ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

تذکر رهبری به وزیر ارشاد

Tuesday, 31 Tir 1393، 05:11 PM

هر ساله در ماه مبارک رمضان شب شعری در بیت رهبری برگزار می شود که بازتاب‌های زیادی دارد. اما امسال این شب شعر یک حاشیه مهم داشت. آنجایی که برخی از «تذکر مقام معظم رهبری به وزیر ارشاد» خبر دادند. این تذکر به سرعت در فضای رسانه ای منتشر شد. اما تنها دو روز بعد وزیر ارشاد در حالی که در مراسم افطاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شرکت کرده بود آن را شایعه خواند.

تذکر رهبری به وزیر ارشاد


بسیاری از سایت‌های نزدیک به دولت نیز این بخش از سخنان علی جنتی را به عنوان تیتر اصلی خود انتخاب کردند. این رسانه‌ها زیر عنوان: « پاسخ علی جنتی به شایعه اخیر در دیدار رهبری»، نوشتند: «علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی در این افطاری شایعه اخیر مبنی بر نارضایتی شدید رهبرمعظم انقلاب از وی در مراسم افطار رهبری با شاعران را رد کرد و از برگزاری جلسات منظم با رهبری خبر داد.»
امروز پنج روز از روزی که علی جنتی این تذکر را رد کرد، می‌گذرد. با این حال پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری یک حاشیه نگاری را به قلم مهدی قزلی منتشر کرد. حاشیه نگاری که در آن صراحتا  بخش تذکر رهبری به آقای جنتی آمده است. در این متن که پایگاه مقام معظم رهبری منتشر کرده آمده است:
«آقا شروع می‌کنند بعد از بسم‌الله. بعد از خوش‌آمدگویی و تشکر، درباب شعر چند نکته می‌گویند، اصالت داشتن دلتنگی‌ها و فردیت شاعر در شعر و به رسمیت شناختن آن. و فرع بودن همین موضوع مذکور در برابر تأثیری که شعر بر مخاطب و خلوت او می‌گذارد. آقا تأکید می‌کنند از بابت همین تأثیرگذاری، شاعر باید شعرش را غنا ببخشد مخصوصاً غنای معنوی.
توجه به وجه اجتماعی شعر هم محور دیگری از صحبت‌های ایشان است و محور این وجه اجتماعی هم عقلانیت ملازم با معنویت است. ایشان البته جریان شعر کشور را مثبت ارزیابی می‌کنند و در عین حال از شعرا می‌خواهند توجه بیش از پیش به فرهنگ و هویت ملی کشور داشته باشند و البته غنای هنری اشعارشان را هم فراموش نکنند.
صحبت‌های آقا که تمام می‌شود، شعرا صلوات می‌فرستند و باتجربه‌ها بلند می‌شوند برای خداحافظی آخر جلو می‌روند. ازدحام زیاد می‌شود. فیض و برقعی کتاب‌هایشان را می‌دهند به ایشان. آقا از کنار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با تأخیر هم آمده بود می‌گذرند و می‌گویند: با آقای وزیر حرف زیاد داریم، در عرصه فرهنگ اشکال جدی داریم. آقا آرام آرام می‌روند سمت دَر و شعرا آرام آرام قبول می‌کنند این سال هم شب قدر شعرش گذشت.»
انتشار این متن در پایگاه مقام معظم رهبری به منزله تایید این روایت از آن جلسه است. حالا باید منتظر موضع‌گیری وزیر ارشاد در این باره بود. در واقع تنها کسی که قادر است سئوالات را پاسخ دهد، خود وزیر ارشاد است.

الف

نظرات  (۱۵)

کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده رو نه
02 Mordad 93 ، 01:06 :. مهتاب .:
تشکر....
اتفاقن سوال شده بود برام.
02 Mordad 93 ، 01:40 بهشت جوانان
سلام
وب شما انصافا"بسیار عالی و مفید ومعرکه است
احسنت...احسنت....احسنت
واقعا عالیه
من با افتخار شمارو اینک کردم اگه دوست داشتید بنده رو لینک بفرمایید
02 Mordad 93 ، 05:05 ...:: بخاری ::...
حالا کیه تذکر آقا رو جدی بگیره.گیریم جعلی هم نبود.
02 Mordad 93 ، 19:45 جنة البقیع ...
عرض سلام و خداقوت... حسن روحانی الکی که علی آقای جنتی رو وزیر ارشاد نکرده... یه چیزی در وجودش دیده بوده... میدونسته علی آقا استعداد یه کارایی رو داره!...

ما به روزیم و حرفی برای گفتن داریم؛

*شرکت در آزمون مزاج شناسی
*غزه + فلسفه "هابزی" و حیات گوسفندی و منطق "به ما چه"!

در پایگاه اطلاع رسانی هیئت جنة البقیع jannatolbaghi.ir

منتظر حضورتون هستیم. یاعلی...
03 Mordad 93 ، 00:07 کوچه باغ
سلام
ایضا میزنیم به کامنت آقا یا خانم بخاری...
با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم

انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم...

امیدوارم موفق باشی.
03 Mordad 93 ، 12:19 علی عباس نژاد
باید مراقب اوضلپاع فذهنگی کشور بود و رصد و تحلیل وقایع را در نظر داشت.
به ما هم سری بزنید.
اینکه همه نسبت به وزارت ارشاد نقد دارند که دیگه شایعه نیست!!!!
04 Mordad 93 ، 02:24 محمدمهدی باقری
با توجه به این که تعداد زیادی از نظرهای شما عزیزان گرامی برای دعوت سرباز صفر از بازدید یک مطلب وبتان می باشد ، سرباز صفر تصمیم گرفته است که با کمک و یاری و همکاری شما عزیزان وب نویس ، لینک و عنوان این مطالب ( که شما وب نویسان عزیز طی نظرات متعددی با دادن لینک به سرباز صفر معرفی می کنید ) را به همراه عنوان وب شما در قسمت مطالب دوستان قرار دهد تا عزیزان بیشتری بتوانند از مطالب شما عزیزان استفاده کنند.

لذا از شما وب نویسان عزیز می خواهیم مطالبتان را در نظرات به سرباز صفر معرفی کنید.

امیدوارم مرا در انجام این طرح یاری دهید.

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم
التماس دعا
در ضمن برای تبادل لینک آماده هستیم
ما را لینک کنید و خبرمان کنید
جناب اقای ساندیس خور خود شما قضاوت کنید انچه که منشر شده در صفحات دیگر است با انچه در سایت حضرت اقا منتشر شده یکی است؟
صفحات دیگر:

بی مهری رهبری به علی جنتی وزیر فرهنگ دولت یازدهم ؛
دیشب در انتهای جلسه دیدار شاعران با رهبر انقلاب به پیش می آید و دیگران او را به رهبر انقلاب نشان می دهند و میگویند:ایشان آاقای جنتی وزیر فرهنگ هستند؛رهبر انقلاب میفرمایند:بله...ما که به ایشان خیلی ایراد داریم .... و بدون سلام واحوالپرسی از کنار ایشان میگذرند...این برخورد رهبرانقلاب ناشی از عمق ناراحتی ایشان از مواضع فرهنگی وزیر فرهنگ کنونی میباشد... منبع حاضران جلسه


انچه منشر شده در سایت اقا:

آقا از کنار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با تأخیر هم آمده بود می‌گذرند و می‌گویند: با آقای وزیر حرف زیاد داریم، در عرصه فرهنگ اشکال جدی داریم.

حالا به نظر شما بعضی قصد تخریب دولت را ندارند؟

07 Mordad 93 ، 04:28 عبدالله
ساندیس عالی پر کنستانتره باد!
الغرض ما به عنوان حامیان فتنه سوالی داشتیم در ضرغامی تی وی از ما به عنوان حامیان فتنه یاد می شود واز انجا که در منزلمان ماهواره نداریم مجبوریم افاضات برادر عزیز ساندیس خور اکبر حضرت پاسدار شیخ الحزبالهیون اقای ضرغامی که هر چه از بالا می اید را پخش می کند ما حامی فتنه هستیم واز اینکه حامی موسوی بودیم پشیمان نیستیم که هیچ هر روز بر افتخار کردنمان بر این حمایت افزوده هم می شود الغرض هر چه شما وساندیس خور اکبر انجام می دهید نمی دانم چرا روی ما حامیان فتنه اثر عکس بر مضرب ده ها برابر دارد.الغرض اخوی حقیقت لباس زیر شما نیست که با پوشاندن لباس رو بپوشانیدش حقیقت مانند خورشید است وپشت ابر نمی ماند از اسم موسوی هراشان می شوند اخوی ها .احسنت به این شجاعت واعتماد به نفس وجسارت!!!.موتور سیکلت عالی پرگاز باد.
کاش حضرت آقا به رئیس قوه ی قضاییه نیز این سخنان را می گفت، آقای آملی لاریجانی ما با شما حرف زیاد داریم در اجرای عدالت مشکل جدی داریم .
27 Mordad 93 ، 14:36 امیررضا
با سلام خدمت اخوی گرامی و زحمت کشمون.یه سوال دارم که اگه زحمت بکشین و پاسخ بدین ممنونتون میشم.
چرا باید تو ماه رمضون روزه خواری در ملا عام حرام باشه؟اگه میخواین بگین برای اینه که روزه دارا نبینن من واقعا میگم که هیچ تاثیری روم نذاشته.چه مثبت چه منفی.
اگه جواب بدین ممنون میشم.در ضمن وبتون عالیه.
پاسخ:

قوانین و مقررات در اسلام فراتر از تاثیر گذاری بر یک نفر یا چند نفر است و باید به این سئوال جواب داده شود که آیا ما بقی افراد جامعه هم مثل شما هستند؟

نکته دوم که بنظرم بسیار مهمتر از نکتی قبلیست این است که

با این کار یعنی روزه خواری در ملا عام کم کم و به مرور زمان قبح گناه در جامعه ریخته خواهد شد و از فردا هر کسی هر گناهی را فقط با این توجیه که بنده اختیار خودم را دارم  انجام می دهد.

 

خواب خواب خوابه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.