ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

پایداری بله ولی رای به آن خیر

Friday, 27 Ordibehesht 1392، 05:00 PM

ظاهرا چندی ست برخی از دوستان سعی دارند با استناد به بیانات آیت الله مصباح در مورد کاندیدای مورد نظر خود، حرف های بنده در یکی از پست های ماضی را که در آن به اثبات عدم ورود علامه مصباح به بحث مصادیق کاندیداتوری اشاره کرده بودم، به صورت یک چماق در آورده و بر سر بنده بکوبند، این دوستان گمان کرده اند بنده حرفایم را از خود درآورده و از روی تعصب می زنم.

این در حالیست که عدم رضایت آیت الله مصباح از تعبیر لیدری را خود کاندیدای منتخب این جریان بیان کرده و همچنین ادعای وارد نشدن علامه به بحث مصادیق کاندیداتوری را نیز تریبون اصلی این جبهه یعنی سایت رجا نیوز به نقل از عضو شورای مرکزی این جبهه منتشر کرده است. با این حال، بنده تنها حرف های عقلای اصلی این جریان را تکرار کرده ام.

با این توضیحات و همچنین حمایت علنی علامه به صلاحدید خود از کاندیدای مورد نظر این جریان، بنظرم باز این دلیل نمی شود که دریچه گفتگو و نقد را ببندیم و تندروی های سیاسی این جریان در روزهای ماضی و همچنین سالیان گذشته که بعضا نیز با واکنش های تند رهبری روبرو گردیده است را نادیده بگیریم.

البته این را هم بگویم، تریبون اصلی این جریان یعنی سایت رجا نیوز نیز علارغم تمام تلاش هایش در جهت روشنگری، متاسفانه در بسیاری از موارد بصورت کاملا افراطی و یک طرفه دست به تخریب کاندیداهای رقیب می زند و با توجه به تذکرات رهبری در مورد اخلاق انتخاباتی، عملا اخلاق را زیر پا می گزارد، البته این قائده از کاندیدای محترم این جریان نیز مستثنی نیست.

اتفاقات پیش آمده در چند روز اخیر نیز خبر از عدم وحدت و انسجام بین این جریان می دهد به طوری که یک روز بعد از ثبت نام جلیلی، جبهه پایداری استان اصفهان در اقدامی عجیب، با صدور بیانیه ای مستقل، حمایت خود را از جلیلی اعلام کرد.

با توجه به این رفتارها و اتفاقات هست که بنده برجسته کردن حمایت علامه به این جریان را، توسط منتسبین این جبهه به عنوان یک خط قرمز جدی تلقی می کنم، ولی با این حال همانطور که قبلا گفتم هنوز هم این جریان را جریانی سازنده می دانم [به استثنای نقدهایی که به آن دارم] البته این به معنای رای من به کاندیدای این جریان نیست.

لینک مرتبط: پایداری را بیشتر باید نقد کرد

نظرات  (۶۲)

کاملا موافقم که: حمایت صریح آقای مصباح از کاندیدای جبهه پایداری مطلقا نباید راه نقد را ببندد...
27 Ordibehesht 92 ، 23:17 اللهم عجل لولیک الفرج
سلام
مهمترین مسأله حفظ وحدت وحضورحداکثری درانتخابات است
انشاءالله آگاهی بخش های ما،تبلیغات ما ،نقد های ما و...همه وهمه بارعایت احترام وبدون کمترین توهینی به شخصی یاگروهی باشد تادشمنان اسلام نتوانندکمترین بهره ای ازاین فرصت ببرند.
یاحق
27 Ordibehesht 92 ، 23:29 سید امیر علی حیدری
سلام.
خدا قوت
ما همچنان از نظرات و تحلیل های شما حمایت می کنیم.
حضرت علامه خود بخوبی می دانند که حال افراد تظمین شده نیست و هر لحظه متغییر است.

ولی طرفداران جبهه پایداری هستند که پیاز داغ را زیاد می کنند باید رعایت احوال حضرت علامه را داشته باشند مگر کسی فکر می کرد که احمدی نژاد عاقبتی ایچنین پیدا کند... .
مانور بیش از حد بر روی حضرت علامه برای رأی اوردن جناب دکتر لنکرانی کار معقولی نیست، باید از خود او مایع بگذارند، دکتر که کم کسی نیست پرونده شفاف و روشن و مفیدی دارد همین کافیست، از بزرگان جبهه و تحلیل های آنها نیز استفاده کنند، هرچند اجماع بر روی یک کاندید بهتر است برای مقابله و پیروزی در انتخابات،
البته نتیجه نهایی تایید صلاحیت بهتر آنینده پیش رو را ترسیم خواهد کرد.
یا حق/.
27 Ordibehesht 92 ، 23:34 خـــــــــــــ...هشتم...ــــــــــــــــط
اقای مصباح فردی با بصیرت هستند و اینکه از اقاقی لنکرانی طرفداری و ایشون رو فرد اصلحی معرفی میکنند صحیح
ماهم اقای لنکرانی رو فرد بسیار خوبی میدانیم
اما ملاک ما در انتخاب کاندیدا کد ها و مشخصه کاندیدا های اصلح از نظر رهبر است و ما فردی را با تمام مشخصات اصلح از نظر رهبر انتخاب میکنیم...
سلام علیکم
رجا نیوز جدیداً یا بهتر بگم چند ماهی هست که خیلی داره میزن جاده خاکی! شده مثل سایت انتخاب.
قبلاً که تازه با رجا آشنا شده بودم به عنوان یک سایت معتمد و حزب اللهی میشناختمش اما با حرف شما موافقم:
"...علارغم تمام تلاش هایش در جهت روشنگری، متاسفانه در بسیاری از موارد بصورت کاملا افراطی ..."
به این نتیجه رسیدم که باید اخبار دقیق رو از لا به لای ده ها سایت موافق و مخالف بیرون کشید.
از بی بی سی گرفته تا فارس!

+ اون کلیپ صوتی قبلیتون از آقای طائب در مورد مشایی هم مشکل داشت ظاهراً. من دو بار دانلودش کردم اما درست اجرا نمیشه.

+ سایت رجا و در کل جبهه ی پایداری و در حالت کلان تر اگه نگاه بکنیم اصولگراها با ورود جلیلی بهشون شوک وارد شد. این رجا من یادم هست از دو سه ماه پیش یکی در میون از جلیلی خبر میزاشت، به حدی که مخاطبین مخالف رجا میومدن نظر میدادن که بابا، خ... ر خودتونید! دارید این آدم[جلیلی] برا انتخابات بزرگ میکنید. اما وقتی تا حدودی خیالشون از نیومدن جلیلی راحت شد فوری نوک پکان حمایت هاشون رو گرفتن سمت لنکرانی.

* خدا همه ی مارو عاقبت به خیر بکن. انشاالله ...
پاسخ:
لینک قبلی امتحان شد مشکلی نداشت
27 Ordibehesht 92 ، 23:36 یار دلدار
آیت ا... مصباح یه بار نظر داده بودن که از اول هم روی جلیلی نظری نداشتن .
امیدوارم این حمایت از لنکرانی به شکست اصولگرا ها منجر نشه .
و از همه مهتر اینکه حمایت نکردن از جلیلی برای لجبازی نباشه .
27 Ordibehesht 92 ، 23:36 عاشق مهدی(عج)
سلام
مبحث بسیار خوبی بود
یا علی
سلام
اوضاع بی سابقه ایه
خدا خودش عنایت بفرماید
برو ساندیست رو بخور کوچولو
پاسخ:
میل ندارم گذاشته ام برای گلوی خشکیده علی اصغر...
28 Ordibehesht 92 ، 00:17 حج آغا رضا
سلام علیکم.
حرفاتون زیبا بود ما هم با تندروی ها مخالفیم.
.
.
.
.
.
.
.
.جواب برای سرتیتر مطلبتون :
شاید.
شایدم نه.
بذارید بیشتر تحقیق کنیم.
28 Ordibehesht 92 ، 00:43 یاس کبود
خدا صاحبمون رو برسونه تا از این بی سر و سامونی نجات پیدا کنیم
ممنون که خبرم کردین
موفق باشید
یاعلی
امام خامنه ای:
من و شما باید نگاه کنیم ببینیم در بین این صالحها کدام صالح‌ترند، کدام بیشتر به درد مردم میخورند، کدام بیشتر میتوانند این بار سنگین را بر دوش بکشند و با امانتِ کامل این راه را ادامه دهند و پیش ببرند؛ این را باید من و شما نگاه کنیم، ببینیم، بشناسیم. از افرادى که ممکن است ما را هدایت کنند، راهنمائى کنند، کمک بخواهیم؛ بالاخره خودمان را به حجت شرعى برسانیم. اگر انسان بر طبق حجت شرعى کار کرد، چنانچه بعداً غلط هم از آب دربیاید، باز سرفراز است، میگوید من تکلیفم را عمل کردم؛ اما اگر بر طبق حجت شرعى عمل نکنیم، بعد خطا از آب دربیاید، خودمان را ملامت خواهیم کرد؛ عذرى نداریم، حجتى نداریم.
28 Ordibehesht 92 ، 05:00 پرده نشین
سلام
انقدر حمایت علنی درست نیست سیاست خیلی هارو تغییر داده البته امیدوارم جبهه پایداری دیگه به این سرنوشت دچار نشه که در اون صورت دیگه نمی دونیم به کی اعتماد کنیم .مننون
28 Ordibehesht 92 ، 05:00 پرده نشین
سلام
انقدر حمایت علنی درست نیست سیاست خیلی هارو تغییر داده البته امیدوارم جبهه پایداری دیگه به این سرنوشت دچار نشه که در اون صورت دیگه نمی دونیم به کی اعتماد کنیم .
دوست عزیز با کلیت حرفات موافقم ولی مواظب باش انحصار طلبی های رجا نیوز باعث نشه ما از آنور بیافتیم من به کله دکتر لنکرانی را شخصیتی محجوب می دانم ولی احساس می کنم بعضی اطرافیان افراط می کنند
مشکل اصلی جبهه پایداری نداشتن ساختار منسجم تشکیلاتی که بتونه حداقل سوم تیری ها را در زیر یک چتر جمع کنه به همین خاطر انحصار طلبی ها توش اتفاق می افته ان شالله اگه وقت بود یک مطلب در مورد آسیب های سوم تیر می نویسم
پاسخ:
منم با نظر شما موافقم و دکتر لنکرانی رو شخصیتی انقلابی و سازنده میدانم
سلام
ممنونم که با این بحث خیلی ابهامات برطرف شد و مهمترین نکته حفظ وحدت بین اعتلافات انتخاباتی است که امیدوارم به کینه دشمنی تبدیل نشه..
بازم ممنونم
بله قرار بود تعطیل کنم
ولی هر دفعه چند ساعتی وقت اضافه میارم و به عنوان زنگ تفریح میام ی سری میزنم
متن شما هم تند بود من پای ثابت سایت رجا نیوز هستم یعنی روزی چند بار از این سایت بازدید میکنم و فک کنم یه شناخت نسبی از من به دست اورده باشی که اهل حزب بازی نیستم اما به جرات میتونم بگم سایت رجا نسبت به خیلی از سایتها بسیار بسیار منطقی تر هست معدلی که به این سایت میدم بسیار بهتر از باقی سایتها مث همین صراط هست توی همین سایت صراط بی انصافی های زیادی نسبت به احمدی نژآد دیدم حالا دیگه اینا از اب گرد میگیرن؟؟؟ من در سخنرانی اقای لنکرانی در کرمان شرکت کردم ایشون بسیار معتدل و جامع صحبت کردند نمیگم اگر کلامی اومد از ایشون بیرون که جای نقد داشت نقد نشه اما این نوع برخورد که شما کردی در حالی که خیل عظیم تخریبها هم علیه ایشون هست بی انصافیه بعدم شما حق نداری تعیین تکلیف کنید که رای به پایداری اری یا نه؟؟!!! خودت داری یه چیزی میگی بعد خودتم نغزش میکنی
پاسخ:
بنده اول گفتم سایت رجا علارغم همه روشنگری هایش توی این چند وقت تنها کارش شده این که قالیباف هاشمی و روحانی رو تخریب کنه... بنده هم نه از صراط و نه از هیچ سایت دیگری حمایت نکردم... اما وقتی طرف با سند و مدرک حرف می زنه بی انصافیست ردش کنیم... ضمنا بنده نظر شخصی خودم رو در مورد رای دادم
سلام،ساندیس خوراعظم
باتوجه به آقاخامنه ای(مدظله)که فرمودندامثال اقای مصباح کم هست.آقا مصباح باتوجه به سابقه تقوا وتدریس و...،،یک نامزد اصلح راانتخاب کردندملاک چرا گذاشته ایم برتخریب اقا مصباح.....
پاسخ:
منم دقیقا مشکلم همین جاست ... چون آقای مصباح از یک جریانی حمایت کرده بنظرتون نباید دیگه به اون نقد کرد؟
یعنی نفس حمایت ایشون از یک جریان به خودی خود مصونیت میاره و از خطا و اشتباه مبراند.
بنظرم این تفکر شما مشکل داره... بنده دارم این جریان رو با سند و مدرک نقد میکنم... کجای این کار تخریب علامست؟
28 Ordibehesht 92 ، 11:17 محمد صادق حاج صمدی
حزب الله یکبار سال 84 با طناب آقای مصباح رفتن توی چاه
من نمیدونم آدمی که اونموقع هم با همین جدیت از احمدی نژاد حمایت می کرد چطور دوباره امروز همون کارو برای یه کس دیگه انجام میده و یه سری حزب اللهی هم دوباره با همون یقین از انتخاب ایشون حمایت کمی کنن!؟!
آدمی که یه بار اینجوری انتخابش اشتباه درومد ...
سلام
از شما چنین مطلبی را انتظار نداشتم. الحق که حاج حسین یکتا خوب می گفت که فتنه 92 " فتنه درست فکر کردن است "

جریان پایداری یک حرکت سیاسی یک شبه نیست برادر. یک جریان است. جریانی که تا سالها حرکت انقلاب را به پیش خواهد برد. قضاوت در مورد این جریان بر مبنای کاندیدای x یا y درست نیست. بنده رأی اولم آقای لنکرانی بود اما الآن به اقتضاء مصلحت نظام به آقای جلیلی رأی میدم اما ذره ای از ارزش جریان پایداری در نظرم کم نشده.
پاسخ:
بنده هم گفتم این جریان را سازنده می دانم درست مثل شما ولی این ب معنای این نیست که آن را نقد نکنم...
28 Ordibehesht 92 ، 13:07 سید امیر حسین حجازی
سلام مطلبی در مورد ایت الله بهجت گذاشتم بیا ببین
امروز سالگرد ایشان است
یا حق
در انتظار شما
سلام
این سایت جالبیه، گفتم به سایت خوب شما معرفی کنم.
http://brotoush.com/
جبهه یکسری موضع گیری و جهت گیری افراطی دارد، اما حرفش که حرف ولایت است حرفی درست و در مجموع به "صراط" نزدیک تر است، به زعم بنده!
پاسخ:
بنده هم گفتم این جریان رو سازنده میدونم و نقد به اون رو هم منافاتی با سازندگی نمی دونم
28 Ordibehesht 92 ، 14:02 منتظران ظهور 2
سلام دوست بزرگوار و ارجمند


مطلب شما را مطالعه کردیم متشکریم از اطلاع رسانی شما بزرگوار ... انشاالله که ختم به خیر شود ...
28 Ordibehesht 92 ، 14:16 فرزند خاک
سلام اخوی...
قربانت...
نقد هیچ اشکالی نداره بازهم میگویم...مخصوصا منصفانش و با آرامشش..
حس میکنم بعضی از اعضای عزیز جبهه پایداری کمی بر طبل اختلاف میکوبند تا وحدت...اون هم در یک گفتمان کاملا یکی...
التماس دعا
یاعلی مددی
با افتخار لینک شدین
28 Ordibehesht 92 ، 14:49 مقتدر مظلوم
سلام همسنگر و دوست عزیز

خواهشمند هستیم بیانیه جنبش وبلاگی "من رای می دهم" را در وبگاه خود قرار دهید و ما را یاری کنید
-------------------------------------------------
.:: "بیانیه جنبش وبلاگی من رای می دهم" ::.
http://www.mazloum.ir/post/962

.:: "خواسته های شما از رئیس جمهور آینده" ::.
http://www.mazloum.ir/post/963
-------------------------------------------------
منتظر یاری شما هستیم

یا علی
28 Ordibehesht 92 ، 15:08 حمید سطوتی
بفرمایید پست جدید ...
سلام
اینکه علامه از احمدی نژاد حمایت کرده حالا احمدی نژاد عوض شده ربطی به علامه نداره . اون موقع اصلح احمدی نژاد بود حالا نه . علامه الان تشخیص دادن لنکرانی اصلح هست اگر4 سال دیگه تغییر کرد که کاری به امروز نداره . فکر نمی کنم لنکرانی و جلیلی با هم رقابت کنن چون از یک گفتمان هستن . ولی اگر قرار به رقابت شد خیلی دوس دارم بحثش مطرح بشه و مقایسه کنیم این دو نفر رو .
ممنون از مطلبی که نوشتید .
من موافق صامدونم.
سلام
درست است که برخی از اطرافیان و اعضای جبهه پایداری تندروی های خاصی دارند، -و یا بقول شما جلوی نقد را می گیرند- اما باید متذکر شوم که هیچ فردی به اندازه علامه مصباح در کشور نمی توانید پیدا کنید که آبروی خود را برای اسلام، انقلاب و ولایت فقیه گذاشته باشد.
اگر شما می گویید علامه مصباح، ابتدا باید کمی تفکر کنید که چرا به ایشان علامه می گویید و چرا ایشان قسم می خورد که اصلح تر از فلانی وجود ندارد؟
قصد من دفاع از کاندیدای جبهه پایداری نیست، قصد من دفاع از شخص علامه و اهداف ایشان است.

بگذریم...

نقد بسیار عالی است البته با توجه به شرایط فرد نقد کننده و ارائه راهکار، گفتن یکسری حرف ها نقد کردن نیست.

پیشنهاد میکنم فعلا در این برهه زمانی به جای نقد کردن جبهه پایداری و یا هر کدام از اصولگراها به دنبال نقد کردن و روشنگری جریان فتنه و انحراف باشید. این زمانی نیست که حزب الهی ها-هرچند با درجات بالا و پایین-همدیگر را نقد کنند.
کمی هم از آنها یاد بگیریم که فارغ از همه مشکلاتی که باهم دارند پشت یک نفر صف کشیده اند و خود را برای هدفی بزرگ تر آماده می کنند.
سلام
راه نقد برهیچ کس بسته نیست و امروزه هم میبینیم که نقدهای بسیاری را نسبت به علامه مصباح گرفته میشود
حتی توهین میشود
مهم شناخت راه درست از طریق بزرگان است
باید گفت که تاکید علامه مصباح بر دکتر لنکرانی دلیلی دارد که باید آن را جست
درود بر مطهری زمان
اینجانب به شخصه آیت ا... مصباح را تمام وکمال قبول دارم اما این دلیلی نمیشود که چون معظم له کسی را اصلح دانستند بدون تحقیق وآگاهی برای کاندیدای مورد نظر تبلیغ کنم یا افراط وتفریط کنم یا متعصب بازی در بیارم
لیکن کلام بزرگان ما راه رو به ما نشون میده
ما یا انقد فهم وآگاهی داریم که خومون قادر به شناخت فرد اصلح هستیم یا
یا درک وفهم ما انقد نیست که بتونیم فرد اصلح رو تشخیص بدیم
پس باید به کارشناسش مراجعه کنیم
امیدوارم با فهم وآگاهی رای مون رو داخل صندوق بندازیم
نه از سر تعصب یا لجاجت
یاعلی
برو ساندیست رو بخور کوچولو
پاسخ:
میل ندارم گذاشته ام برای گلوی خشکیده علی اصغر...
.
.
حقیقتا متاسفم شدم برای این پاسخ و اینگونه خرج کردن از اعتقادات ...
28 Ordibehesht 92 ، 19:12 میثم تمار
مثل همیشه صریح و بی پرده و البته به حق
خداقوت
28 Ordibehesht 92 ، 20:02 سجاد ملکی
سلام
چرا شما گیر دادید به پایداری؟
نمی گم نقد نکن ولی فکر نمی کنید یکم زیادی دارید برای نقد پایداری وقت می ذارید؟
یکم هم جبهه ی مقابل رو دریاب!!
پاسخ:
اولا بنده اصلا تنها تا کنون سه تا پست در مورد پایداری کار کردم نه بیشتر... دوما جریان پایداری چون گفتمانش انقلابی تر و به اصل نظام نزدیک تر است بنظرم باید از همین حالا نقد شود اما درست و سازنده تا اگر فردا قدرت پیدا کرد حال و روزش مثل دولت فعلی نشود
28 Ordibehesht 92 ، 22:59 نهضت سرخ
به نظرم از الان اینکه بگیم به کی رای بدیم یه کم زوده.
هرچند میشه روی گزینه ها فکر کرد. اما تصمیم نهایی زوده که بگیم مثلا من به لنکرانی رای نمیدم.
28 Ordibehesht 92 ، 23:00 نهضت سرخ
من هرچی فکر می کنم هیچ برجستگی در جلیلی نمی بینم نسبت به لنکرانی.
شما اگه دیدی بیا بهم بگو. فقط ایشون یه کم چهره تر هست اونم بخاطر مسئولیتش و اینکه زیاد تصویرش در تلویزیون میاد. همین. وگرنه از لجاظ علمی و اجرایی و تقوی به نظرم آقای لنکرانی خیلی تواناییش بیشتر از جلیلیه.
29 Ordibehesht 92 ، 00:02 یـک قــدم تا خــدا
.

اللًّهُـ‗_‗ـمَ صَّـ‗_‗ـلِ عَـ‗_‗ـلَى مُحَمَّـ‗‗ـدٍ وَ آلِ مُحَمَّـ‗_‗ـَد و عَجِّـ‗_‗ـلّ فَّرَجَهُـ‗_‗ـم


گفــت : هنــوز با ایــن گرانی ها پای " انقـــلاب " هستـــی ؟

گفتـــــــم : در مکتب ِ امــام حسیــن .ع.

ممکــن است زمــانی آب هــم برای نوشیـــدن نــداشته باشـــی !

پـس هنـــوز اوّل ِ راهیـــــــــــــم ... [گل]

.
و ...
کربلا مرز بین ایمان و اسلام است ...
قتلگاهی که مسلمانان
برای مؤمنان ساختند...

سلام
مطلب مفیدی بود
تنها چیزی که میتونم فعلا بگم اینه که :همه ما در برابر عمل و حرفی که میزنیم باید یه روز پاسخگو باشیم
مخصوصا در این روزهای حساس
موفق باشید

شما رو لینک کردم دوست داشتید ما رو لینک کنید
سلام
من به شخصه لنکرانی رو از جلیلی بهتر میدونم از طرفیم شمایی که داریدمیگید که علامه مصباح به صلاحدید خودشون از لنکرانی حمایت میکنن این حرف شما یعنی اینکه علامه مصباح از روی هوا و هوس داره این تصمیم رو میگیره درحالیکه بارها بزرگان دین از جمله حضرت آقا،علامه حسن زاده،علامه جوادی و حتی امام ره از اینکه ایشون اصلا هوا و هوس رو تو تصمیماشون اثر نمیدن تذکر دادند.
از طرفی منظور شما رو از تند رو نفهمیدم یعنی علامه مصباح و شاگرداشون و جبهه پایداری که در خط اول مبارزه با فساد اصلاحات و انحراف و فتنه 88 بودن شدن افراطی.
گویا شما یا فراموشی گرفتی یا اطلاعاتت کمه همین علامه و شاگرداش تو دوران اصلاحات شهر به شهر دانشگاه به دانشگاه میگشتن تا جواب شبهات آقایون اصلاح طلب رو که به دین وارد میکردن بدند.
این انتخاباتم میاد و تموم میشه میره اما شما حرفی نزن که بعدا تو اون دنیا شرمنده بشی.
پاسخ:
شما چطوری از جمله [به صلاحدید خودشون] این معنا یعنی هوا و هوس رو استنباط کردید؟... در حالی که اصلا بحث من علامه نیست... توی مطلبم اگه دقت کنید بنده کسانی رو که خودشون رو منتسب به ایشون می دونند و در گذشته تندروی هایی مرتکب شدند بنده به عنوان تندرو ازشون نام بردم و برای این حرفم هم سند و مدرک ارئه کردم... مثل اینکه شما روی لینک ها کلیک نکردید و اونا رو نخوندید...
29 Ordibehesht 92 ، 13:18 منتظران ظهور 2
رسول اکرم(ص):
أنا زعیم ببیت فی ربض الجنه، و بیت فی وسط الجنه، و بیت فی أعلی الجنه لمن ترک المراء و إن کان محقاً، و لمن ترک الکذب و إن کان هازلاً، و لمن حسن خلقه؛
من بر کسی که مجادله را رها کند، هرچند حق با او باشد و کسی که دروغ نگوید، هرچند به شوخی باشد و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند، خانه ای در حومه بهشت و خانه ای در مرکز بهشت و خانه ای در بالای بهشت ضمانت می کنم.
نباید از این هم غافل شد که درباره علما بایستی با احتیاط سخن گفت. از جمله علامه مصباح...
ضمنا به روز هستم...
با
"اسب تروای جریان انحرافی علیه بزرگترین کانون صهیونیسم" بروزم.
شما متن تخریب کننده سایت رجا رو به من بگید ..ببین برادر من معنی نقد با تخریب یکی نیست اتفاقا سایت رجا بود که مطلب صفار هرندی رو مبنی بر ساکت فتنه نبودن اقای قالیباف رو انداخت حتی سخنان هاشمی رو مبنی بر دیدی گفتم هاش رو هم منعکس کرد بدون تحلیل اما بعد مطالب تحلیلی زیادی در این زمینه انداخت من بین مطالبش تخریب ندیدم تخریب معانی دیگری داره ..الان خود شما مطلب نوشتد دباره مصباح یعنی تخریب کرید؟ نه !! شما تحلیل کردید و من در متن شما تخریب ندیدم حال اینکه به قول خودتون یه عده نسبتهای ناروا به شما نسبت دادن درسته؟
پاسخ:
بنده در همین مطلب عبارت <علارغم تمام تلاش هایش در جهت روشنگری> رو در مورد سایت رجا ب کار بردم و این یعنی اینکه ابتدائا از روشنگری هاش تقدیر کردم اما برخی تخریب هاش رو هم نقد کردم... دو تا مثالیم که شما زدی دلیلی بر اینکه پس این سایت خیلی درسته نیست... ولی من بر خلاف شما تخریب زیاد دیدم
دوست عزیز کیه که ندونه جبهه پایداری به فرمایش علامه مصباح و توسط شاگردای خاص ایشون تشکیل شده پس اگر این جبهه خودشو به علامه وصل میکنه بخاطر اینه که جبهه بنا به خواست علامه تشکیل شده.
در ضمن هدف جبهه مشخصه و اگه کسی رو مصداق اصلح معرفی کرده چونکه یک سری معیارها داشته:
1-ولایت مدار بودن
2-حزب اللهی بودن
3-انقلابی بودن
4-ساده زیست بودن
5-کسیکه جزء ساکتین فتنه و انحراف نبوده باشه
6-دارای مواضع شفاف و نه دو پهلو !در مورد جریانات سیاسی باشه
به هرحال خود علامه مصباح اینقدر انسان بزرگی هستند که فقط بخاطر رضای امام زمان کار کنن و هجمه هایی که الان برادران حزب اللهی!!به ایشون میکنند رو ببخشن.
برادر عزیز فتنه های آخرالزمانی هرکدومش از قبلیش مشکل تره مبادا شما هم اسیر این فتنه ها بشید بهتر همیشه گوشت به حرف کسی باشه که حضرت آقا اون رو مطهری زمان نامیده ویقین بدون اسلام شناسی مثل ایشون کمتر تو تاریخ اسلام داشتیم.
پاسخ:
اولا آقای حمیدرضا فولاگر سه روز قبل از همایش پایداری گفت «جبهه پایداری از ابتدا سه طیف را درون خود جای داده است یک طیف این جبهه مرتبط با دولت است و بخش دیگر این جبهه از شاگردان آیت الله مصباح هستند، نیروهای سیاسی درون مجلس و دیگر دستگاهها نیز طیف سوم درون جبهه پایداری هستند که مواضع مشترکی تحت عنوان گفتمان سوم تیر دارند»
دوما بنده اصلا با اصلح و انتخاب معیارها کاری ندارم و بحث من در رابطه با این نیست
سوما شما مثل اینکه تفکرتون مشکل داره؟ بنده این جریان رو دارم با سند و مدرک نقد می کنم چرا شما این نقد رو بر نمی تابی؟ نقد با تخریب تفاوت داره عزیز...
بعدشم مگه بنده علامه رو تخریب کردم؟ بنده توی مطلبم فقط از علامه دفاع کردم و اینو گفتم که لطفا منتسب بودن علامه به خودتون رو به صورت افراطی برجسته نکنید چون شما یه سری مشکلاتی داشتید و بعضی وقت ها تندروی می کنید بنابراین اینا نباید ب پای علامه نوشته بشه. فقط همین...
ضمنا جمله پایانی تونم اصلا درست نیست ... حالا بنده توی این مطلب اصلا بحثم علامه نبود ولی این رو اعتقاد دارم و این اعتقادم هم نشعت گرفته از بیانات رهبریست که فرمودند بنده رو هم نقد کنید... چه برسد به علامه مصباح... شما مثل اینکه اساسا با نقد مشکل دارید؟
29 Ordibehesht 92 ، 21:13 واژه بیدار


با یادداشتهای یک رئیس جمهور به روزم
سلام انشاالله تا چندوقت دیگه همه چیز مشخص خواهد شد
30 Ordibehesht 92 ، 01:20 سرباز صفر
سلام
ماشااله به فعالیت ...
خدا قوت

بنده همیشه سعی کردم وارد حاشیه ها نشم و اصل مطالب رو بچسبم چون خیلی وقت گیر هست که بخوایید چیزی رو که تو ابهام هست اثبات کنیم پس به قسمت های روشن جریانات میپردازیم
مثلا قیمت ارز و کاندیداتوری بعضی ها که روشنه...
30 Ordibehesht 92 ، 09:15 خادم الحسین(ع)
سلام علیکم

حرف هیچ کس برای ما حجت نیست. رئیس حزب باشد و یا هر کس دیگری باشد حرفش برای ما حجت نیست. مثلا فلان عارف گفته به این شخص رأی بدهید این برای ما حجت نیست. ما باید مبنا را از فقه بگیریم.

"آقای قرائتی در برنامه سمت خدا"
سلام
ولادت با سعادت باب الحوائج حضرت علی اصغر(علیه السلام)
و ولادت مسعود ابن الرضا مولانا جواد الائمه الامام محمد تقی(علیه السلام)برشما مبارک.
مظهر جـود داور است جــواد*** عدل و داد مصور است جواد
راحت جـــان حیـدر و زهـــرا***نــور چشــم پیمبر است جواد
در جمالش نظر کن و دریاب***که رضای مکـــرر است جواد
با سلام
در بخش "نظرات" پست "تمجید" یک سری صحبت ها مطرح شده. خوشحال میشم شما هم اگر نظری داشتید بفرمایید.
بیشتر میخوام نظرتون رو درباره نظرات داده شده بدونم نه راجع به مطلب!
30 Ordibehesht 92 ، 16:51 جهاد فرهنگی
متاسفانه هر چی سعی میکنم نمی تونم با افکار کاملا متناقضتون ارتباط برقرار کنم.
شرمنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده...
آخرش سازنده یا تندرو؟؟
پاسخ:
بنظرم ریشه این تناقض در تفاوت نگاه بین من و شماست
بنده برخلاف شما تندروی را مساوی با خروج از نظام و ولایت نمی دانم و اعتقاد دارم انسان ها و همچنین جریان ها ممکن است گاهی خطا و تندروی کنند اما این هیچگاه به منزله سازنده نبودن این جریان و یا این شخص و همچنین بیرون رفتن این دو از دایره نظام نیست.
مثلا شهید مطهری شاید تندروی کند و روزی از شریعتی ب عنوان منحرف نام ببرد و اندک زمانی بعد رهبری سخنان شهید مطهری را غلو آمیز بخواند... بنابراین تندروی شهید مطهری به هیچ وجه دلیلی بر سازنده نبودن ایشان نیست.


30 Ordibehesht 92 ، 17:18 جهاد فرهنگی
در ضمن بهتره بدونید(که می دویند مطمئنا)؛ که جبهه پایداری تندرو نیست بلکه این جبهه بر روی اصول انقلاب پافشاری می کند...
آیا شما این را تندروی می دونید؟؟؟؟؟
آیا به نظر شما اشتباه است که گفتمانی، در جهت حفظ تمام زحماتی که برای این انقلاب کشیده شد و تمام خون هایی که برای ان ریخته شد، بر روی ان اصول پافشاری کند و نگذارد معاندین داخلی و خارجی این انقلاب را از آن اصول اولیه اش خارج کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر جوابتان مثبت است، یعنی این پایداری بر اصول را اشتباه می دانید که حرفی نیست... در نتیجه فکر شما این می شود که حضرت علی ع هم که بر اصول انقلابی که پیامبر ص به پا کرد تندرو بود و همین امر باعث خانه نشینی آن حضرت شد؟؟؟
ولی اگر جوابتان منفی است و این این پایداری را درست می دانید...پس این همه داد و بیداد سر چیه؟؟؟؟
پاسخ:
اولا بهتر بود قبل از مطرح کردن یک پرسش دیگر نظرتان را در مورد جواب بنده ب کامنت قبلیتان می دادید تا حداقل بحثمان ب نتیجه ای برسد... اما باشد خیالی نیست
مثل اینکه شما خودتان را ب فراموش زده اید. بنده دارم می گویم این جریان را سازنده می دانم و هر جا بر اساس اصول انقلاب عمل کردند دستشان را هم خواهم بوسید... مگر مشکل بنده با انقلابی گری و پافشاری بر اصول این هاست که شما اینطوری حرف می زنید؟
حمایت از یک جریان منافاتی با نقد اشتباهات آن جریان ندارد... شما مثل اینکه اصولا نقد بر این ها را ب هیچ وجه بر نمی تابی؟...
در ضمن بنظرم این خنده دارترین حرف دنیاست. چون جریانی بر اصول انقلاب پافشاری می کند پس دیگر کسی حق نقد آن را ندارد!!
نمی دانم چه صیغه ایست تا همین الآن تمام کسانی که در این پست نظر گذاشتند غیر از آن هایی که با حرف های من موافق بودند ما بقی فقط حرفشان این بود که شما چرا داری این ها را تخریب می کنی؟ این ها وصلند به علامه و علامه خود می داند چکار می کند.
هیچ کدام نمی آیند و بگویند آقای ایکس این سندهایی ک شما در نقد مثلا رجا نیوز و یا شخص کاندیدای این جریان و... ارائه کرده ای به دلائل زیر درست نیست و خلاف واقع است... حالا شما اگر بانی خیر شوی و این کار را بکنی ممنون می شوم حداقل این است که بنده ب اشتباهم پی می برم.
ضمنا بنده داد و بیدادی نکردم و تنها سه تا پست در نقد این جریان نگاشتم و تنها گناهم این است ک نقد کردم ولی برخی این را ب منزله نفی می دانند!...
30 Ordibehesht 92 ، 21:59 جهاد فرهنگی
اولا؛ من هیچ وقت نگفتم چرا اینها را نقد می کنی!!!!
دوما؛ هیچ وقت هم نگفتم اینها وصل به علامه اند!!!!
سوما؛ حقیر هم نظرم نقد سازنده و دل سوزانه است...
چهارما؛ ما از شما نقدی ندیدم، تنها اندکی تخریب بود و همین...
پنجما؛ برای این که به نکته رابع پی ببرید پیشنهاد می کنم که این دو سه تا پست خودتونو یه به بار دیگه با دقت بخونید!!!!!
ششما؛ من هیچ وقت نگفتم که تندروی مساوی با خروج از نظام...!!!!
هفتما؛ شما همیشه در جواب کامنت هاتون اینطور یه ریز فقط و فقط به آدم وسله(نمی دونم یا وصله) می چسبونید؟؟؟؟
اگر چنین است که از انصاف خارج است....
پاسخ:
لطفا اگر می خواهید جواب ندهید حداقل از جملات کلیشه ای استفاده نکنید!
شما مگر مدعی نیستید بنده این جریان رو تخریب کردم؟... پس بی زحمت تخریب های بنده رو همراه با سند و مدرک نقد کنید مثل من که سند و مدرک اوردم... تا من ب اشتباه خودم پی ببرم
31 Ordibehesht 92 ، 10:24 جهاد فرهنگی
فکر کنم حرفه ی شما بحث عوض کردن و جواب دادن به اون چیزایست که خودتون بهش تمایل دارین؟ درسته؟؟
پاسخ:
ببینید تمام حرف من این است... شما مگر ب یکسری از مستندات بنده نقد ندارید؟... بنده از شما خواهش می کنم اگر نقدی دارید با ارائه سند و مدرک آن را نقد کنید نه اینکه فقط کلی گویی کنید و بگویید مثلا شما این جریان را تخریب می کنید!... اگر دنبال این هستید ک بحث ب نتیجه ای برسد و بنده ب اشتباهات خود پی ببرم. لطفا حرف هاتون رو مثل بنده مستند بزنید. اگرم نمی توانید با سند نقد کنید و می خواهید باز از این حرف ها ب یک چیز دیگر برسید بگویید تا بنده تکلیف خود را بدانم...
فکر نمی کنم انتظار نقد با سند و مدرک انتظار زیادی باشد...
http://rajanews.com/detail.asp?id=158057
لطفا این لینک رو بخونین تا متوجه شوید که منظور آیة الله مصباح درباره عدم تمایل به رهبری جبهه پایداری را متوجه بشوید
بعدم بگید جبهه پایداری کجا تند روی کرده و رهبری نسبت با ایشان مخالفت کردند؟
در مورد رجا نیوز هم بگم که رجا تریبون رسمی پایداری نیست و نباید بعضی تند روی رجا رو به پای جبهه پایداری نوشت
بعدم آیة الله مصباح و پایداری سعی کردند تا بگردند یه کاندید مناسب برای ریاست جمهوری پیدا کنند ، این کجاش بده ؟این که خیلی هم خوبه و در راستای دستور رهبریه که تحقیق کند و کاندید اصلح را پیدا کنید ، بعدم پایداری آقای لنکرانی رو معرفی کردند و گفتند این نظر ماست ، این کجاش تند رویه ؟
در مورد آقای جلیلی هم بگم که ایشون جزو پایداری نیستند که بخواند عدم وحدتی پیش بیاد ، فقط گفتمان های یکی دارند
در مورد اعلام مستقل بودن ایشون هم بگم که تا قبل از ثبت نام ایشون هیج وقت نگفتن مستقل میان و خیلی کم در مورد انتخابات و کاندیداتوری حرف میزدند و هر گونه اعلامی از طرف طرفداران ایشان بوده است
در مورد ثبت نام ایشان هم بگم ایشان نمیخواستند کاندید بشن ولی وقتی دیدن هاشمی آم تصمیم گرفتن که بیاین
جبهه پایداری هم به خاطر اینکه با آقای جلیلی گفتمان مشترک داشتند یعنی گفتمان انقلاب به نفع ایشان کنار رفتند که این نشان میدهد پایداری هدفش گفتمان انقلاب بوده ونه قدرت طلبی
به نظر من کسانی که پایداری را به تند روی محکوم میکنند خودشان دارند علیه پایداری تند روی میکنند
به هرحال ما باید باهم وحدت داشته باشیم نه اینکه علیه هم باشیم
پاسخ:
مثل اینکه شما روی لینک هایی که بنده در متن گذاشته ام کلیک نکرده اید لطفا کلیک کنید و بخوانید [لینک ها با رنگ قرمز مشخص شده]
01 Khordad 92 ، 00:22 سعید براتی
سلام-
همیشهئباید بدانیم آنچه باعث پیشرفت یک فرد- گروه - حزب- جریان و یا کشور میشود نقد است،‌آنهم از نوع نقد سازنده. پس هیچ دلیلی ندارد که با نقدی که از سر دلسوزی باشد و نیت خیر در آن باشد مخالفت کرد.
در پناه حق
01 Khordad 92 ، 20:11 جهاد فرهنگی
در آینده ان شاء الله نقد صحبت هایتان را به عرضتان خواهم رساند...
سلام خداقوت

انشالله مردم ما با بصیرتی که حضرت ماه فرمودن پای صندوق رای میروند وفرد اصلح رو انتخاب می کنن...
حامی عموسعید(جلیلی)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.