ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

توهین دانشمند به رهبری عبارتیست که برخی اشخاص حزب اللهی چند ماهیست در سایت ها و وبلاگ هایشان منتشر می کنند و ایشان را هر از چند گاهی با بیانیه و عباراتی همچون ضد انقلاب و ضد ولایت می نوازند!...

عده ای نیز کمپینی با عنوان ممانعت ورود دانشمند به شهر خود راه انداخته اند... برخی حتی پا را نیز فراتر گذاشته و نوشته اند: با نام دین به جنگ دین رفتن از کارهای اصلی خودفروفتگان و عمال انگلیس می باشد!

دانشمند

ماجرا از این قرار است که حجت الاسلام دانشمند برنامه ای را چند سال پیش در شبکه ماهواره ای امام حسین اجرا می کند و در آن پیرامون انتساب ولی فقیه به معصومین با القابی خاص و همچنین امامت و ولایت توضیحاتی را بیان می کند.[دانلود این کلیپ]

خود من به شخصه تا همین الآن چند بار خواسته ام در رابطه با این موضوع مطلبی بنویسم ولی هر بار به دلائلی کار به تاخیر افتاد.

کلیپ توهین دانشمند به رهبری را بنده تا الآن بیش از دهـ مرتبه بازبینی کرده ام و هر چه بیش تر دقت می کنم می بینم که بخش اول حرف های جناب دانشمند همان حرف های رهبر انقلاب است [بعضی اسم من را بعد اسم پیامبر اکرم و امامن شیعه (علیهم السلام ) می آورند که تن من را میلرزانند!... من کجا قنبر.. ما کجا و کوچک ترین شاگردان ایشان و آنها... من خاک کف پای آن غلام سیاه حبشی که روز عاشورا شهید شد...] تنها با این تفاوت که این حرف ها را رهبری می زند و آن حرف ها را جناب آقای دانشمند و البته در شبکه ای بنام امام حسین.

البته رهبر انقلاب در سال های ماضی نیز چندین بار متوالی درباره ابراز احساسات مبالغه آمیز تذکر داده اند.

این را باید دانست احساسات پاک مردم و محبت و علائق شخصی و دینی آنها را نمی‌شود محکوم کرد و آنهایی که به هر بهانه‌ای می‌خواهند مردم را «عوام جاهل» بنامند، یقینا قادر به درک این احساسات نیستند.

از بحث دور نشویم بخش دوم این کلیپ نیز اگر چه کمی دو پهلوست و جای نقد دارد ولی حتی اگر تقطیع شدن و کنار هم گذاشتن پی در پی این سخنان را نیز که در فیلم کاملا مشهود است نادیده بگیریم! باز به تنهایی دلیلی قانع کننده برای اینگونه فحاشی های سیاسی نبوده و نمی تواند باشد.

باید گفت این کلیپ که چند سالیست دلیلی برای خروج ایشان از دایره ولایتمداری توسط برخی حزب اللهی ها شده است، بنظر بنده به تنهایی و به خودی خود نمی تواند دلیلی محکم و منبعی موثق برای این کار و اینگونه رفتارها باشد.

اولا این کلیپ مربوط به چند سال پیش است و مشخص نیست چرا و به چه علت چند ماهیست در فضای مجازی مرتبا باز نشر می شود.

دوما این کلیپ گوشه ای از سخنرانی یک ساعت و نیمی حجت الاسلام دانشمند در شبکه امام حسین می باشد که تنها 4 دقیقه و 26 ثانیه از آن و آن هم به صورت تقطیع شده منتشر گردیده است و ما بقی در دسترس نیست!

سوما بعد از جنجال های چند ماهـ اخیر کلیپی از حجت الاسلام دانشمند منتشر شد که خیلی از واقعیت ها را در مورد این کلیپ جنجالی بازگو کرد، البته خیلی از همین وبلاگ ها و وبسایت ها چرا و به چه دلیل این کلیپ را ندیده و یا نخواستند ببینند مشخص نیست.

بلافاصله بعد از این حساسیت ها نیز پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام دانشمند بیانیه ای را پیرامون مسائل فوق منتشر ساخت که می توانید از اینجا بخوانید.

و در آخر نیز سایت وارث گفتگویی را با تیتر [در مقابل نظام و رهبری قرار نخواهم گرفت. چون سرباز آقا هستم!] بر روی خروجی خود قرار داد که تمام ماجرا در آن در گفتگویی صریح توسط حجت الاسلام دانشمند بیان می شود.

بلاخره اگر ما ادعای آزادی بیان و عدم سانسور داریم حداقل باید به آن پایبند باشیم و سخنان طرف مقابل را نیز بشنویم و به مخاطبینمان نشان دهیم تا بی طرفیمان را اثبات کنیم.

البته این را هم بگویم بنده خود به طرز بیان جناب آقای دانشمند در این کلیپ نقد دارم و اصولا حضور ایشان در شبکه امام حسین که یک شبکه افراطیست را نیز نمی پسندم اگر چه ایشان در گفتگوی خود با وارث توجیهاتی را نیز برای حضور در این شبکه مطرح می کند، که این ها خود در مجالی دیگر جای بحث دارد ولی اینک بحث من چیز دیگریست.

اینکه عده‌ای چماق را برداشته‌اند؛ بدون توجه به این‌‌که چماق را بر سر چه کسی، چرا و با چه نتیجه‌ای فرود می‌آورند، بنظرم اصلا کار درستی نیست.

حتی اگر ایشان تفاوت نگاه در امر ولایت هم داشته باشد باز بنظرم تا وقتی که تنها یک عقیده و تفاوت نظر و دیدگاه است باید مورد احترام قرار گیرد... - مگر یکی از ادعاهای ما در جمهوری اسلامی آزادی بیان نیست -

اتفاقات این چند ماهه نشان می‌دهد که ما در نقد آدم ها حقیقتا دچار مشکل هستیم و مسائل دیگری را در نقد آنها دخالت می‌دهیم، مخصوصا در نقد دوستان و نیروهای منتسب به جبهه انقلاب اسلامی. عادت کرده‌ایم که برای برخورد با هر کسی که با سلیقه و عقیده ما موافق نیست، ساده‌ترین راه ممکن را انتخاب کنیم. یعنی کوبیدن، نفی کردن و بیرون کردن از دایره نظام!

گفتن این حرف‌ها در دنیای مجازی و در میان این همه چشم و گوش نامحرم واقعا سخت است، اما چاره‌ای جز بیان آن نیست. آقایان با بصیرت! اشتباه شما این است که مبنای رسیدن به هدفتان را، تحلیلتان قرار داده‌اید. کجای این کار جذب حداکثری و دفع حداقلیست!

نقد کنید، نه نفی! راحت‌ترین و ساده‌ترین راه این است که طبق تحلیل خود، محکم و قاطع جلوی همه بایستیم و همه را محکوم کنیم. نتیجه طبیعی این واکنش، دور کردن همه این آدم‌ها از خود و طیف نیروهای خودی و بازی در زمین دشمن است، کار به جایی می‌رسد که آن روحانی، آن نویسنده، شاعر و فیلمسازی که اسمش با انقلاب و دفاع مقدس پیوند خورده است، از نگاه من، می‌شود ضدانقلاب، ضد نظام، ضدامام و ضد رهبری!

البته باز این را می گویم حرف من به معنای تایید مطلق و صد در صدی حرف ها و اعمال ایشان چه در حال و چه در گذشته نیست. اما نمی‌شود هر فردی را فورا و بی‌درنگ از اردوگاه جمهوری اسلامی خارج کرد، برخورد با آدم‌ها، پیچیدگی و ظرافت خاص خودش را دارد.

پی نوشت:

حجت الاسلام دانشمند در سالیان ماضی اشتباهاتی را مرتکب شده اند، نمونه اش دشنام به مقدسات برادران اهل سنت، ولی از دیدگاه بنده همیشه باید در نقد کردن از حالت اعتدال خارج نشد و فرصتی را نیز برای جبران اشتباهات اشخاص در صورت پشیمانی باقی گذاشت.

دانلود کلیپ صوتی سخنان حجت الاسلام دانشمند با عنوان اشتباه کردم


پی نوشت ثانی:

ابراز برائت حجت‌الاسلام دانشمند از جریان شیرازی‎ها


جواب حجت الاسلام دانشمند به برخی سوالات در پست قبلی

نظرات  (۱۳)

24 Khordad 93 ، 18:09 سراجا منیرا
سلام؛ حتماً گوش کنید

نماهنگ صوتی وعده های روحانی | وعده های یک سال اخیر

http://www.seraj8.ir/?p=4619
25 Khordad 93 ، 18:14 مهدی کمالی
سلام به خوب نکته ای اشاره کردید تفرقه افکنی ها خیلی به مردم ضرر زده درسته که ایشون با لحنی دو پهلو دارد حرف می زنه ولی دلیل نمیشه که ما به خاطر فقط همین چند دقیقه تمام کارهای ایشان را زیر سوال ببریم .دوما ایشان معصوم هم نیستند
25 Khordad 93 ، 18:25 مهدی کمالی
ممنون از این که با بی طرفی و با شفافیت این سخنان را برای ما تحلیل کردید .آزادی بیان یعنی همین
سلام
خداقوت مطلبتون مفید بود.
کاش همچین مطلبی را هم ر باره مهندس مشایی و احمدی نزاد و ضرورت نقد منصفانه و فرصت دفاع از خود مینوشتید
سلام
من با حضرتعالی موافقم
ایشان هم فهمیده که اشتباه کرده
نباید اونقدر طرد بشه که از نظام ببره
27 Khordad 93 ، 18:30 سیزده 13
سلام
واقعا کیف کردم
متاسفانه موافق و مخالف همیشه با حب وبغض برخورد می کنند که به نظرم این خیلی بده

خوشحال میشم به دفتر شعر من هم سری بزنید
www.sizdah.blog.ir
28 Khordad 93 ، 10:51 حزب الله سایبر
موج بزرگ سایبری فراموش نمیکنیم! در آستانه سالمرگ فتنه88 برگزار می کند.

لذا از همه اعضاء و فعالین فضای مجازی دعوت به عمل می آید تا با درج بنر های این حرکت خودجوش در وبلاگ ها و پورتال های اینترنتی، ما را یاری نمایند.

لینک بنر در سایت حزب الله سایبر:
www.hizbullahcyber.com/content/21932
سلام. به نظر شما فرستادن صلوات هنگام آورده شدن اسم رهبر معظم هم اغراق محسوب میشود یا خیر؟ چون بسیاری از مردم هنگام جاری شدن اسامی مبارک ائمه اطهار معصومین صلوات نمی فرستند و عرف است فقط برای پیامبر اکرم صلوات می فرستیم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
اللهم صل علی محمد و آل محمد
پاسخ:
 در مراسم نمازجمعه تهران پیش از خطبه ها آیت الله محمد تقی فلسفی با اشاره به نقش روحانیت در انقلاب گفت: مگر مصدق جرات داشت در برابر شاه بایستد اما این فقط امام است که در مقابل شاه ایستاد. وی در ادامه به دلایل فرستادن سه صلوات پس از نام بردن از امام خمینی پرداخت و اظهار داشت: یک صلوات برای نفی شیطان بزرگ آمریکاست، صلوات دیگر برای نفی صهیونیست که شیطان کوچک است، فرستاده می شود و  سوم هم  برای نفی ملی گراها و گروهک های ضد انقلاب فرستاده می شود.

بنابه نظر اکثر فقهای معاصر، صلوات فرستادن هنگام ذکر شدن نام پیامبر اکرم(ص) مستحب مؤکد است، فرستادن صلوات به صورت مطلق هم در هر جا که باشد مستحب است و دارای فضیلت. در مورد فرستادن صلوات هنگام آمدن نام امام خمینی و این که چرا هنگام بردن نام ائمه صلوات فرستاده نمی شود وجه خاصی ندارد.

در روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مردم از لفظ «صحیح است» و یا کف زدن برای تأیید و تشویق استفاده می کردند که بعدها تکبیر جایگزین آن شد. همچنین استفاده از صلوات جهت احترام و تأیید از گذشته میان مردم متدین مرسوم بوده است و هرگاه می خواستند بیشتر احترام بگذارند صلوات ها تکرار می کردند. بنابراین پیام تکرار صلوات به ویژه در مقطع زمانی خاص، به عنوان اعلام وفاداری و خار در چشم دشمنان است که در ضمن دارای محتوای معنوی نیز می باشد لذا هیچگونه منافاتی با احترام به پیامبر(ص) و ائمه(ع) ندارد. چنانکه در هنگام شنیدن وصف خاص امام زمان(عج) برای احترام مردم می ایستند در صورتی که به طور یقین مقام پیامبر(ص) از مقام زمان(عج) پایین تر نیست و چنین کاری بی احترامی به پیامبر(ص) تلقی نمی شود.

ذکر صلوات برمحمد وآل محمد، از با فضیلت ترین و پرخاصیّت ترین ذکرهاست و محتوای آن، فرستادن سلام و صلوات خدا بر پیا مبر و اهل بیتش می باشد؛ بنا بر این هر قدر صلوات بیش تر فرستاده شود، رحمت و درود بیش تر خداوند نصیب پیامبر و اهل بیت معصومش شامل می شود. پس در هنگام شنیدن نام رهبر درحقیقت بر او صلوات نمی فرستیم، بلکه بر پیامبر صلوات می فرستیم. به هر حال، این یک حرکت سیاسی بود که از اوایل پیروزی انقلاب تا به حال به عنوان یک عادت پسندیده باقی مانده است.

امام خمینی که در عصر کنونی توانست با رهبری بی نظیر خود یک نهضت دینی را بنیان نهد، وقتی نام ایشان در زمان حیاتشان برده می شد، یک بار صلوات می فرستادند. این حرکت مردم برای تعظیم شعائر الهی و عظمت شخصیّت رهبر کبیر انقلاب بود تا بدین وسیله بینی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی به خاک مالیده شود، اما پس از رحلت جانگداز آن بزرگوار و جانشینی مقام معظم رهبری حضرت آیة الله خامنه ای، مردم مسلمان و قدر شناس ایران برای تأیید و تشویق ایشان و تعظیم شعائر الهی چنین بنا گذاشتند که یک بار برای امام خامنه ای و سه بار برای امام خمینی صلوات بفرستند.
گفتنی است سه بار صلوات ‌فرستادن برای امام خمینی و یک بار برای رهبر معظم انقلاب و یک بار برای پیامبر(ص)، علامت ارزشگذاری بیش تر و یا مساوی قرار دادن شخصیّت امام خمینی و رهبری نسبت به پیامبر نیست؛ بلکه بدین دلیل است که امام خمینی و آیة الله خامنه ای، نام و راه و سنت پیامبر بزرگ را زنده کردند و بالاتر از این، طمع دشمنان دین و انقلاب این مملکت را قطع و آنان را مأیوس کردند. بنا براین یک بار و سه بار صلوات فرستادن، نوعی مبارزه سیاسی به نفع نهضت اسلامی با محوریت امام خمینی و رهبری نهضت او است.

جنبه دیگری که این مسئله دارد، این است که اقتضای زمان فعلی بزرگداشت مقام و منزلت این بزرگان است که اسلام حقیقی را زنده نموده و علمدار و پرچم دار نهضت رسول الله (ص) هستند . هر چقدر این بزرگان مورد تأیید و تعظیم واقع شوند ،در واقع اهل بیت و رسول خدا (ص) و راه و روش ایشان تأیید و تعظیم می شود، زیرا حکومت و رهبری این علما در طول و امتداد رهبری معصومین (علیهم السلام) است ،نه اینکه در عرض و مقابل ولایت ایشان باشد چنان که ولایت معصومین نسبت به ولایت خداوند همین حالت را دارد . همان طور که بزرگداشت معصومین توهین به خداوند متعال نیست، تعظیم علما نیز توهین به معصومین محسوب نمی شود. برای تعظیم علما، درود بر محمد و آل محمد انتخاب شده است. اگر کسی می خواست ایشان را در عرض و مقابل معصومان قرار دهد، دیگر با شنیدن نام ایشان، بر محمد و آل محمد درود نمی فرستاد. بنابراین موقعیت فعلی جهان اقتضا دارد که علمداران مبارزه با فرعونیان زمان تأیید و تعظیم شوند . تأیید و تعظیم این علمداران در واقع تأیید و تعظیم اصل آن سپاه و فرمانده آن است.

این کلیپ رو هم ببینید خالی از لطف نیست
خیلی ممنون از راهنماییتون.
10 Tir 93 ، 19:29 دانشجو
عالی بود فقط یک نکته و آن اینک نفی نکنیم اما ...این دیگ واضح و مبرهنه ک نباید توقع داشت همون جوری نسبت ب اقای دانشمند نگاه بشه ک ب خیلی از اساتید دیگ...
می دونید می خوام چی بگم..؟...می خوام بگم وقتی دشمن ِ تا بن دندان مسلح اومده جلو ...خب همه ی ما باید حواسمون ب فعل مباحمونمون باشه چ برسه ک ب اینک تو ضای شبه ناک بخوایم قدم بزنیم ...
بنظرمن اینک اقای دانشمند و ایضا همون سایتای افراطی ک ایشون را ضد ولایت و غیره بردنش دارن سعی میکنن دوباره وجه فرد رو برگردونن تو این مساله هم دارن افراط میکنن...
کم مونده بگن نقد کنید اما اثبات کنید ...
منظور نظزم شما نیستید ها...کلا میگم ...نگاه سیستمی اگ داشته باشیم ...
خیلی راحت میشه بدون اینک رو کسی مارک زد و راجع بهش قضاوت بدی انجام داد حسابش رو جدا کرد از اینک الگو باشه ....
چون بحث الگویی شدن و منبری بودن خیلی مهمه..بنظرم چه نقد چه نفی ...وجه اشتراکش اینک اون فرد از یک حیث کم رنگ شده البته تو این مورد و ما نباید مصر باشیم ک بگیم نه آقا ...تهمت بوده وفلان ..چون مطالبی رو ک ایشون مریا شایدم دوستانشون مرتبا بعنوان برائت میگن ..اصن از بحث جداست یعنی اصن کاری ب این ندارن چ اتفاقی افتاده ک حالا یک عده افراط کردن توش..انگار ن انگار..اینم خوب نیست..
باید نشون بدیم کسی ک این اشتباه رو میکنه با کسی ک نمیکنه.فرق داره ضمن اینک این یک مساله شخصی نبوده ک کم و زیادش کنیم ...
همیشه متاسفانه هر افراطی تفریطی رو بدنبال داره ...
یاحق
سلام دوست عزیز....
ما ی طرحی داریم واسه امام زمان...
بیا تو وب اگه میخوای کمکی کنی!!!
با تشکر...
سلام
پاسخ شما برای ذکر 3 صلوات و 1 صلوات و عدم صلوات برای ائمه دیگر به نظر بنیان خوبی ندارد و بیشتر توجیه به نظر می رسد.
امیدوارم فقط مدعی نقد نباشی و عمل هم بکنی.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.