ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

سخنرانی منتشر نشده

Friday, 28 Bahman 1390، 04:30 PM

اعلام مواضع صریح و شفاف و مرزبندی دقیق با فتنه‌گران یکی از توصیه‌ها و تذکرات جدی و همیشگی رهبر معظم انقلاب به خواص و علما در جریان فتنه سال هشتاد و هشت بود و ایشان با اشاره به جایگاه تاثیرگذار خواص بر افکار عمومی، همواره نسبت به این موضوع توجه ویژه داشتند و در سخنان خود بارها خواستار حضور خواص در عرصه مقابله با فتنه شدند.

با این حال، متاسفانه برخی از خواص به این توصیه حکیمانه رهبر انقلاب گوش نکردند و با سکوت و یا سخنان چند پهلوی خود، زمینه را برای طولانی شدن فتنه فراهم کردند تا نهایتا مردم و عامه جامعه به میدان آمدند و در حماسه نه دی، آتش فتنه را خاموش کردند.

در این میان برخی از وابستگان فتنه و رسانه‌های نزدیک به این جریان تلاش کردند تا مراجع و بزرگان حوزه را همراه با ساختارشکنان جلوه دهند و با سانسور و تحریف سخنان آنان، دست به بهره‌برداری سیاسی به نفع آشوبگران بزنند؛ مساله‌ای که به طور ویژه درباره حضرت آیت‌الله جوادی آملی صورت گرفت و تبلیغات زیادی در این زمینه برای تحریف سخنان ایشان صورت گرفت.

http://amin-davari.blogfa.com/

با این حال، آیت‌الله جوادی آملی با بصیرت انقلابی خود همه این ترفندها را نقش بر آب کرد. به عنوان مثال، ایشان در تاریخ بیست و هفت خرداد هشتاد و هشت یعنی یک روز قبل از خطبه‌های تاریخی رهبر انقلاب در نماز جمعه، در دیدار با جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران به طور جدی به حمایت از مواضع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت و خواستار احترام به قانون و رای مردم از سوی همه گروه‌های سیاسی شد.

اقسام اختلاف و راه‌حل مقابله با آن

هیچ مسلمانی حاضر نیست مال و ماشین مردم را بسوزاند، این حتما بیگانه است

مقام معظم رهبری دیگر از این دوستانه‌تر و مهربانانه‌تر می‌توانست رفتار کند؟!

اگر شما جای شواری نگهبان بودید چه کار می‌کردید؟

از این شفاف‌تر؟!

بیگانه دنبال همین صحنه راه می‌افتد

الان ما در کمربند گلوله‏ایم

ما اول رای به قانون اساسی دادیم بعد نماینده

اگر بخواهند به خیابان‌ها بکشند، کنترلش از دست شما خارج می‌شود

               دانلود کنید دانلود کلیپ صوتی سخنان منتشر نشده آیت الله جوادی آملی

 

سخنان رهبری در مورد مسائل بعد از انتخابات که صدا وسیما آن را پخش نکرد و سانسور شد

نظرات  (۱۲)

30 Bahman 90 ، 21:59 محمد حسین
سلام
خدا قوت
ببخشید من تا حالا نیومدم تو سایت تون
ولی سایت تون خیلی زیبا است
اگر ما رو لایق دونستید با هم تبادل کنیم
منتظذتون هستیم
در پناه حق

یا علی
سلام
من آیت اله را خیلی قبول دارم ولی تو همون آشفته بازار از دفتر آیت اله خبر منتشر شد که جریان هاله ی نور که احمدی نژاد میگه چیز مهمی نیست اتفاق افتاده
به نظر شما اعلام این نظر در اون موقع و تکذیب نکردن آیت اله بصیرت انقلابیست؟
بعد از مذاکرات با آمریکا که حضرت آقا گفت به جا نبود آیت اله گفت :"اوج عظمت اسلام و اقتدار ایران" به نظر شما این بصیرت انقلابیست؟
خدا را شکر من بصیر نیستم
پاسخ:
لطفا لینک خبر دفتر آیت الله رو بزارید اینجا
نمی شه همینطور سطحی یه جمله رو برخلاف منویات رهبری تفسیر کرد باید دید علامه منظورش چی بوده کلیت کار رو گفته یا اشاره ب بخشی از دیپلماسی دولت داشته... ضمنا رهبری در اون سخنرانی تذکر دادند و فرمودند برخی کارها ب جا نبود ولی کلیت کار رو نفی نکردند و نفرمودند اشتباه بود بنابراین نباید جزء رو ب کل نسبت داد.
21 Aban 92 ، 13:37 علیــــ ـرضا
سلام
جالب بود
به روزم با پادکست افکت و صداهای زیبا
خوشحال میشم تبادل لینک داشته باشیم
یاعلی

02 Azar 92 ، 20:24 حق دوست
سلام

تحلیل های مختلفی راجع به استعفاء ایشون از امامت جمعه قم خوندم.اما بالاخره نفهمیدم دلیل ایشون چی بوده؟
بعضیا دلیل ایشون رو اعتراض میدونن. بعضیا میگن که نباید در اون شرایط رهبر رو تنها میذاشتن!

در مورد موضع ایشون هم در ارتباط بامذاکره با آمریکا,که فرموده بودن این به برکت خون شهدا هست...دوباره تحلیل سیاسی شد از حرف ایشون!

شما که اطلاعات سیاسیتون زیاده, نظرتون چیه؟؟؟
به خدا من که گیج شدم
نفهمیدم ایشون کدوم طرفی هستن؟پاسخ:

خبر کناره گیری آیت الله جوادی آملی از امامت جمعه شهر قم، چند روزی به سوژه جدید بعضی سایتهای خبری تبدیل شد. سایت‌هایی که منتظر کوچکترین بهانه‌ای هستند تا از یک مساله برای خودشان جنجال خبری تهیه کنند. سایت‌هایی از جنس‌های مختلف و متنوع و البته مشابه. از آینده گرفته تا نوروز، از موج سبز تا بالاترین و رادیو فردا و روزآنلاین و رادیو زمانه و …

از ابتدای انتشار این خبر، موجی از شایعه و تحلیل‌های کارشناسی از سوی این افراد آگاه به راه افتاده و آنها به نوعی خواستند تا از این مساله بهره‌برداری سیاسی بکنند. اکثر این کارشناسان آگاه هم کناره‌گیری آیت الله را به مساله انتخابات و بعد از انتخابات گره زدند. بعضی‌ها حتی سخنگوی آیت‌الله جوادی آملی هم شدند و از طرف ایشان اظهار نظر کردند. مثلا روزنامه اعتماد در ویژه‌نامه خود مدعی شد که آیت الله جوادی آملی به دلیل اعتراض به « نشنیده شدن اظهاراتش » برای همیشه از امامت جمعه قم خداحافظی کرده است!

دروغ از این واضح‌تر؟ این ها باید می رفتند و فیلم و صوت نماز جمعه قم را به دقت بررسی می کردند و می دیدند که آیا آیت الله جوادی آملی، در این خطبه‌ها کوچکترین اشاره‌ای به مسائل سیاسی کرده‌اند یا نه؟ و آیا انصراف خود را به مسائل سیاسی (حتی به صورت ایما و اشاره) ربط داده‌اند یا نه؟ و اصلا گفته اند که من به خاطر شنیده نشدن اظهاراتم، خداحافظی می‌کنم؟

خوشبختانه و یا متاسفانه بسیاری از این آدم‌ها آنقدر شناختشان از روحانیونی چون آیت الله جوادی آملی کم است که هر کاری بکنند نمی‌توانند این جهالت خودشان را پنهان بکنند. بسیاری از آنها وقتی می‌خواهند درباره انصراف آیت الله جوادی آملی تحلیلی برای رسانه‌های خود بنویسند، بلاتشبیه در ذهنشان آدم‌هایی مثل شیخ اصلاحات را تصور می‌کنند و گمان می‌کنند کناره‌گیری آقای جوادی آملی هم از جنس قهر کردن‌های کروبی است!

آنهایی که با ادبیات این حکیم فرزانه آشنا هستند، فهمیده‌اند که جان کلام آیت الله جوادی آملی، یک مطلب عرفانی و اخلاقی بود. ایشان گفتند امام جمعه رهبر حرکت من الخلق الی الحق است. (حرکت از متن مردم به سوی خدا) و ادامه دادند که مردم در نماز سکوت می‌کنند و امام جمعه از سوی آنها با خدا سخن می‌گوید و مشکلات مردم را به خدا عرضه می‌کند. اگر مشکلات همچنان باقی باشد، معلوم می‌شود که امام جمعه در عرضه این مشکلات موفق نبوده است. این مضمون بیانات آیت الله جوادی آملی بود، در حالی که برخی رسانه‌ها با شیطنت، از همین عبارات عرفانی و اخلاقی، در صدد القای این مطلب بودند که گویا آیت الله جوادی آملی از شنیده نشدن اظهاراتش توسط مسئولان گلایه کرده و امامت جمعه را ترک کرده است!!

من منکر مشکلات موجود در جامعه نیستم، ولی انصافا در کجای ان خطبه، آیت الله جوادی آملی گفته است که من مشکلات را به مسئولان گفته‌ام و آنها گوش نکرده‌اند؟ در حالی که اصل بیانات ایشان درباره عرضه مشکلات از سوی خطیب نماز جمعه به خداوند بود.

در این میان، متاسفانه عده‌ای از دوستان ما هم گرفتار این بازی رسانه‌ای و تبلیغاتی شدند و به چنین شایعاتی دامن زدند. مثلا وبلاگی تیتر زده بود «این عمار آقای جوادی؟!»‌ همین را کم داشتیم که یک نوجوان دنیای مجازی بیاید و درباره آیت الله جوادی آملی بگوید «این عمار؟!» باور کنید خود من از این دسته وبلاگ‌های اصولگرا بیشتر از موج سبز و بالاترین دلخور هستم. آنها تکلیفشان معلوم است، نه آیت الله جوادی آملی را می‌شناسند و نه کاری به این مسائل دارند، نمی‌دانم به چه زبانی باید به این دوستان غافل خودمان بگوییم که …

اینکه  بدون تحقیق و بررسی همه‌ی جوانب یک ماجرا و بدون آنکه کمترین شناختی از زندگی پربار علامه داشته باشیم، به خودمان اجازه دهیم که خیلی راحت درباره چنین شخصیتی قضاوت کنیم، واقعا برایم غیرقابل تحمل است. آنهم درباره کسی که عمرش را در راه دین و تبیین معارف شیعه گذرانده و از پشتیبانان انقلاب اسلامی بوده و هنوز هم از وفاداران به انقلاب و امام و رهبری است.

و متاسفانه ضربه‌ای که برخی از  دوستان ناآگاه ما با دفاع ناشیانه خود دارند می‌زنند، دشمنان نزده‌اند. کاش می‌شد کمی راحت‌تر درباره‌ی رفتارها، توهین‌ها و برخورد‌های جاهلانه‌ی چند ماه گذشته‌ی برخی از این مدعیان در قم با علما و مراجع و از جمله آیت الله جوادی آملی مطلب نوشت. کاش می‌شد…

لینک های مرتبط:

توضیح  مسئول دفتر آیت الله جوادی آملی: حجت الاسلام رضوی هرگونه شائبه سیاسی بودن این تصمیم را رد کرد و افزود: پس از مسایل سیاسی اخیر برای اینکه چنین شائبه ای ایجاد نشود آیت الله جوادی چند ماه تصمیم خود را به تاخیر انداخت.

توضیح معاون فرهنگی موسسه اسراء (وابسته به آیت الله جوادی آملی) : کهولت سن، خستگی و پرداختن به فعالیت های تحقیقی به ویژه تفسیر تسنیم علت کناره گیری ایشان از امامت نماز جمعه شهر قم است.

متن خطبه‌ آیت الله جوادی آملی در نماز جمعه قم

آیت‌الله جوادی آملی در پاسخ به سوال دانشجویی که نظر ایشان را درباره حوادث پس از انتخابات پرسیده بود، گفت:‌ «شما بایستی در این خصوص به سخنان مقام معظم رهبری توجه کنید و گوشتان به حرف‌های ایشان باشد و ببینید که ایشان چه می‌گوید.»

08 Azar 92 ، 14:19 حق دوست
حقیقتا خیلی از این موضوع ناراحت بودم

که چطور ما به خودمون اجازه میدیم در مورد بزرگان قضاوت نابجا کنیم و بصیرت خودمون رو بیشتر از اونها بدونیم!


خداخیرتون بده

ان شاءالله خدا کمک کنه ما دست از نظر دان ها و قضاوت های

بیجا پرهیز کنیم وتقوا داشته باشیم
یاحق
21 Azar 92 ، 21:14 حق دوست
باعرض سلام

بنده قرار شد برای یکی از اساتید صوت آخرین خطبه ایت الله جوادی رو ببرم
اما هر چه جستجو کردم,پیدانکردم
فقط متنش موجود هست

شما صوتش رو خودتون شنیدین؟
از کجا میتونم پیداش کنم؟

خیلی حیاتیه!
پاسخ:
نتونستم پیداش کنم
23 Azar 92 ، 18:54 حق دوست
ممنون .

یاحق!
ایشون در سال 84 هم طرفدار هاشمی بودند ، علت سکوتشو در سال 88 هم همین بوده....شاید هم اعلام موضع کرده باشه ، اما اونطوری که باید نبود.....

بیش تز از اینا ازش انتظار می رفت.
27 Shahrivar 93 ، 02:50 من دوستدار علی هستم نه رهرو علی
چرا هیچ یک از علما و مراجع بطور جدی از بیت المال دفاع نمیکنند و چرا نامه امام علی به مالک اشتر که اساسنامه یک حکومت اسلامی واقعیست سر لوحه اعمال و نه گفتار هیچ کس قرار نمیگیرد اسلام یعنی مانند علی عمل کردن نه ا س ل ا م
سخنان رهبرم سانسور میشه؟؟؟؟؟
عجب آزادی بیانی؟؟؟؟؟؟
بابا فتنه دیگه چیه؟؟ولم کنیییییید!
فتنه فتنه
فتنه فتنه فتان فتان فتانه فتانه .....هه هه هه فتنه فتان فتانه ......

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.