ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

دخالت رهبر در کار مجلس خبرگان

Wednesday, 26 Bahman 1390، 08:10 AM
چرا رهبری در کار مجلس خبرگان دخالت کرد و آیت الله دستغیب را برکنار ننمود
سوال:

نظر به اینکه هیئت خبرگان خود وظیفه نظارت بر رهبر انقلاب را بر عهده دارد، چرا گاهی رهبر بر آن نظارت می کند و در مورد آن حکم می دهد، برای مثال در مورد آیت الله دستغیب که اعضای هیئت خبرگان قصد برکناری او را داشتند، رهبر انقلاب می فرمایند که چنین نکنید؟
پاسخ:
پرسشگر محترم در جواب سوال شما دقت در این دو نکته ضروری است:
الف اطاعت از اوامر و دستورات رهبر انقلاب برای همه از جمله اعضای محترم خبرگان رهبری لازم شرعی و قانونی است. خبرگان ملت نیز هر چند که وظیفه دارند تا در مورد اقدامات و رفتارهای رهبری نظارت کامل داشته باشند ولی تا زمانی که صلاحیت رهبری مورد تأیید ایشان باشد، اطاعت از رهبری نیز بر ایشان واجب است.
ب در مورد به خصوصی که سوال نمودید، باید گفت که اولاً در صورتیکه رهبر انقلاب خبرگان ملت را امر کرده بودند تا از اخراج ایشان صرف نظر شود مطابق نکته الف، ایرادی بر ایشان و همچنین خبرگان وارد نبود. ثانیاً در این مورد رهبر انقلاب دستور نداده اند بلکه توصیه کردند که با توجه به مشی خود ایشان، خبرگان نیز مطابق سیره و سلیقه رهبری در تحمل مخالف رفتار کنند که مورد پذیرش خبرگان نیز قرار گفت.
موضوع از این قرار بوده است که حجت الاسلام کعبی، عضو شورای نگهبان و نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان در جریان نشست این مجلس اقدام به جمع آوری امضا از برخی نمایندگان جهت عزل آیت الله دستغیب از نمایندگی استان فارس کرد. بر اساس آیین نامه مجلس خبرگان برای بررسی درخواست عزل یکی از نمایندگان دست کم باید بیست تن از نمایندگان خبرگان از هیئت رییسه تقاضا کنند . سپس هیئت رییسه درخواست را به کمیسیون تحقیق جهت بررسی ارجاع خواهد داد و در صورت بررسی کمیسیون تحقیق و موافقت این کمیسیون، موضوع به رای نمایندگان خبرگان گذاشته خواهد شد. در جلسه روز پنجشنبه ی نمایندگان خبرگان با رهبری ، آیت الله شاهرودی، رییس پیشین قوه قضائیه ، تهیه درخواست مذکور را به اطلاع ایشان رساند که با مخالفت صریح رهبر انقلاب مواجه شد. آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه اظهار نظر ایشان به معنای تکلیف بر اعضای مجلس خبرگان نیست تصریح کردند که با این گونه اقدامات و حذف کسانی که در مسائل جزیی اختلاف نظر دارند ، مخالف اند.
مقام معظم رهبری در همان جلسه علنی خطاب به خبرگان فرمودند: «راجع به این مطلبی هم که جناب آقای شاهرودی نقل کردند، به نظر من خبرگان اقدام نباید بکنند به اینکه کسی را که حالا عقیده‌ی مخالفی در بین خودشان دارد، اعلام کنند. این به نظر من اقدام خیلی مناسبی نیست. حالا من البته نمیخواهم به خبرگان تکلیفی بکنم یا چیزی را به عنوان تکلیف بگویم؛ سلیقه‌ی من این است. بالاخره یک نفر عقیده‌ی دیگری در یک مسئله‌ی خاصی دارد؛ اینجور نیست که در مبانی و اصول اختلافی وجود داشته باشد و به نظرم نمی‌آید اینجوری باشد.»
لینک مرتبط: شخصیت شناسی علی محمد دستغیب
porseshgarenghelab.blogfa.com

نظرات  (۱۱)

راستی اگه ابراز عقیده آزده چرا سایت ایشون فیلتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
می شه بگید تعریف شما از آزادی چیست؟...
تعریف بنده از آزادی رو در این مطلب بخونید
12 Khordad 92 ، 18:46 خسته ام از این همه مغلطه و سفسطه.....
آزادی یعنی فرمانده کل قوا در یک حکومت رو بشه به بیرحمانه ترین وجه به چالش کشید. مثل فرانسه و آلمان و آمریکا وهند و خیلی جای دنیا. دقت کن فرمانده کل قوا با رییس دولت فرق داره.
آزادی یعنی من تصمیم دارم اعلام کنم که فردا میخوام علیه آقای خامنه ای تظاهرات کنم و علیه سیاستهاش در حمایت از حکومت جنایتکار سوریه با صدای بلند شعار بدم. (مثل مردم ترکیه که البته شما سرکوب اونها رو نقد کردین!)
آزادی یعنی چرا بین اییییینهنه روزنامه یک خط هم کسی علنا از خامنه ای انتقاد نمیکنه؟ نکنه همه باهاشون موافقن؟
آزادی یعنی چرا بسیاری از وبلاگهایی که بر خلاف میل شما حرف میزنند فیلتر میشن؟
آزادی یعنی میخواهیم در دوره بعدی مجلس خبرگان ائتلافی مخالف خامنه ای تشکیل دهیم ولی نمیتوانیم.
آزادی یعنی رسانه مثلا "ملی" با اینهمه بودجه چرا از آقای خامنه ای بت درست کرده؟ چرا مخالفان ایشون همه از ایران فراری یا زندانی شدن؟ چرا تو صدا و سیما بهشون فرصت داده نمیشه؟
آزادی یعنی چرا رو شبکه ها پارازیت میندازین؟
آزادی یعنی همانطور که خود رهبرتان گفت ملاک صنوق رای است نه اردوکشی خیابانی (نقل به مضمون) پس لطفا به جای بازی با کلمات و راه انداختن راهپیمایی خیلی راحت آقای خامنه ای را به رای بگذارید و بذارین مخالفاش یا به قول شما دشمناش که بسیاریشون عاشق ایران و ایرانی هستن نظرشونو بگن تا که رسوا شود هر که در او غش باشد.......
آزادی یعنی قبول کن همانقدر که تو شاید از موسوی خویینی ها بدت بیاد و دلایل خودت رو داری منم از خامنه ای بدم میاد و دلایل خودم رو دارم! منم میخوام حرف بزنم بدون ترس. نه تو بی بی سی تو صدا و سیمای خودمون. چرا هرکس که مخالف شماست رو با بهانه های واهی (دشمنی و توطئه و ....) رو خفه میکنین؟ چرا نمیذارین مخالفان آقای خامنه ای حرفشونتو بزنن؟ به خدا باورش سخته چه طور یکی میتونه این همه مثله رو توجیه کنه...........
در ضمن ملاک تشخیص نقد با تشویش و دشمنی در دادگاه مشخص میشه. هروقت دفتر آقای خامنه ای از کسی شکایت کرد طرف هم از خودش دفاع میکنه. مرگ بر هاشمی که از صدا و سیما پخش شد توهین نبود؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
[آزادی یعنی فرمانده کل قوا در یک حکومت رو بشه به بیرحمانه ترین وجه به چالش کشید]
از همین جمله اولتون مشخصه که شما اینجا رو با جنگل اشتباه گرفتید
اتفاقا نظر من بر خلاف نظر شماست و بنظرم آزادی در ایران بیش از اندازه زیاده... این ها فقط نمونه هایی از آزادی در ایرانه [لطفا اینجا کلیک کنید]... امیدوارم بعد از دیدن این ها از حرف های قبلی خودتون خجالت زده نشوید
در مورد انتخابات هم باید بگم اتفاقا امام خمینی امروز رو می دید که 12 فروردین دستور ب انجام رفراندوم داد اونم با رای قاطع 98/5 ب جمهوری اسلامی
ضمنا بنده متعصب نیستم که تنها حرف های خودم را قبول داشته باشم و تقریبا [گفتم تقریبا چون گاهی هم برخورد لازم است البته برای معاندین نه مخالفین] با نظر شما در مورد فیلتر شدن سایت ها و وبلاگ ها موافقم و اینو بارها در همین جا گفته ام ... اما این را هم می فهمم که بی سلیقگی عده ای که ب ظاهر انقلابی هستند ولی در تفکر بر خلاف اسلام گام بر می دارند را هم نباید ب پای نظام و حکومت نوشت و هر وقت شخص یا جریانی اشتباه کرد بلافاصله گفت حکومت باطل است.
13 Khordad 92 ، 01:53 خسته ام از این همه مغلطه و سفسطه.....
منظور از جمله اول یعنی جنگل؟؟؟ پس اگر اینطوره صدا و سیمای ولی فقیه بسیار کار اشتباهی انجام میده که با هزار آب و تاب جمع کردن تجمع مردم رو در آمریکا نشون میده! چون اونا هم دقیقا دارن همین کارو میکنن! جالبه گزارشکر شما آزادانه داره گزارش هم تهیه میکنه!!!! منظور من هرج و مرج نبود برادر. مثال که زدم. اتفاقا در همون غرب و اروپای جهنم! همه آزادانه از رییس حکومت (نه رییس دولت) انتقاد میکنند و کسی هم مثل اینجا باهاشون برخورد نمیکنه. اینو دیگه از شاهدان عینی بسیاری شنیدم.
در ضمن خوبه خودت به اون لینکها مراجعه کنی. سر اون جراید چی اومد؟؟؟ همه رو که بستین. از اون افراد هم خیلیها زندانی شدن و خیلی بلاهای دیگه که سرشون اومد و همه میدونیم. اینه که میگم آزادی بیان هست آزادی پس از بیان نیست برادر! خودت خودتو رسوا کردی!
نمیدونم واقعا متوجه نمیشی یا خودت را به کوچه علی چپ زدی مومن؟ فردا برو کیوسک روزنامه فروشی کاملا متوجه میشی من چی میگم. هر کی که نگه مقااااام معظم رهبری که حسابش با بروبچه های هییت نظارته!
در ضمن من میخوام فردا یک تجمع آرام در پارک لاله در اعتراض به سیاستهای آقای خامنه ای در مورد سوریه برگزار کنم. مثل مردم آمریکای جهانخوار که در اعتراض به سیاستهای جنگ طلبانه بوش تظاهرات میکردن! میای بریم مراحل مجوز گرفتن رو ببینی؟!! یعنی واقعا متوجه نمیشی؟ من که خیلی واضح توضیح دادم. در ضمن در مورد اینکه گفتی کارها سلیقه ای هست و این چیزها باید بگم دوست من این سفسطه بازیها دیگه چاره ساز نیست. رییس یک حکومت باید پاسخگوی اعمال زیردستانش باشه. یعنی رهبر عزیز شما که سر سوال از رییس جمهور میگه این کارو نکنین یا رییس جمهور فلان کسو معاون نکنه نمیتونه بیاد این موارد بعد اینهمه اعتراض که به نحوه فیلترینگ میشه رسیدگی کنه؟ مثل اینکه بگی حکومت شاه هم اگه در زندانهاش شکنجه میشد شاه نمیدونست و یه عده خودسر این کارو میکردن. این واژه خودسر برام آشناست! آهان یادم اومد! همه قتلهای زنجیره ای داخل و خارج کشور هم کار همین گروههای خودسر بوده! چه میکنند این گروههای خودسر و برداشتهای سلیقه ای!!!
در مورد 98/2 % مساله کاملا واضحه و تحلیلگران بسیاری در مورد اون رفراندوم توضیح دادن که میتونی خودت تحقیق کنی. که البته میزان مشارکتهای بعدی خودش خیلی چیزا رو نشون میده. تازه با فرض اینکه انتخابات درست باشه. خدا هدایتت کنه. تورو خدا از خواب بیدار شو........ بیدار شووووو......... به خدا من هم شیعه و ایرانیم. به خدا منم ایرانو دوست دارم. یه کم با خودت خلوت کن.
پاسخ:
اگه شما شنیدی منم دیدم در جریان وال استریت این ها با مردمشون چه کار کردند!
آفرین جالب بود که از حرف اولتون عقب نشینی کردید پس اینجا آزادی هست ولی آزادی پس از بیان نیست... پس در نتیجه ما کشور آزادی هستیم ولی تحمل نقد رو نداریم... در مواردی باید بگم با شما موافقم اما ن فقط و منحصرا در باب رهبری... ضمنا خیلی از این روزنامه ها الآن دارند کارشون رو می کنند لطفا برای اینکه حرف خودتون رو ثابت کنید مغالطه نکنید.
در مورد تجمع آرام شما هم باید بگم اگه هر شخصی قرار باشه با هر ذهنیتی هر وقت دوست داشت تظاهرات راه بندازه و جو روانی جامعه رو بهم بزنه ک درست نیست ما در کشورمون قانون داریم و نحوه اعتراض ها باید طبق قانون باشه نه اینکه هر کسی چارتا پلاکار دست بگیره و بیاد تو خیابون
رئیس یک دولت بله ولی ولی فقیه در قانون اساسی ما تنها زمانی که برخلاف مصالح اسلام و انقلاب عمل می شود می تواند از اختیارات خودش استفاده کنه نه هر جا... اگر قرار باشد رهبری بیاید و بگوید مثلا فلان سایت را رفع فیلتر کنید که با عقل جور در نمی آید... ضمنا سر سئوال از رئیس جمهور رهبری دستور ندادند این کار رو نکنید فقط نظر خودشون رو گفتند البته مجلس می تونست ب نظر ایشون احترام نذاره و از نظر قانونی هم هیچ منعی نداشت درست مثل استعفای دسته جمعی نمایندگان مجلس ششم
در مورد رفراندوم هم خیلی از تحلیلگران نظر دادند می تونید برید ببینید البته فکر کنم منظور شما مثلا تحلیلگرای بی بی سی باشه... چرا همش یه روی سکه رو می بینید خب خیلی از تحلیلگرای خودمون هم نظر دادند پس همشون دروغ میگن؟ پس لطفا اونا رو هم ببینید
یک نکته :
این که بنده می گم گروه های خودسر و... بعضی وقت ها کارهایی می کنن که در شان نظام نیست تنها بنده نمی گم باور کنید رهبری هم خیلی از مواقع از دست این ب ظاهر حزب اللهی های ولایتی بخاطر ضربه هایی که ب نظام و انقلاب می زنند می رنجد نمونه اش حادثه مرقد امام و یا قم و...
13 Khordad 92 ، 16:55 خسته ام از این همه مغلطه و سفسطه.....
هر روز تو اروپا آزادانه تظاهرات میشه و رسانه ها هم نشون میدن. یعنی شما آزادی اونجا رو با ایران یکی میدونی؟؟؟
روزنامه ها جرات انتقاد از رهبری رو ندارن شما خودت هم اینو میدونی نمیدونم چرا مغلطه میکنی. هیچ کس هم حق برگزاری تظاهرات رو نداره. یعنی چی میگی جو روانی جامعه؟ پس شاه هم میومد با همین دلیل همه رو میبست به رگبار دیگه! پدر من خودش شاهد بوده که موقع انقلاب هم چقدر به اماکن عمومی و دولتی حمله شد.به خدا هر مستبدی میتونه دلایل شما رو بیاره ه البته میارن. قذافی هم تا آخرین لحظات فداییان خودشو داشت که به استدلال! اونو قاعدالمسلمین میدونستن!!! من واضح گفتم. تا زمانی که مخالفان رهبر ایران جاشون تو زندون باشه مجبورا از بی بی سی و هررررجای دیگه حرف بزنن حق هم دارن. شما ممنوع القلمشون میکنین بعد میگین چرا رفتین اونجا صحبت میکنین؟؟؟؟ بلایی که سر جعفر پناهی آوردین که یادت نرفته برادر؟
بگذریم. شما هم مثل علمای به قول شما وهابی هستی. وقتی نخواهی قبول کنی قبول نمیکنی. دهها نفر در خارج و داخل ایران ناجوانمردانه ترور و شکنجه شدن. خاطرات همشون هم موجوده. البته میدونم میخواهی بگی همش دروغه. هرکی از زندان شاه هرچی میگفت راسته ولی اینجا دروغه. برادر! سی و پنج سال پیش من و تو با هم ندای آزادی سر دادیم. چرا الان جلوی هم قرار گرفتیم؟ چون علاقه شما به یکی دو شخص باعث میشه حقایق رو نبینی. به خدا قسم خودت میدونی که اکثریت مردم هم الان دیگه آگاه شده. همه حای دنیا وقتی کسی زور بگه مردم ازش زده میشن. به خصوص جوانها. امثال شما در هرررررررر دانشگاهی به جز امام صادق و امام حسین یه اقلیت خیلی کوچیک هستین. من خبر دارم که چقدر دل بسیاری از علما از شما خونه. بگذریم...... خدا عاقبت همه مارو به خیر کنه. ولی برادر باور کن منم مثل تو دل در گرو اسلام و ایران دارم. رویای من و امثال من اینه که یک روز عید فطر همه کنار هم جدا از عقاید سیاسیمون پشت سر کسی که همه دوستش داریم مثل آیت الله سیستانی نماز بخونیم.اهل سنت هم در تهران مصلی داشته باشن و پشت امامشون نماز بخونن. نه اینکه دوستان من از نفرت از عملکرد سیاسی شما که حتی حاضر به واگذاری قدرت هم نیستین از شرکت تو جمعی که شما باشین سر باز بزنن. به خدا قسم دلم لک زده با حزب اللهی های واقعی همدم باشیم که مثل همه جای دنیا "لا اکراه فی الدین" را میفهمند و به کسی زور نمیگویند و قدرت را فقط زمانی در دست میگیرن که مثل مولا علی (ع) مردم سراپا خواستار حضورشان باشند.
برایت دعا میکنم. احساس میکنم شاید اندکی جای امید باشد..... هرچه زودتر دست از حمایت ظالمان برداری آخرتت را نجات داده ای. بترس از آه مظلومان که خبر نمیکند.....
در پناه حق باشی.
08 Mordad 92 ، 19:06 یه جوون
بحث تون خوب بود ولی من اینقدر نیستم که بخوام جواب بدم
ولی تو بریتانیا(توی اورپای یه قول خودت جهنم) کسی اجازه نقد از ملکه رو داره؟
البته در مثال مناقشه نیست
19 Mordad 92 ، 18:56 سید علیرضا
سلام
یه سوالی از این دوست خسته از مغلطه و سفسطه دارم. اگر خسته ای چرا خودت مغلطه و سفسطه می کنی؟ برای همه حرفات حرف دارم و ازت سوال دارم . اجازه بده از همین آخر شروع کنم. حرف از علی(ع) زدی چند تا سوال از محضرتون دارم برادر یا خواهر گرامی
کشتار مخالفان علی(ع) رو چطور توجیه میکنی؟ مگر فراموش کردی در جنگ جمل در یک سو عایشه ام المومنین زن پیامبر و طلحه و زبیر سیف الله بودند اما مخالفت با علی(ع) مساوی با مرگ و حصر آنان شد. راستش را بگو چطور برای خودت مولایی انتخال کردی که مخالفانش را ساکت کرد. اگر این را جواب دهی می توانم برایت بگویم با همان دلایل و اما به شرایط امروز که شما اگر از ابتدا با اسلام و انقلاب اسلامی بوده اید امروز طلحه و زبیرید ( تفکرم در این است که معاویه نیستید)
اما قبل از آیه قرانی استفاده می کنی که مداوم در حال تهدید دشمنان خود است و آنها را به یک نوع مبارزه دعوت می کند چطور این آیه را نسب العیت خود قرار داده ای وفتی نمی فهمی که برای اسلام هر کاری باید کرد. این را جواب بده تا بعد برسیم به لا اکراه فی الدین
نمی توانم به این تصور برسم که چرا در مرکزیت ایران برای اهل تسنن مسحدی نیست شاید هم باشد من نمی دانم فقط اگر این امر سیاسی باشد کافی است به شما بگویم امنیت یک کشور به امنیت مرزهای آن است. تمام مرزهای ایران را برادران اهل تسنن در اختیار دارند مگر غیر از این است؟
به این امر معتقدم که اگر فرد دیگری بر ولایت فقیه هم بود باز موشک حرفهایتان به سمتش بود. دروازه های دهان همیشه باز و تیر حرف هایتان همیشه پران است. فرقی به حالت سید علی ها نیست چه خامنه ای ( روحی فداه) چه سیستانی (روحی فداه) باشد. تنها فرقشان در ولایتشان است که یکی عام و بر همه حتی سیستانی است. اما در بحثی که از آیت الله سیستانی حرف میزنید لااقل پیرو ایشان باشید اگر عزیزتان است فتوای ایشان بر حفظ حکومت اسلامی در سایت معظم له موجود است لطفا مطالعه کنید بعد اظهار افاضات نمایید.
نمیدونم امثال مسئول سایت در کدامین دانشگاه اقلیت است کاش نامی از دانشگاه میبردین. البته اگر هم فراخوانی برای حضور باشد آخر دلیلتان این است که اینها همه سهمیه اند. خوشا به حاله ایران که این همه دانشجوی عالم فرزند فدایی اسلام و ایران دارد نه ....
سوالی در مورد شکنجه دارم. نه حرف این آقایان در عدم شکنجه را قبول دارم نه حرف آن آقایان در شکنجه. اما چیزی که هست آثار شکنه بر جشم و روان افراد باقی می ماند همانطور که زیاد بودند و هستند زندانیان قبل انقلاب لطفا چند مورد برای بعد انقلاب که رسیدگی نشده باشد بیان فرمایید.
جعفر پناهی که کوچیک هستش عزیزم. ما تو اسلامی بزرگ شدیم که به ما داستان هایی از نوح و پسرش، لوط و همسرش و ... گفته نترس این آقا که امامزاده نیست هست؟ و در انتها دوست داشتم همه ی پست آخرت رو جواب بدم اما معذورم و دلیلش کارهایی که دارم هستش
موفق باشید منتظرم تا جواب منو بدین تا در صورت وفت و عمر جواب بدم
04 Shahrivar 92 ، 21:53 حق دوست
آقا یا خانم خسته ام از این همه مغلطه وسفسطه


نظر آیت الله سیستانی در مورد ولایت فقیه:

حکم کسی که ولایت شرعی دارد در امور عامه (که نظام جامعه و معاش مردم بر آن مبتنی است.) بر همه نافذ است. حتی بر مجتهدین دیگر

شما که به ایشون علاقه دارید باید از ایشون حرف شنوی
داشته باشید.
یاحق
خانم خسته ام از این همه مغلطه وسفسطه و امثالهم

اگه نارحتی
1 بدون ما خوشحالیم
2 میتونی بری یه جای دیگه
3 میتونی از اربابت شیطان درخواست کمک کنی
4 اگه کمکت نکرد می تونی بری یه تشت بخری
پاسخ:
ما همه ایرانیم و به ایرانی بودنمون افتخار می کنیم... این از مشترکات
اختلاف سلیقه ها هم مهمند ولی بنظرم نباید ما رو از مشترکاتمون دور کنه
همه میدونن که حکومت ولایت مطلقه ى فقیه نشات گرفته از ولایت رسول الله (ص) مى باشد وایشون هم همان رسول الله و على زمانه است
13 Shahrivar 93 ، 00:19 ببو گلابی
یارو کم آورده دیگه جواب نمیده
اما من 30 ساله رو لطفا راهنمایی کن
چرا در رفراندم اول انقلاب گفتند جمهوری اسلامی آری یا نه و حق انتخاب دیگه ای برای مردم نذاشتن (دقیقا مثل بشار اسد مه میگه یا من یا یکی دیگه تا نصف کشورش رو به فنا داد)
16 Tir 94 ، 13:24 توحید
بابا خداوکیلی دم آقا گرم.تو این وضعیتی که خاورمیانه داره ایران از هر کشوری دیگه ای امن تره. به خدا خیلی هاااا با قدرت های جهانی سر شاخ شی بعد تو خاورمیانه با این وهابیا که شیعه و ایرانی رو بیشتر دشمن میدو ن تا اسراییل این امنیت واقعا ایول خدایی خیلی مردی دمت گرم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.