ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

این سخنان از کیست

Thursday, 26 Ordibehesht 1392، 01:51 AM
گزیده ای از سخنان احمد آقای خمینی فرزند امام که در سال های 1371-72 [در سال های ریاست جمهوری آقای هاشمی] ایراد گردیده است.
1. برقراری و توسعه روابط با دولت ها اگر همراه با تلاش در جهت تماس بیشتر با ملت ها و همدلی با آنان نباشد به تدریج ما را در بین ملت ها منزوی خواهد کرد.
2.در صورتی که حرف و عمل مان متناقض باشد مردم انقلابی ما با هوش سیاسی و اجتماعی بالای خود صداقت را از ریا تشخیص می دهند.
3.آمریکا این روزها بهانه گیری می کند که ما در حال ساختن بمب اتمی هستیم در حالی که این مطلب دروغی بیش نیست و می تواند دستاویزی برای تدارک شرایط مناسب در زمینه مداخلات بیشتر آنان در منطقه محسوب شود.
4.مسئولین و روحانیون کارگزار نظام باید کاملاً اطرافیان خود را بشناسند. اگر یک مرجع، یک مدرس و یا یک روحانی وابسته به حکومت مجذوب اطرافیان خود شود...شخصی از خود بیگانه است که به دور از واقعیت ها حرف اطرافیان را تکرار می کند.
5.باید توجه داشت که طرح آزادانه دیدگاه ها و آرای مختلف برای بقای اصول اساسی ارکان نظام و انقلاب ضروری است. یک روحانی... باید دائماً با افراد نزدیک، این مسأله را گوشزد کند که آزادگی لازمه دین است و اینگونه گمان نکند که فلان شخصیت خود، بزرگی است و هیچ کس نباید بگوید بالای چشم او ابرو است. به جز رعایت حریم رهبری معظم انقلاب اسلامی که وظیفه همه است مسئولیت ها هر اندازه بزرگتر باشد مردم باید نسبت به طرح نقطه نظرها و انتقادهای خود درباره آنها حساستر باشند.
6.گاهی مشاهده می شود که فرزندان و اطرافیان یک عالم دینی و یایک شخصیت دولتی خود را کسی می داند که باورشان شده است که فعال ما یشاء هستند. اگر کسی از آنها گله کند و به کارهایشان انتقاد نمتید شدیداً واکنش نشان می دهند.
7.شخصیت های سیاسی و روحانی هرگز نباید خود را عقل کل بدانند... یکی از گرفتاری هایی که متاسفانه  بعضی ها به آن دچار شده اند این است که نمی توانند نظرهای مخالف خود را تحمل کنند. این شیوه عمل منجر به دیکتاتوری می شود و با فرهنگ انقلاب و اصول بنیادین نظام اسلامی ما مغایرت دارد.
8.باید با ایجاد هسته های مقاومت در میادین مبارزاتی، انقلابیون و آزادی خواهان مسلمان منافع زورگویان و چپاولگران بین المللی را مورد تهدید قرار دهند. خط امام یعنی دفاع از موجودیت اسلام در اقصی نقاط دنیا و این مسأله با شعار عملی نمی شود
9.امروز باید هوشیار باشیم و بدانیم که دیپلماسی احتیاط عامل گستاخی استکباری در برخورد با ارزش های انقلاب و نظام است.
10.طرح عباراتی از این قبیل که «ایران و عربستان دو بال اسلامند» بدون هیچ گونه اعتراضی از سوی مسئولین سیاست خارجی نظام، ضربه شدیدی را متوجه باورهای مردمی می کند که می روند با کسب هویت اصیل اسلامی خویش غرب را هم مانند شرق متزلزل کنند.
11.مخالفت حضرت امام با لیبرال ها به این خاطر بود که آنها به اصل اسلامیت نظام به عنوان اولویت ثانوی توجه داشتند. برای آنان ملی گرایی در اولویت بود.... امام منافع اسلامی را بر اصل ملی گرایی ترجیح می دادند. اما در انتخاب بین منافع ملی و اسلامی طرف منافع اسلامی را می گرفتند. همانند قضیه سلمان رشدی
12.امکان ندارد که بسیجیان، آزادگان و حزب الله عزیز در شرایطی که ما دیپلماسی احتیاط را پیشه می کنیم حاضر به جان­فشانی و مبارزه با مظاهر فساد و انحراف در جامعه باشند. قابل قبول نیست که ما ساکت باشیم و عده ای سرمایه دار زالوصفت از خدا خون مردم را بمکند و از بسیجی، آزاده و حزب اللهی بخواهیم که در مقابل حرکت های نادرست عده متکاثر قد علم نماید. قابل قبول نیست که جوانان مومن حزب اللهی را از مراکز فرهنگی و هنری طرد نمایند و میدان را از وجود آنها خالی کنند و ما از آنان بخواهیم که در برابر جریان های ناسالم و تهاجم فرهنگی بایستند....آنچه در مسیر هدایت و تشویق حزب الله می تواند موجب اجرای موثر فرامین رهبری شود توجه به نیروهای مومن خودی است. در تمامی زمینه های فرهنگی، هنری، علمی و اقتصادی باید نیروهای حزب اللهی در مصدر امور باشند. ما زمانی می توانیم مجری واقعی فرامین رهبری باشیم که نسبت به دنیای استکبار پرخاشگر باشیم. باید بسیجی احساس بیهودگی نکند و گرنه دیپلماسی مماشات در زمینه های فرهنگی و اقتصادی نمی شود از ارزش های نظام و انقلاب اسلامی دفاع کرد.
13.نباید در حرف مدافع حزب الله باشیم و در عمل او را خون به دل کنیم. معنا ندارد فرهنگ تجمل و رفاه طلبی بر ما حاکم باشد و از بسیجی و حزب اللهی بخواهیم سنگربان ارزش های انقلابی و اسلامی باشد. اگر دوگانگی در عمل و گفتار ما باشد هیچ گونه اعتمادی را موجب نخواهد شد. مردم صداقت را از ریا به خوبی تشخیص می دهند.
14.ایجاد هسته های مقاومت اسلامی و اصلاح نظام های سیاسی حاکم بر کشورهای اسلامی مهمترین شیوه علمی تحقق امت واحد اسلامی است... . به خاطر پیشبرد اهداف جهانی اسلام هرگز پای بند محدوده های ملی نخواهیم بود.
15. اگر آرمان های اسلامی را اصل قرار دهیم دنیای استکباری هرگز موجودیت ما را تحمل نخواهد کرد و اگر از این آرمان ها عقب نشینی کنیم و نسبت به آنها نرمش نشان دهیم جبهه حقیقی انقلاب را در داخل تضعیف خواهیم کرد
16. عده ای بعد از جنگ زمزمه می کردند که دیپلماسی ما با آنچه در دنیا رایج است فرق دارد لذا باید در یک خانواده بزرگ اعتقادات دیگران را مراعات کرد. در حالی که امام اعتقاد داشتند مراعات این دیپلماسی موجب می شود تا همه هستی خود را ببازیم.
17.دیدگاهی که بیان ضعف ها را باعث تضعیف نظام می داند دیدگاه اشتباهی است. نقد یک حرکت و سیاست بد دقیقا عین حمایت از نظام است. ..بزرگترین ضعف دستگاه خبری در یک جامعه این است که رسانه های بیگانه جلوتر از آنها اطلاعات مورد نیاز جامعه را تأمین کنند
18.ما قائل به انترناسیونالیسم اسلامی هستیم. صدور انقلاب را به معنای دخالت در امور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دیگران نمی دانیم. ما اولویت را در ارتباط فرهنگی و انتقال پیام انقلاب می دانیم و معتقدیم که اسلام یک مکتب جهانی است و مرز نمی شناسد.
19.حال این سوال مطرح می شود که شما می خواهید تنها با اتکا به کار فرهنگی سایر ملل را در جهت دستیابی به آزادی یاری کنید یا اینکه می خواهید اقدام عملی کنید؟ این سوال، اساس اختلاف حضرت امام با ملی گراها را تشکیل می دهد. امام می فرمایند ما بین تهران و بغداد بین آبادان و بصره هیج فرقی نمی دانیم و در هر کجای عالم ندای یاری مسلمانان را شنیدیم باید به آنها کمک کنیم. ما اگر قدرت داشتیم برای آزادی ملت افغانستان و جمهوری مسلمان نشین آسیاس مرکزی به شوروی متجاوز حمله می کردیم. مذهبیون لیبرال مسلک می گویند ما از دینمان در ایران دفاع می کنیم اما اینکه در یک کشور دیگر به خاطر دین مردم خودمان را به فشار بیندازیم قابل قبول نیست.
20. در سفر دوم عرفات به ایران، حضرت امام وی را نپذیرفتند و به صراحت فرمودند که اگر عرفات از بگین بدتر نباشد دست کمی هم از او ندارد. به واسطه اصرار بعضی از مسئولین و تأکید بر مصالح جنبش مردم فلسطین امام چند دقیقه ای او را پذیرفتند امام حتی یک کلمه هم بر زبان نیاوردند و بعد از آن هم هیچ گاه او را نپذیرفتند
21. طبق نظر صریح حضرت امام سپاه باید در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، توسعه اقتصادی و حفظ امنیت در داخل مرزهای کشور تلاش کند.
22. از موقعی که سرمایه داران تحت لوای بخش خصوصی به تخریب اقتصاد مشغول هستند هر روز سنگی در مقابل توان اقتصادی مردم مظلوم انداخته و هر روز سیاست ها دولت به بازی گرفته می شود. هر گاه سرنخ ها دنبال شود چند سرمایه دار بزرگ را پشت صحنه می بینیم.
23. برخورد قاطع با تروریست های اقتصادی به عنوان اخلالگران در امنیت و سلامت جامعه باید مورد توجه باشد. اگر ما با سرمایه داران همانند منافقین رفتار می کردیم اوضاع کشور به این صورت در نمی آمد.
24.حدف حصارهای خودسانسوری لازمه تحقق جامعه سالم است... لازم است که مردم در کمال آزادی حرفشان را بزنند. این جوی که درست کرده اند و مردم را از دستگاه اطلاعات می ترسانند به مصلحت انقلاب و نظام نیست.
کاملا بی ربط: نگرانی شدید آیت الله سیستانی از وجود اختلاف بین هاشمی و رهبر انقلاب
shahabadi.blogfa.com

نظرات  (۲۹)

?????????????/
!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی جالب بود ... ممنون
سلام
از بعضی ها شنیده بودم با جن و جنگیر میپره ولی اینو نشنیده بودم .
ممنون
26 Ordibehesht 92 ، 15:13 محمد صادق حاج صمدی
یا رب زباد فتنه نگه دار خاک پارس
حاجی دانلود کردم دمت گرم!
باز نشر در مجاهد
با درج لینک و لوگو ما را یاری کنید
------------------
جهاد همچنان باقیست
tjm.ir
26 Ordibehesht 92 ، 17:43 احمد حمیدپور
سلام اخوی
این سخنرانی ماله کی هستش ؟!
و کجا گفته شده ؟
پاسخ:
حجت الاسلام طائب... مکانش رو نمی دونم اما احتمالا قرارگاه عمار
دانلود کردم. ممنون
26 Ordibehesht 92 ، 18:15 جهاد فرهنگی
سلام
آیا هنوز بر صحبت ها و پست های خود مصرید؟؟؟؟
http://ww1.rajanews.com//detail.asp?lang_id=&id=157628
پاسخ:
لطفا اینجا کلیک کنید
من شنیدم هاشمی ام یه مرتاض اورده میخواد از بقیه کم نیاره ولییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی انچه خدا خواست همان میشود برادر
26 Ordibehesht 92 ، 20:44 خادم الحسین(ع)
سلام علیکم عزیز فاطمه زهرا سلام الله علیها

در شب لیلة الرغائب دعا کنید تا خداوند شر ملحدان و کفار را از شیعیان سوریه و بحرین قطع کند.

التماس دعای ویژه هم برای ظهور مولامون عجل الله تعالی فرجه الشریف و هم برای این بنده ی حقیر..

یازهرا سلام الله علیها
شکر خدا مسلمان زینبم...
26 Ordibehesht 92 ، 23:28 اللهم عجل لولیک الفرج
سلام
دراینکه مشایی ریگ توکفششه که شکی نیس،
امایه نقدتومحتوای این سخنرانی هست
شهداازطرف خداگلچین شدن
یعنی به مقام قرب الهی رسیدن
یعنی کسایی انتخاب شدن که اگه بازهم عمر میکردن بازهمون جوری پاک باقی میموندن نه اینکه شهادت بیاد و وسیله بشه برای جلوگیری ازاقدامات ناشایست بعدی اونها
درغیر اینصورت خب کل شهدا ازاول تاریخ اسلام تابه الان زیرسوالن
این طورنیس؟؟؟؟!!!!
پاسخ:
نه عزیز... اشتباه نکنید نقد به شهدا منافاتی با شهادت ندارد ...
حتی رهبری هم حرف های شهید مطهری رو نقد می کنن مثلا اینجا
مشایی که عددی نیست
نباید بزاریم هاشمی به جایی برسه
دست هاشمی رو برای همیشه از جمهوری اسلامی کوتاه میکنیم .با توکل بر خدا
27 Ordibehesht 92 ، 03:39 یار دلدار
سلام .
رنسانس و هاشمی .
فقط میتونم بگم خدا بخیر بگذرونه .
انشاا... جلیلی
27 Ordibehesht 92 ، 11:56 بنیان مرصوص
سلام
گوش دادم جالب بود
عجب اطلاعاتی بوده
می گن فیلم به رنگ ارغوان یه خورده به او مربوطه
به روزیم فرصت شد تشریف بیارید
خوب بود.
27 Ordibehesht 92 ، 16:03 عاشق مهدی_عج)
با اشک هایم می نویسم در این شب تاریک....

ظلمت شب مرا چیره کرده است....

اسیر تاریکی گناهم.... سردم است ......

بیا ای نگار آشنا... شب غمم سحر نما

یا صاحب الزمان....
سلام
ممنون
شما که می گفتید علامه لنکرانی رو معرفی نکردند؟
پس چی شد؟
پاسخ:
لطفا اینجا کلیک کنید
27 Ordibehesht 92 ، 20:44 کلیک های پایداری
سلام....
جای بسی تامل همراه با بصیرت....


راستی
دعوتین.

من انقلابی ام.....
سلام بزرگوار
من به شخصه نگاه دیگه ای به وبتون و دیدگاهاتون دارم؛ خیلی بعید بود از شما که این فایل بی بصیرتی رو بدون هیچ نقدی در وبتون قرار بدید؛ شما در حالی حرفهای اولیه ایشون رو گذاشتید که بی توجه به سایر حرفهای ایشون است که البته پر از تناقضه...
چون ایشون رو با یه واسطه می شناسم دارم بهتون میگم؛ ایشون در حد حسین شریعتمداری نیست ولی داره تو همین مسیر پر تناقض ایشون حرکت می کنه؛
شما به عنوان نمونه این مصاحبه رو یه نگاه بنداز متوجه میشی تناقضات ایشون رو؛ کلا دوست داره به همه بگه یهودی!
آخه برادر من دو سال سه سال همش علیه مشایی حرف و تهمت و دشنام دادن ولی هیچ وقت سندی واقعی و قانون پسند نتونستن ارائه کنن... اینها بدور از تقوا و انصافه...
http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=118851&Rate=0


اگه حال نداشتی کامل بخونی اینم خلاصش:http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=118902&Rate=0
سلام خدا هدایتش کنه
انشالله با بصیرت که آقا فرمودند بهترین رو انتخاب کنیم
منتظر حضورتون هستم
لطف کن نرو تو بلاگ اینو اون اسپم کن
سلام
من نمی فهمم
مرتاض نماز می خونه؟
مرتاض زیارت امام رضا علیه السلام میره؟
مرتاض زیارت عاشورا میخونه؟
پاسخ:
پیشنهاد می کنم سوره منافقین رو یک بار دیگه تلاوت کنید...
پیشوای اهل ایمان مرکز تقوا تقی
مقتدای اهل ایقان کعبه دل هاستی
با شکوه مرتضی فرزند دلبند رضا
قرة العین نبی نور دل زهراستی

«تولد امام جواد (ع) برشما مبارک باد
مشایی و هاشمی و خاتمی و ...........
همه با یه هوی یه بچه بسیجی رو هوان
سلام ممنون
جل الخالق
واقعا حرفاتون مزخرفه................... هنوزم همچین آدمایی پیدا میشه؟
کی میخواین آدم شین اینقدر ریا نکنین

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.