ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

آیا سگ نجس است...

Monday, 15 Tir 1394، 10:47 PM

آیا این متن واقعی ست


آیا سگ نجس است...
در ایران باستان مردم در خانه های خودشان سگ نگه میداشتن . بعد از حمله اعراب به ایران سگها نگهبانهای خانه ها بودند و جلوی تهاجم اعراب به خانه و ناموس مردم را میگرفتند .

اعراب از سادگی مردم ایران استفاده کردند و فتوای دادن که سگ نجسه و اگر در خانه باشه تا هفت خانه اینطرف و آنطرف فرشته ای نمیاد و برکت از آن خانه میره و بعد از این فتوا مردم باور کردن و اعراب به جان و مال و ناموس ایرانیها تجاوز کردند و از آن به بعد در ایران باب شد که سگ نجس است!

در صورتی که در قران در سوره کهف خداوند سگ را همراه انسان نشان داد و فرمود که سگ همراه اصحاب کهف خوابید و بیدار شد و با آنها مرد . بیاید بیدار باشیم و نسبت به خرافات که بما القا شده با دید بهتر نگاه کنیم و آگاه باشیم . همه آدم ها ظرفیت بزرگ شدن را ندارند، اگر بزرگشان کنیم گم می شوند و دیگر نه شما را می بینند و نه خودشان را. بیاییم به اندازه آدم ها دست نزنیم..... "

پاسخ شایعه بالا

1. این مطلب در هیچ منبع معتبری یافت نشد و تناقضات عجیب متن شبهه ، به تنهایی موجب بطلان آن است !

2. دو ایراد عقلانی در متن :
* آیا برای دفع تجاوز ادعا شده ، توان و غیرت ایرانیان از سگها کمتر بوده است ؟!
* با فرض قبول مطلب ، آیا ایرانیان پس از این اتفاق متوجه فریب اعراب نشدند و ساده لوحانه ماجرای فریب خود را پذیرفته و ادامه دادند ؟!

3. سگ نجس است ، اما اسلام برای برخی کارها همچون نگهبانی ، شکار اجازه استفاده داده و خرید و فروش این نوع سگ هم به علت استفادۀ عقلایی که دارد، در اسلام مجاز شمرده شده است.
http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=102378

4. در قرآن، سخن از سگ اصحاب کهف آمده اما تجلیلی از آن سگ بیان نشده است !
"و سگ آنها دستهاى خود را بر دهانه غار گشوده بود (و نگهبانى مى‏ کرد)"
http://www.soalcity.ir/node/1916

5. نجس بودن سگ در روایات معتبری آمده ، از جمله :
ابی سهیل از امام صادق (ع) پرسید در مورد سگ، که حضرت سه بار فرمودند: "سگ نجس است"
http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa4155

6. یقینا خود متن شبهه ، مصداق بارز خرافه ایست که نویسنده در پایان متن ، هشدار به مراقبت از آن داده است !
  http://shayeaat.ir

موافقین ۰ مخالفین ۰ 94/04/15
امین داوری

اسلام

اعراب

سگ

نجس

نظرات  (۶)

20 Tir 94 ، 12:04 کوروش
در فرهنگ دینی ماسگ را همیشه فراری میدهند و میزنند و با هزار خرافه بافی های دینی

کتاب سگ ولگرد را بخونید

از زبان یک سگ که رفتار انسانی یک مردم دیندارایران و مردم انگلیسی را با سگ را به زبان زیا و شیوا بصورت داستان بیان نموده است

ایرانی ها میکشتند وانگلیسی ها نوازش میکردند

کتاب را یک خود باخته ایرانی و نویسنده شهیر آقای صادق نوشته تازگیها رژیم فهیمده و کتاباش ممنوع نیست
25 Tir 94 ، 00:24 ناشناس
سلام
نتیجه گیری متن به کل از محتوا متمایزه. شکاف بین نتیجه گیری و متن قابل تأمل ه.
درباره سگ اصحاب کهف، شرافت سگ به نسبتی است که با صاحبان خود یافته است یعنی اصحاب کهف! در عین حال آیه برای بیان ارزش سگ بیان نشده است بلکه برای بیان ارزش هدایت یافتن و همراهی با حق بیان شده است.
صادق هدایت نویسنده ای باهوش بود. نقد هدایت و آثار او من جمله سگ ولگرد بنا به دلایلی مستلزم آگاهی داشتن از نظریه های ادبی ویژه ای نظیر نظریه ژنت و مرگ مولف است. برای نقد عملکرد چنین نویسنده ای او را باید سفید و شفاف دانست و سپس در جریان متن او را ارتقا و یا تنزل داد. چه بسا او از سفیدی و شفافیت به سیاهی گراید. بنابراین نمی توان سگ ولگرد را به سادگی برای نقد جامعه ارزش گذاری کرد.
موفق باشید. ان شاءالله.
خب شوما که همش داری مطلبا یه سایت دیه را کپی می کنی می زاری تو وبلاگت
چی چی شد این ... !
26 Tir 94 ، 12:39 هر کی
در مورد شماره 1
اگر از ابتدا متن را باطل میدانید، چطور موارد دیگر را نتیجه می گیرید؟ پس تمام موارد دیگر که شما نتیجه گرفته اید هم باطل است و نیازی به بیان آنها نیست.

در مورد شماره 2
"آیا برای دفع تجاوز ادعا شده ، توان و غیرت ایرانیان از سگها کمتر بوده است ؟!"

نشان میدهد که اعراب چقدر وحشی بودند که فقط سگها از پس آنها بر می آمدند، و این اثبات نمی شود که ایرانی ها بی غیرت و . . . بودند. بلکه این نتیجه بدست می آید که ایرانیان برای دفاع از خود حیوانات را آموزش داده بودند تا متجاوز را دفع کند.

و
"آیا ایرانیان پس از این اتفاق متوجه فریب اعراب نشدند و ساده لوحانه ماجرای فریب خود را پذیرفته و ادامه دادند ؟!"
پس از اینکه اعراب بر جان و مال و ناموس ایرانیان مسلط شده اند آیا دوباره اجازه خواهند داد که این تسلط شان از بین برود و همانند گذشته ایرانیان توان دفاع از خود را به هر نحوی داشته باشند ؟؟

در مورد شماره 3
اگر وقتی ابتدا اعراب مسلط شدند فقط از نجس بودن بگویند و از بی اطلاعی ایرانیانی استفاده کنند و نگویند که مثلا سگ برای نگهبانی مجاز است و ایرادی ندارد می توانند از این سانسور احکام استفاده کنند و مردم بی اطلاع را فریب بدهند.

در مورد شماره 4
داستان اصحاب کهف قبل از اسلام است و در مورد برخی پیروان مسحیت است و در مسیحیت سگ نجس نیست.
همچنین اگر تجلیل نشده از آن به بدی هم یاد نشده، بلکه حتی این سگ هم مورد لطف خداوند قرار گرفته و با اسحاب کهف عمر طولانی داشته است.

در مورد شماره 5
مانند مورد شماره 3 می توانند از سانسور برای فریب دادن مردم بی اطلاع استفاده کنند

در مورد شماره 6
خرافات هم ناشی از بی اطلاعی مردم میشود.
قسمت میدهم به خدایی که پیامبرش را برای هدایت و روشنایی افکار مردمی مثل شما فرستاد اینقدر صفحه های اینترنت را با این چرندیاتتون اشغال نکنید - بابااااااااااااااااااااااااااااااااااا مردم به نعمت خدادادی امکانات عصر بیدارند عصر انفجار اطلاعات هست و شماها در عصر جاهلیت 1- یا موندید 2 - یا با همون سیاست شعار برابری و برادری اعراب سابق وارد شده به ایران میخواهید عوام را نادان نگه دارید تا ... حیف پیامبر عالم و دانشمند و علی دانشمند که شماها ادعای طرفداری و پیروی ازشون را دارید - سگ نجس هست حتما افکار جنابعالی هم پاک هست - بدبخت مدفوع انسان نجس ترین مدفوع در بین موجودات هست پیس نتیجه بگیریم که انسان نجس هست -آره نادان یا بدخواه - شماها جهنمی از جهالتتون را درست کردیدو هیزمهایش نادانیهای یا نامردیهای شماست که در آن میسوزید و همش عقد های شده فکر میکنید انسانهای پیشرفته و با فرهنگ بالا ... ( مشکل عصر حاضرنادانی نیست بلکه توهم دانستن هست که این مثل همان کسیست که خود را به خواب زده پس وای بر مردمی که افکار جاهلان را سرمشق خود قرار دهند و نجس شوند بعد بگویند آفریده ها ی خداوند نجس هستند در حالی که فقطشیطان هست که دنیا را نجس میکند آن هم با فکر انسان سروکار دارد و نجاستی نجس تر و مشمئز کننده تر از فکر نجس نیست که عالمی را میتواند به نجاست بکشاند حال پیامبرانی و امامن پاکی باید فدا شوند و سربریده شوند و بچه 6 ماهه فدا کنند تا این نجاستها پاک شود و دوباره تکرار تکرارتکرار و اینان دنیا را به نجاست کشانند و بگویند مهدی فاطمه خواهد امد که وقتی بیاید مشکلش اینان خوهاد بود وهست چرا که انسان اگاه اگر هم خطا رود با تذکری از بزرگی بیدار میشود ولی امان از نادانی نادانی نادانی و نامردی که عشق میکند و حال میکند با شیطان که کمک حالش شود تا جهالت را مثل سم و علف هرز رشد دهد در شخصیت وافکار انسانها - برای شمای نویسنده این حرفهاچرت هست اما اگر یک ذره وجدان داشته باشی میذاری رو نظرات اگر که نه وظیفه من کمترین بود که چند خطی بنویسم
میخواستم بدانم که با وجود شباهتهای بسیار بین سگ و گرگ چرا چنین حکمی در خصوص گرگ وجود ندارد؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.