ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

واکنش شدید اللحن آیت الله وحید

Wednesday, 30 Bahman 1392، 02:09 AM

این روزها وقتی اشتباهات فاحش فیلم رستاخیز را در رسانه ها می خوانم و اعتراضات مراجع تقلید را می بینم ناخداگاه به یاد موضع گیری شدیداللحن آیت الله العظمی وحید خراسانی علیه عوامل سریال مختارنامه می افتم، سریالی که قرار بود چهره حضرت عباس علیه السلام در آن به نمایش گذاشته شود که در پی آن ایشان اینگونه واکنش نشان دادند:

«آنچه من شنیده ام که خدا نکند که چنین باشد، غلطی است که می خواهند انجام بدهند که اگر این غلط را انجام دادند، من وظیفه ام این است که به آنها گوشزد کنم، اگر سعادتمند باشند در دنیا بیچاره خواهند شد و اگر اهل شقاوت باشند در دنیا آسیبی به آنها نخواهد رسید.

ولی آن وقتی که دست بریده حضرت عباس علیه السلام وارد محشر بشود، کمر همه آنها را خواهد شکست که برای ابد از رحمت خدا محروم باشند. گر چنین غلطی بکنند بدانند که تاسوعای امسال، غیر از تاسوعاهای هر سال است. در اثر این صحبت غلط، باید جوان های غیرتمند فانی در قمر بنی هاشم علیه السلام، روز تاسوعای امسال، محشری برپا کنند در عزای قمر بنی هاشم علیه السلام تا بگویند ای دست‌بریده کربلا..! ای فرق سر پاشیده از عمود در راه خدا..! تو، تو بالاتر از اینی. ای روزگار..! ای دنیای ناپایدار..!

باید روزگاری بشود که ما زنده باشیم و در این روزگار بخواهند هنرپیشه‌ها نقش او را به مردم نشان بدهند..؟! مردم..! بدانید! این نقشه ها برای این است که وقتی قمر بنی هاشم علیه السلام را به آن صورت نشان دادند، دیگر این سوز و گداز در روضه ها نباشد. برای این است که آن کسانی که آن صحنه را ببینند و آن هنرپیشه را تماشا کنند دیگر آنچنان که باید، در عزای او نسوزند.

ولی باید بدانند اگر با چکمه و با کراوات خواستند این چراغ را خاموش کنند و نشد، با این ریش ها و با این یقه های باز هم این نور خدا خاموش شدنی نیست، دیگر ختم کلام.»

نظرات  (۲۴)

هر اندیشه ای رو میشه از هر کاری مبرا کرد.
طرف سر میبره پشتش پرچم اسلامه شعارش الله اکبر میگی این به اسلام ربط نداره.
همواره علمای دین، پاسداران و مرزبانان حریم اسلام بوده اند؛ ولی ما همیشه این آرزو را داریم که بعضی از علما و مراجع عزیز، در جاهای خیلی مهمتری که اصل اسلام و نظام اسلامی در خطر است هم به همین شدت موضع گیری کنند.
هیچ یک از رجال سیاسی (از جمله آقایان خمینی و خامنه ای) از مصادیق مقدسات نیستند و بنا بر این انتقاد یا بررسی افکارشان در بستر طنز باید مجاز باشد.
پاسخ:
مقدس بودن هر شخصی بنا به گفته کتاب خدا در نتیجه تقوای اوست
امام و رهبری در جامعه ما باید مورد نقد و انتقاد قرار گیرند. همچنان که خود رهبری نیز چنین نظری دارند ولی نقد باید درست و بدور از تعصب و افراط و تفریط صورت گیرد و در یک کلام باید منطقی و سازنده باشد نه بر اساس عقدهای شخصی افراد
البته در جامعه ما بر خلاف القائاتی که دشمن می کند نقد و انتقاد ب رهبری صورت می گیرد حتی نادرست و ناحق نمونه اش اینجا
ولی قبول دارم در مواردی هم بدسلیقه گی هایی در برخورد با نقاد صورت گرفته است. بدسلیقگی هایی که دشمن دوست دارد بیشتر از آنچه که هست بزرگش کند.
علاوه بر این ها مبالغه در تعریف و تمجید از شخصیت های سیاسی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، آقایان خمینی و خامنه ای از رهبران بزرگ جامعه ی اسلامی نیستند. رهبر بزرگ شخصی است که حداقل مورد قبول و پذیرش دو سوم جامعه ی مسلمانان باشد… در حالی که در خوشبینانه ترین حالت بعید می دانم آقایانی را که نام بردیم مقبولیتی ۵۰ درصدی حتا در کشور ایران داشته باشند…قطعا مقبولیتشان در جهان اسلام حتا کمتر از بن لادن است.
پاسخ:
این حرف شما بنظرم ناشی از نگاه افراطی و صفر و صدیست
احتمالا خودتان از این حرفتان خنده تان گرفته است... بن لادن!
بنظرم شما جدا از میزان مقبولیت رهبری خواستید غیر مستقیم تروریست بودن رهبر فعلی را هم ب مخاطبین القاء کنید... و اگر این چنین نیست چرا از نام بن لادن که یک تروریست است در کنار رهبری استفاده کردید؟! شاید این مردم را با مردمی که پای شبکه های ضد انقلاب نظیر بی بی سی می نشینند اشتباه گرفته اید و فکر می کنید هر چیزی گفتید مخطب بلافاصه نشخوار می کند... ولی این را باید ب شما گوشزد کنم که حرف ها و جملات شما در مقابل چشمان تیزبین مردمی فهمیده قرار دارد و این کنایه های غیر مستقیم ب خوبی توسط این مردم تشخیص داده خواهد شد...

اگر صدای مخالف را نمی شنوید دلیلش وحشت و رعبی است که دوستانی مثل شما با تکیه بر پول و اسلحه به وجود آورده ائید. لوله ی اسلحه، ،تهمت، افترا، تهدید، شکنجه، زندان، محرومیت از حقوق اجتماعی و اخراج از کار را از روی شقیقه ی جامعه بردارید تا متوجه بشوید وزن دو رهبر محبوبتان چقدر است
پاسخ:

امام و رهبری در جامعه باید مورد نقد و انتقاد قرار گیرند. همچنان که خود رهبری نیز چنین نظری دارند ولی نقد باید درست و بدور از تعصب و افراط و تفریط صورت گیرد و در یک کلام باید منطقی و سازنده باشد نه بر اساس عقدهای شخصی افراد...
البته در جامعه ما بر خلاف القائاتی که دشمن می کند نقد و انتقاد ب رهبری صورت می گیرد حتی نادرست و ناحق نمونه اش اینجا
ولی قبول دارم در مواردی هم بدسلیقه گی هایی در برخورد با نقاد صورت گرفته است. بدسلیقگی هایی که دشمن دوست دارد بیشتر از آنچه که هست بزرگش کند.
ولی این مواردی که شما ذکر کردید هم دروغی بیش نیست و ناشی از عدم نگاه واقع بینانه شماست قبلا هم گفتم از نگاه افراطی و صفر و صدی در تحلیل هایتان پرهیز کنید.
بزرگترهای شما از وزن واقعی آقایان خمینی و خامنه ای با خبر هستند، وگرنه بیمار نبودند این همه برای سازمان های نظارتی و امنیتی هزینه کنند
من بسیار خوشحال می شوم اگر شما و دوستان همفکرتان یکی دوبار مودبانه از آقای خامنه ای انتقاد کنند تا شاید من هم بتوانم در همان چهارچوب انتقادها را بیان کنم…
پاسخ:
این هم یک نمونه از انتقادها لطفا کلیک کنید و این هم نقد بنده بر این انتقاد در وبلاگم
ضمنا این نکته را هم یاداور شوم که این دوستان یعنی شخصی که این نقد را نوشته نه معاند است و نه ضد انقلاب... نقدی کرده بر سخنان رهبر. هر چند کمی بی انصافانه ولی نه بنده و نه جریانی موسوم ب حزب اللهی ب هیچ وجه این دوستان را خارج از دایره ولایتمداری نمی بینیم و فقط با نگاه اختلاف سلیقه به این دوستان می نگریم... این را گفتم که بعدا بهانه نیاورید و نگویید که مثلا این شخص که از شما نیست!
برای من بسیار دشوار است که بخواهم وقتم را صرف رصد، بررسی و انتقاد از افرادی بکنم که چیزی بیشتر از سی درصد اختیارات کشور بر عهده ی آن ها نیست. چه ظریف باشد و یا سعید جلیلی، اصل اینست که در خوشبینانه ترین حالت چیزی بیشتر از سی درصد اختیار برای مانور و تصمیم گیری برایشان تعریف نشده.
انتقاد و اعتراض من متوجه شخصی است که بیش از بیست سال بدون هیچ نظارت و پاسخگویی بر همه ی شئون کشور سلطه داشته، و شوربختانه به کمک منابع مالی و معنوی گروه های وحشت و فشار به وجود آورده و سمبل مجسم دیکتاتوری اقلیت است.

زمان:
30 Bahman 92 ، 14:22

30 Bahman 92 ،18:23


پاسخ:
کلی گویی هیچگاه نشانه حقیقت نیست. بلکه نشانه عجز و ناتوانی فرد در مقابل اثبات ادعای خود است.
از کلی گویی و نگاه صفر و صدی بپرهیزید... لطفا
من مثل شما آخرت باور نیستم، اما تعجب می کنم که باورمندان به آخرت چگونه آخرت خود را به دنیای فانی می فروشند؟! اجحاف ، سوء مدیریت و سوخت شدن دویست ملیارد دلار از سرمایه های کشور بدون هیچ دستاورد مشخصی در یک دوره ی کوتاه را می بینند و همچنان سنگ استبداد را به سینه می زنند؟!
انشاء الله شائبه ها و گمانه زنی های من در مورد شما ناشی از تصور اشتباهم باشد
بابک
انتقاد و اعتراض من متوجه شخصی است که بیش از بیست سال بدون هیچ نظارت و پاسخگویی بر همه ی شئون کشور سلطه داشته، و شوربختانه به کمک منابع مالی و معنوی گروه های وحشت و فشار به وجود آورده و سمبل مجسم دیکتاتوری اقلیت است.

sandiskhor.blog.ir
بابک گل گفته

حرف حساب جواب ندارد
کدوم روزنامه ای الان جرات انتقاد از مقام اعلی حضرت العظمی دارد
پاسخ:
لطفا سیاه نمایی نکنید!
این هم یک نمونه از انتقادها لطفا کلیک کنید ب نقل روزنامه جمهوری اسلامی
اگه یکی از برادران اینوری میگفت اسلام در خطر بود
کلیپ : مسخره کردن خدا توسط قرائتی
دانلود
ziifile.com/ixf4d8b2fz95
خدایی که اینطوری جواب بده خیلی بداخلاق و بددهنه در ضمن یه مقدار کرم هم داره !!!
شمای فیلمساز................
همه چیزتان فیلم هست
حتی حکومتتان
ولی بازیگریتان دیگه خریدارندارد
03 Esfand 92 ، 00:36 رضیه فاطمی
...
دشمن اعتراف میکنه...تا محبوبیت رهبر حکومت اسلامی هست هیچ کاری نمیشه کرد...
..
کشوری که قائم به یک شخص باشد
اسیب پذیری هم زیاد داردشکننده
پاسخ:
کشور ما قائم ب یک نفر نیست بلکه همه بر روی هم بصورت چرخشی نظارت دارند
اصولگراهای دو آتیشه وقتی میخوای بهشون بگی بریم با امریکا مذاکره کنیم.
فوری شروع میکنن یه لیست بلند بالا تهیه میکنن از جنایات امریکا در یکصد سال گذشته تا به این نتیجه برسن که ای دیوانه مجنون چه میگویی؟؟ مذاکره با شیطان؟
حالا ما هم تا میخوایم بگیم که بابا اصل دین اینجوری نیست فوری یه لیست تهیه میکنی شما و میذاری اینجا که بیا و ببین فلان روزنامه تعطیل شد و اون یکی زندان رفت و الی آخر.
بذار مسئله رو واکاوی کنیم.
الان رسما ما در یک کشور مسلمان زندگی میکنیم، دو حالت متصور هست: یا مردم جمهوری اسلامی رو میپذیرن یا نمیپذیرن.

شیعه اعتقاد داره که وقتی موعود ظهور می‌کنه، اسلام رو به معنای واقعیش پیاده می‌کنه
طوری که مسلمونا صداشون در میاد که این آقا داره یک دین جدید ارائه میده
یعنی تفاوت حالا با اون زمان، تا این حد زیاده که من مسلمون نوعی هم دچار تناقض خواهم شد

یعنی مهمه که تعریف‌مون از اسلام، آیا تعریفیه که باید باشه؟
پاسخ:
مسلمونا دچار تناقض می شند درسته ولی کدوم مسلمون؟... آیا همه ی مسلمونا یا فقط مسلمونایی که ایمانشون ضعیفه؟
کسی در حال حاضر ادعا نکرده جامعه امروز ما همانند یک جامعه مهدویست. بلکه باید تلاش کنیم تا نزدیک ترین جامعه به جامعه مهدوی ساخته شود و این نیاز ب زمان و تلاش دارد.
سلام،نظرات بازدید کننده ها رو خوندم،واقعا جالب بود،بعضی ها اومدن گفتند که آمریکا شیطانه جنایتکاره ،قابل اعتماد نیست،خلاصه هرچی بدی و شر تو مخیله یه آدم میگنجه تو سیاستمداراش وجود داره.بعضیا گفتند نه بابا ایجوری تو شورش کردی نیست آمریکا بدی و خوبی رو با هم داره مثل بقیه است.
خودمو جای هر دوتا گروه گذاشتم ،شما هم بذارید .بله دیدم نظر گروه دوم درسته،آمریکا اینقدر بد نیست که میگن.ما نباید خودمونو جای مثلا اونایی که عزیزاشون داشتن میرفتن دوبی بعد یهو شنیدن بله همسر و بچشون رو آمریکا کشته بذاریم یا مثلا جای همسر یه جانباز شیمیایی بذاریم ،یا جای اون مادر که بیستو چند ساله که بچشو برا دفاع ایـــــران و ایــرانی فرستاده و هنوز جنازشم بر نگشته بذاریم.

ولی با همه این حرفا اصلا درک نمیکنم که
اصلا اینایی که رفتند جنگ مگر جوان نبودند ،
مگر آرزو نداشتند، مگر خودشونو دوست نداشتند
پس چرا رفتید جبهه؟
سلام
خطاب به آقا بابک باید بگم که کشور ایران اگه تا الان تونسته در برابر ابر قدرت ها بایسته به خاطر مردم با بصیرتش بوده که گوش به فرمان رهبر بودن و راه نجات رو در ولایت پذیری دیدند
وقتی سید حسن نصرالله حاضره جوننشو فدای رهبر ما کنه شما دیگه چه حرفی واسه گفتن داری!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
کسانی هستند که شب سر کرسنه به بالین میگذارند
همین
دشمنی « وحید خراسانی » با « دکتر احمدی نژاد » بغضا للخمینی !
وحید خراسانی از شاگردان آیت الله خویی و از مخالفان انقلاب اسلامی بود که در زمان نمایندگی اقای خویی در کویت و هم زمان با مبازرات مرجعیت ایران با نظام شاهنشاهی سخنرانی هایش متمرکز بر کوبیدن حرکت انقلابیون وامام راحل بود و بعد از انقلاب نیز وقتی به ایران برگشت مدعی عدم دخالت در سیاست بود ولی با توهین به اهل سنت و تربیت طلبه های احساسی ضد سنی بذر اختلاف سنی و شیعه را در کشور کاشت که « شیخ دانشمند» جاهل از منبری های مکتب وحید خرسانی است که سخنرانی هایش جز اختلاف و بهانه ی شیعه کشی نتیجه ای نداشته ، وحید خراسانی در هشت سال دولت عدالت دکتر محمود احمدی نزاد تکلیف خود دانست که با رئیس جمهور محبوب ایرانیان بجنگد و حتّی در آخرین سفر رهبری عزیز به قم وی در اعتراض حمایت رهبری از دکتر احمدی نژاد در استقبال ایشان حاضر نشد و چند ماه بعد از درس خارجش رهبری را به بی کفایتی متهم کرد و ... ولی وی پس از بازی نام نویسی هاشمی رفسنجانی برای رد صلاحیت مهندس مشائی و روی کار آمدن روحانی در مشهد به هاشمی رفسنجانی تبریک گفت و اخیراً نیز مردم را به صبر برای رفع خرابی های هشت سال گذشته فراخوانده همان هشت سالی که رهبری فرمود: تماماً احیای شعارهای امام و انقلاب و ارزش ها بود و شتاب آبادانی کشور از همیشه بیشتر بود .
مأموریت وحیدها و مکارم ها و شیرازی ها در این مملکت چیست ؟!
امام راحل می فرمود استعمار در آستین اشخاصی را در حوزه ها دارد که تا حد مرجعیت بالا می آورد تا به وقتش ضربه بزنند.
پاسخ:
به نظرم کامنت شما پر از بی تدبیری ست... انقدر زود نتیجه گیری نکنید خصوصا در مورد مراجع و علما
تضارب آراء و تعدد سلایق در جمهوری اسلامی نشانه آزادی بیان است!
السلام علیک یابن امیرالمونین یا ابالفضل العباس
من کاری با وحید ندارم ولی تا آخرین قطره خونم با دشمنان مولایم عباس میجنگم .


یادم ز وفای اشجع الناس اید وز چشم ترم سوده ی الماس اید اید به جهان اگر اگر حسین دگری هیهات برادر

یادم ز وفای اشجع الناس اید

وز چشم ترم سوده ی الماس اید

اید به جهان اگر اگر حسین دگری

هیهات برادری چو عباس اید
sajjad جان حرف حساب را تو زدی متشکرم
بسیار خوب
سرباز عزیز بجنگ ، بجنگ ولی عنایت داشته باش که شمشیرت رو اشتباهی به سمت امام زمان (عج) نگرفته باشی !

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.