی باز دم شما گرم نظرات مخالف رو میزارید من به عنوان بی طرف میگم هم شاه بدی هایی داشت هم جمهوری اسلامی هم شاه خوبی هایی داشته هم جمهوری اسلامی از بدی های شاه این بود که بحرینو داد ( اگر چه به جاش سه جزیره رو پس گرفت) از خوبی هاش انقلاب سفید بود در ضمن این کاپیتالاسیون رو جایی به جز ایران نگید وگرنه مسخرتون میکنند این یه قرارداد بوده به نام کنوانسیون وین که همه کشور های جهان به جز دو تا کشور که یکیش هم تو قاره آفریقا بود هم عضوش بودن ودر واقع حق نظامی نبوده بلکه اجازه فعالیت در ایران صرف اینکه اگر خلافی در قبال کار کنسولگیری انجام دادن باید در دادگااه آمریکا محاکمه شن در ضمن کجا شاه ضد دین بود؟؟ مصاحبه شاه با اورینا فلاچی خبرنگار فرانسوی رو ببینین توش میگفت که تو رودخونه افتاده بود داشته سرش میخورد به سنگ یکدفعه امام زمان (عج) نجاتش دادند ولی خب انقلاب خوبی هم داشت مثل افزایش سواد ولی کلی بررسی کنیم تو این دوران دوران طلایی فقط برای رضا شاه بوده همین!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.