ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!


ششم فروردین ماه، بیست و چهارمین سالگرد عزل آقای منتظری

«آیت الله خمینی معصوم نبودند و اشتباه هم داشته‌اند» این یکی از جملات آقای منتظری است پیرامون حضرت امام که بعد از ماجرای اهانت به امام خمینی در زمان فتنه هشتاد و هشت گفتند

ما که عاشق امام خمینی هستیم، هرگز ایشان را معصوم و بدون اشتباه نمی‌دانیم، اما اگر قرار باشد درباره افراد قضاوت کنیم و مثلا اشتباهات امام خمینی را بگذاریم کنار اشتباهات آقای منتظری و بعد اشتباهات آنها را هم ردیف هم قرار بدهیم، در این صورت هم به امام خمینی ظلم کرده‌ایم و هم به آقای منتظری. بعد هم لابد آدم‌هایی می‌گویند«حالا که هردو اشتباه می‌کردند، پس حق با هر دوی آنهاست و می‌توان همزمان هم خط امام بود و هم خط آقای منتظری!» پس بهتر است عدالت را درباره امام و آقای منتظری رعایت کنیم و اشتباه آنها را با همدیگر مقایسه کنیم و ببینیم آیا اشتباهات آنها در یک سطح و به یک اندازه است؟!

یکی از اشتباهات بزرگ امام خمینی که اشتباهات و مشکلات بعدی را در پی داشت، دستور ایشان مبنی بر پیگیری پرونده مهدی هاشمی (برادر داماد آقای منتظری) بود. امام خمینی در نامه‌ای خطاب به آقای منتظری می‌نویسد: «علاقه اینجانب به جنابعالى بر خود شما روشنتر از دیگران است… این خطر بسیار مهم از ناحیه انتساب آقاى سید مهدى هاشمى است به شما. من نمى‏خواهم بگویم که ایشان حقیقتاً مرتکب چیزهایى شدند؛ بلکه مى‏خواهم عرض کنم ایشان متهم به جنایات بسیار، از قبیل قتل، مباشرت یا تسبیباً و امثال آن می باشند و چنین شخصى، ولو مبرا باشد، ارتباطش موجب شکستن قداست مقام جنابعالى است که بر همه حفظش واجب مؤکد است.

آنچه مسلّم است و در آن پافشارى دارم رسیدگى به وضعیت و موارد اتهام او است، رسیدگى به خانه تیمى و انباشتن اسلحه، آن هم با پول ملت، به اسم کمک به سازمانهاى به اصطلاح آزادی بخش. اصولًا یک همچو اعمالى بدون دخالت دولت جرم است و باید ایشان، که صلاحیت این امر را ولو واقعاً براى این سازمانها باشد ندارد و دخالت در حکومت است، جواب بدهد. این امر قطعى است. و آنچه از شما مى‏خواهم در رتبه اول پیشنهاد مستقیم شما به دخالت وزارت اطلاعات و رسیدگى به این امور است. و اگر براى شما محذور دارد، به طورى که تکلیف شرعى از شما ساقط است، سکوت است. حتى در محافل خصوصى دفاع از یک همچو شخصى که خطر براى حیثیت شما است و احتمال فساد و خونریزى بیگناهان است سَم قاتل است.

باید تمام فعالیتها که به اسم کمک به سازمانهاى به اصطلاح آزادیبخش است قطع شود و تمام کسانى که در این امور دخالت داشته‏اند محاکمه شوند و آنچه مسلّم است و مایه تأسف، حسن ظن جنابعالى به اعمال و افعال و گفته‏ ها و نوشته ‏هاست که به مجرد وصول به شما ترتیب اثر مى‏دهید و در مجمع عمومى صحبت مى‏کنید و به قوه قضاییه و غیره سفارش مى‏دهید و من از شما، که دوست صمیمى سابق و حال من هستید و مورد علاقه ملت، تقاضا مى‏کنم که با اشخاص صالح آشنا به امور کشور مشورت نمایید، پس از آن ترتیب اثر بدهید، تا خداى نخواسته لطمه به حیثیت شما، که‏ برگشت به حیثیت جمهورى است، نخورد. آزادى بیرویّه چند صد نفر منافق، به دستور هیأتى که با رقت قلب و حسن ظنشان واقع شد، آمار انفجارها و ترورها و دزدیها را بالا برده است. «ترحم بر پلنگ تیز دندان- ستمکارى بود بر گوسفندان» من تأکید می‏کنم که شما دامن خود را از ارتباط با سید مهدى پاک کنید که این راه بهتر است؛ و الّا هیچ عکس العملى در رسیدگى به امر او از خود نشان ندهید که رسیدگى به امر جنایاتِ مورد اتهام حتمى است. سلامت و توفیق جنابعالى را خواهانم. (صحیفه نور، ج‏20)

این از اشتباه امام خمینی که برای نجات آقای منتظری به وی توصیه می‌کند بیت خود را از آدم‌های جنایتکار و قاتل پاک کند. اما اشتباه آقای منتظری، ببینیم آقای منتظری در جواب نامه محبت‌آمیز و پدرانه امام راحل چه کردند؟ مهدی هاشمی در برگه بازجویی‌اش در این خصوص نوشته است: روز آخری که قصد داشتم خود را به وزارت اطلاعات معرفی کنم، آقا (منتظری) مرا احضار کردند و گفتند حضرت امام نامه‌ای برای من نوشته‌اند و قسمتی از آن را که درباره من بود، خواندند. بعد اضافه کردند که من هم یک نامه‌ای برای امام نوشتم و آن قسمتی را که درباره من بود برایم خواندند. بعد گفتند: «امام با نامه خودشان، خواب را از چشم من گرفته‌اند. من هم نامه‌ای نوشتم که خواب را از امام بگیرد!» مرحوم حاج سید احمد خمینی هم در رنجنامه‌ای که برای آقای منتظری نوشته بودند، دقیقا به همین مساله اشاره کردند: «این مطلب را شما هم به من گفتید که من هم نامه‌ای نوشتم تا خواب را از چشم آقا بگیرم!»

اشتباه دوم امام این بود که بعد از اعتصاب و قهر کردن آقای منتظری، از ایشان دعوت کردند تا به همراه مسئولان نظام در جماران حضور داشته باشند. امام در آن جلسه با تواضع بسیار با آقای منتظری صحبت کردند، اما اشتباه آقای منتظری؟ ماجرایش را باز هم از رنجنامه حاج سید احمد خمینی بخوانیم:

«امام با کمال بزرگواری شما را خواستند و شما در جلسه‌ای در منزل اینجانب که سران قوا و نخست‌وزیر بودند، شرکت کردید. از ابتدا معلوم بود که به شما گفته‌ بودند که زیر بار هیچ پیشنهادی نروید تا آقا مهدی را آزاد کنند. چرا که با همه با خشونت برخورد ‌کردید. امام در این جلسه با تواضع بسیار از شما خواستند که اعتصاب خود علیه نظام را بشکنید. به شما گفتند: آیا شما، ماها را دشمن خود می‌دانید؟ یقینا این را نمی‌توانید بگویید. بعد با حالت بسیار صمیمی و گرم فرمودند: من از شما خواهش می‌کنم که این کارها را کنار بگذارید و مشغول کار خود شوید. قبول نکردید! فرمودند: من به شما ارادت دارم. من مخلص شما هستم. از این مرید و مخلص خود قبول بفرمایید و به کار خود مشغول شوید. با کمال خشونت گفتید: «لا یکلف الله نفسا الا وسعها»

در این هنگام من به دوستان نگاه کردم. دیدم همگی از شرم و حیا، سرهایشان را پایین انداخته‌اند و آقای خامنه‌ای اشک در چشمانشان بود. آقای رفسنجانی و من در جلو امام به شما گفتیم که شما قائل به ولایت فقیه هستید و به قول خودتان 700 صفحه پیرامون آن مطلب نوشته‌اید (البته تا آن موقع) چرا گوش به حرف امام نمی‌دهید؟ باز همان جمله «لایکلف الله نفسا» را به زبان آوردید و امام با خونسردی به شما نگاه می‌کردند!» (رنجنامه ص 45)


اشتباه دیگر امام پافشاری و ایستادگی بر اجرای عدالت و حکم محکومیت سید مهدی هاشمی قاتل بود و اشتباه آقای منتظری هم این بود که به امام پیغام داد: «سید مهدی هرچه بود و شد، بالاخره بیست سال سنگ اسلام و انقلاب و امام را به سینه زد!»

و سرانجام بزرگترین اشتباه امام که هنوز هم بغض و کینه آقای منتظری را به همراه دارد، برکناری آقای منتظری از قائم‌مقامی و نجات کشور و مردم و انقلاب اسلامی از رهبری آینده‌ی آقای منتظری بود: «جناب آقاى منتظرى با دلى پر خون و قلبى شکسته چند کلمه‏اى برایتان مى‏نویسم تا مردم روزى در جریان امر قرار گیرند… از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامى عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرالها و از کانال آنها به منافقین مى‏سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبرى آینده نظام را از دست داده‏اید. شما در اکثر نامه‏ها و صحبتها و موضعگیریهایتان نشان دادید که معتقدید لیبرالها و منافقین باید بر کشور حکومت کنند. به قدرى مطالبى که مى‏گفتید دیکته شده منافقین بود که من فایده‏اى براى جواب به آنها نمى‏دیدم… در مسئله مهدى هاشمىِ قاتل، شما او را از همه متدینین متدینتر مى‏دانستید و با اینکه برایتان ثابت شده بود که او قاتل است مرتب پیغام مى‏دادید که او را نکشید. از قضایاى مثلِ قضیه مهدى هاشمى که بسیار است و من حالِ بازگو کردن تمامى آنها را ندارم… سعى کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدى هاشمى و لیبرالها نریزد. از آنجا که ساده لوح هستید و سریعاً تحریک می‏شوید در هیچ کار سیاسى دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد. دیگر نه براى من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هرچه اسرار مملکت است را به رادیوهاى بیگانه دهند. نامه‏ها و سخنرانیهاى منافقین که به وسیله شما از رسانه‏هاى گروهى به مردم مى‏رسید؛ ضربات سنگینى بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتى بزرگ به سربازان گمنام امام زمان- روحى له الفداء- و خونهاى پاک شهداى اسلام و انقلاب گردید؛ براى اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمکتان کند …

سخنى از سرِ درد و رنج و با دلى شکسته و پر از غم و اندوه با مردم عزیزمان دارم: من با خداى خود عهد کردم که از بدى افرادى که مکلف به اغماض آن نیستم هرگز چشم پوشى نکنم. من با خداى خود پیمان بسته‏ام که رضاى او را بر رضاى مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان علیه من قیام کنند دست از حق و حقیقت برنمى دارم. من کار به تاریخ و آنچه اتفاق مى‏افتد ندارم؛ من تنها باید به وظیفه شرعى خود عمل کنم. من بعد از خدا با مردم خوب و شریف و نجیب پیمان بسته‏ام که واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام؛ سعى کنند تحت تأثیر دروغهاى دیکته شده که این روزها رادیوهاى بیگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش میکنند نگردند. از خدا مى‏خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد. ما همه راضى هستیم به رضایت او؛ از خود که چیزى نداریم، هرچه هست اوست.

امام خمینی چند روز بعد در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس و وزرا می‌نویسد:

شنیدم در جریان امر حضرت آقاى منتظرى نیستید و نمیدانید قضیه از چه قرار است. همین قدر بدانید که پدر پیرتان بیش از دو سال است در اعلامیه ‏ها و پیغام ها تمام تلاش خود را نموده است تا قضیه بدین جا ختم نگردد، ولى متأسفانه موفق نشد. از طرف دیگر وظیفه شرعى اقتضا مى‏کرد تا تصمیم لازم را براى حفظ نظام و اسلام بگیرد. لذا با دلى پرخون حاصل عمرم را براى مصلحت نظام و اسلام کنار گذاشتم ان شاء اللَّه خواهران و برادران در آینده تا اندازه‏اى روشن خواهند شد. سفارش این موضوع لازم نیست که دفاع از اسلام و نظام شوخى بردار نیست؛ و در صورت تخطى، هر کس در هر موقعیت بلافاصله به مردم معرفى خواهد شد. والسلام …

لینک‌های مرتبط:

نظرات آقای منتظری درباره ولایت فقیه، وقتی قرار بود خود ایشان ولی فقیه باشد: حتی انتخاب کاندیداهای ریاست جمهوری هم باید با اجازه ولی فقیه باشد!

دانلود نسخه pdf رنجنامۀ حجة الاسلام سید احمد خمینی به آیت الله منتظری

حضرت آیت الله یادتان هست در ملاقات آخر خود با امام شما نیم ساعت حرف زدید و امام سکوت کردند وقتی بلند شدید بروید امام فرمودند:"بیشتر حرفهای شما درست نبود، خدا انشاءالله مرا ببخشاید و مرگم را برساند

لینک های مرتبط: آقای منتظری: انتخاب کاندیداهای ریاست جمهوری هم باید با اجازه ولی فقیه باشد!

امید حسینی

نظرات  (۵۰)

06 Farvardin 92 ، 03:18 محمود خادمی
خسته نباشی برادر...
الحق که مطلب خوبی ست.
التماس دعا
چه مناسبت خوبی ست برای به روزرسانی وبلاگ « من انقلابی ام » ...
منتظری یک مرتد بود
مطلبتون جامع و بازگ کننده خیلی چیزا بود و از جهتی شجاعتتون برای بیان این مطلب قابل تحسینه..چون گاهی این ناگفته هاست که میماند...
06 Farvardin 92 ، 10:17 خط ممتد
مطلب بسیار مفیدی بود
بابت لینک ها هم ممنون
خیلی دوست داشتیم این هارو بخونیم
خداقوت
06 Farvardin 92 ، 11:40 عمار حضرت آقا !
سلام و ممنون از حضور سبزتون .

جالب بود ، بعد این همه مدت عجب چیزایی رو میشه !
این قوم تاتار قصد دارن به هر طریقی شده یک انگی به این انقلاب بزنن میبینن نمیشه دوباره از نو ....

کلا چقدر این آدما بیکارن !!
دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب ترا لمس کند .
06 Farvardin 92 ، 14:38 فرزند خاک
سلام...
یاعلی برادر یاعلی...
احسنت...
التماس دعا
یاعلی مددی
06 Farvardin 92 ، 14:57 شمس الشموس
من اینا رو نمی دونستم بابا ایول
ممنون که سر زدید وب زیبایی دارید باز هم به من سر بزنید هر هفته آپ میشم
سلام با تشکر از وبلاگت لینک شدی توهم لینک کن.
07 Farvardin 92 ، 15:39 ریووووووووو
منتظری یک بی عقل بود و بس.همون حقتون بود منتظری میشد رهبر تا پدرمون دربیاد.امام خمینی(ع)معصوم از گناه نبودند ولی معصوم از اشتباه هستند کارهایی ک الآن برخی از مسیولان انجام میدهند ب هیچ وجه آرمانهای امام نیستند
بنظر من منتظری دقیقا همین کارایی رو کرد که الآن بعضی از مسئولین دارن می کنن
اسم نمیارم رسوا نشن
لام
خدا حین ساندیس خوردن شهیدت کنه.
پاسخ:
دعای جالب و ظریفی بود ممنون
07 Farvardin 92 ، 19:15 بنت الزهرا
سلام بر شما

جزاکم الله خیرا

فقط از امام زمانمان روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا

میخواهم که در پیچاپیچ حوادث روزگار و تاریکی دنیای

دنیا زده گان شمع راه را از ما نگیرد

برای امامنا و قائدنا و مولانا سید علی الحسینی الخامنه ای

به رغم مدعیان که منع عشق کنند
جمال چهره تو حجت موجه ماست
07 Farvardin 92 ، 19:27 حسین فیضی
سلام .
واقعا وبسایت خیلی خیــــــــــــــــــــــــــــــــلی جالبی داری .
اگه قابلیت لینک شدن داره خبر بده .
سلام
بعضی از مطالبتان را خواندم.
خوب بود.
موفق باشید.
سلام.
یاد آوری به جایی بود...
بعضی ها شاید بخواهند که حتما هم می خواهند از فراموشی انسان ها بهره برداری به نفع کنند..کارهایی اینچنینی حافظه را همیشه آن لاین می گذارد...ممنون
08 Farvardin 92 ، 01:42 اسفندیار آقاجانی
موفق باشید
سلام اولش که نوشتید اشتباه خمینی جا خوردم ..اما متن رو که خوندم منظورتونو فهمیدم .....دل منم مملو از غم میشه این چیزارو میخونم ولی بعضیا چقدر جاهلند که هنوز دارن از این ادم حمایت میکنن ..الان اون دنیا داره نتیجه عملش رو میبینه اقای منتظری ...
سلام
آره طلبه ام.
با افتخار لینک شدین
08 Farvardin 92 ، 10:42 سامره فصیحی مقدم
سلام بر شما

راستش عادت ندارم به وبلاگهایی که پیامهای کپی پیستی میگذارند و دعوت می کنند برای خواندن مطالبشان سر بزنم و نظر بگذارم.

چون احساس می کنم این شیوه ی دعوت نوعی خودخواهی است، زیرا بدون آنکه مطالب دیگران را بخوانیم و نظرمان را بگوییم، آنها را به خواندن مطالبمان دعوت می کنیم تا نظر بدهند!

همیشه وقتی این شیوه را می بینم یاد جمله ی مولایم علی ع می افتم که آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم...! اما ...

اما وقتی به وبلاگتان آمدم و کمی از نوشته ی شما را خواندم، مشتاق شدم تا آخرش را بخوانم و خوشحالم که خواندمش و بسیار ارزشمند بود.

امیدوارم در راه بیشتر شناساندن امام ره و آرمانهایشان همیشه موفق و پرتلاش باشید برادرم

بابت لینک دانلود رنجنامه هم سپاسگزارم، مدتی بود دنبالش می گشتم

یاحق
08 Farvardin 92 ، 12:01 فاطمه ...
فکر کنم این جمله ی معصوم نبودن امام و رهبری به اندازه ی کافی کلیشه شده باشه، و فکر نمی کنید قدری باید ظرافت بیشتری در فهم این واژه و نسبت دادنش به این دو بزرگوار به خرج داد ؟
مطلب به اندازه ای که جزئیات ماجرای امام و منتظری را بیان کرده بود خوب بود ، اما فقط به همین اندازه
شاید بهتر باشه که بگیم اشتباه پنداشتن کارهای امام در حد قلم ما و شما قدری خنده دار است ...
والعاقبة للمتقین ....
پاسخ:
مطالب امام هیچ کدوم اشتباه نبودند از این واژه استفاده کردم تا به اشتباه بودن فعل آقای منتظری پی ببریم دوست عزیز...
سلام راجع به مطلبی که در وبلاگم گذاشتی فقط میتوان گفت فارسی را پاس بداریم این هم با یه فرهنگ سازی برای نسل های بعد انجام پذیره و شایدم همین نسل.
خدا رحمت کند امام خمینی را.مرد بود...
08 Farvardin 92 ، 13:14 علی بخشی
بسمه تعالی
همسنگر گرامی ،
ورود شما را به شبکه وبلاگی مجاهدان مجازی خوش آمد می گوییم.
خواهشمندیم با قرار دادن نشان شبکه وبلاگی مجاهدان مجازی در وبلاگ خود به ایجاد همبستگی بیشتر کمک نماییم.
مسیر دریافت نشان: http://basnet.ir/page/logo
پشتیبانی شبکه وبلاگی مجاهدان مجازی:
مشهد مقدس-دانشگاه فردوسی- مسجد حضرت زهرا(س)- دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی
Basnet.ir
08 Farvardin 92 ، 13:18 علی بخشی
با سلام و احترام، مطلب جنابعالی در شبکه وبلاگی مجاهدان مجازی بازنشر گردید.
خواهشمندیم با قرار دادن نشان شبکه وبلاگی مجاهدان مجازی در وبلاگ خود به ایجاد همبستگی بیشتر کمک نمایید.
مسیر دریافت نشان: http://basnet.ir/page/logo
با تشکر
Basnet.ir
یا حق
سلام مجدد
پست جالبی بود .
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام
مطلب خوبی بود. یادمون باشه دقیقا کسانی که در مقابل امام راحل ایستادند امروز هم در مقابل امام حاضر قد علم میکنند.
یا حق
08 Farvardin 92 ، 17:13 احمد طباطبایی
سلام
خسته نباشی
سلام.. ممنون از اینکه ب وب بنده سر زدید..

خ عالی... دست میریزاد
11 Farvardin 92 ، 12:29 آسمانی گمنام
سلام همسنگر
مطلب پر محتوایی بود..
از این مسائل زیاده ..
الانم هست قطعا ولی ما ها نباید بزاریم پیش بیاد..
بروز هستم و منتظر دلنوشته های شما
شهادت نصیبتون
یا حق
سلام جالب بود...
راستی کلیپ صوتی کوروش دروغیست بزرگ را از malakout.info گرفتی؟
پاسخ:
هنوز موفق نشدم
18 Farvardin 92 ، 19:14 مسلمان(زهرا)
سلام دوست عزیز

ممنون از حضورت

مطلب پرمحتوایی بود مرسی

راستی بازم به وبلاگ ما سر بزنید
22 Farvardin 92 ، 16:59 سید امیر علی حیدری
سلام بنده خوب خدا
خدا قوت
این روزها وبلاگ نویسان ارزشی در تب و تابند، دلها گر گرفته.
امروز دلهای همه شیعیان سنگین و گرفته است شاید که از غم دل علی علیه السلام اندکی کاسته شود... .
با مطالب ایام فاطمیه بروز هستیم در این روزها ما را همراهی کنید تا اسراری از وقایع بعد از رحلت پیامبر را از زبان سلیم بن قیس هلالی بایکدیگر بشنویم و بر مظلومیت پدر و مادر شیعیان بگریم
313 مرد پیشکش، 4 تا به زور جور شد... .
اولین کسی که با خلیفه اول بیعت کرد؟
در روزهای آینده مطالبی زیر را از زبان سلیم بخوانید؛
- جلسه پنهانی اصحاب فتنه و سقیفه در حجة الوداع در کنار کعبه و پیمان برای جلوگیری از خلافت حضرت علی علیه السلام
- لحظات مرگ اصحاب سقیفه
- و ...
---------------------------
با افتخار لینک شدید
یا حق/.
26 Farvardin 92 ، 17:31 دختر بهشتی
تکان دهنده بود.ممنون از روشنگری
استفاده کردیم
بله ایشون از امامان معصوم هستند و هر کاری کردند جز حکمت نبود!
پاسخ:
ایشون معصوم نیستند و هر کاری کردند از زوی بصیرت کردند
ایشون گفته اند امام خمینی انسان بزرگی بودند ولی اشتباه هم داشته اند!
پس جایز الخطایی رو برای ایشون رد میکنید؟ایشون فرشته بودند؟!
پاسخ:
توی مطالب چنین ادعایی شده؟
27 Farvardin 92 ، 06:47 بنیان مرصوص
جالب بود سیوش کردم
29 Farvardin 92 ، 16:55 پاتوق عمارها - ثامن گرافیک
این مطلب هم خیلی جالب و با محتوا بود
مطالب شما وحی منزل نیست که من از روش استناد کنم و اگر نیست پس وجود نداشته
پاسخ:
شما معتقدید تنها مطالبی که از طریق وحی به ما می رسه واقعیت دارند. پس مطالب چهارده معصوم چی؟...
نکته ای در باب نظر خصوصیتان:
زندگی شما تازه الآن جریان گرفته است. چون اسلام با کسی که همیشه و در همه جا سرش را به نشانه تایید تکان دهد سخت مخالف است
چون امام تا آخرین لحظه سعی داشتند منتظری را بازگردانند، نه اینکه نمیدانستند منتظری پلهای پشت سر خود را خراب کرده اند، بلکه وظیفه خود می دانستند که ایشان را تنها نگذارند.
مگر کم بودند کسانی که پیامبر اسلام(ص) انها را به اسلام دعوت میکردند و در آخر در جنگ آنها را به هلاکت میرساندند؟ یعنی از آینده آنها خبر نداشتند؟
'ما مامور به وظیفه ایم نه به نتیجه'
12 Khordad 92 ، 16:39 ایرانی
گاهی اوقات با خودم فکر میکنم چگونه ملاعمر اینهمه طرفدار دارد که حاضرند جانشان را به خاطر وی فدا کنند؟!! یعنی با خود فکر نمیکنند و نمی اندیشند که اشتباه میکنند؟ ولی وقتی با امثال شما دوست عزیز برخورد میکنم میفهمم چگونه میتواند انسانی آنقدر چشمش را روی حقایق ببندد که خودش هم بعد از کاملا باورش شود که حقیقت آن است که خود می پندارد.
حرفهایم آنقدر زیادند که نیمدانم از کجا بگویم. فقط اگر جیره خوار حکومت نیستی کمی با خودت خلوت کن. یعنی همه دروغ است؟ کشتار 67 را توجیه میکنی! خفقان شدید حاکم در دهه 60 را توجیه میکنی! اعدام های بی حساب دهه 60 به خصوص سال 67 را توجیه میکنی! احکام اعدامی که بدون وکیل و هییت منصفه صادر شد توجیه میکنی! اعدام افراد به خاطر پخش فقط روزنامه را توجیه میکنی! توهین و سیلی به آیت الله شریعتمداری را توجیه میکنی! هرکاری که خمینی کرد را توجیه میکنی!...... توجیه کن. ولی شک نکن. شک نکن در قیامت باید پاسخگو باشی. مادرانی که خمینی داغدارشان کرد کسانی که به جرم انتقاد نتوانستند دهه 60 به دانشگاه بروند (لابد ابن هم دروغ است! اگر خواستی خودم یکی را بهت نشان میدهم) شکنجه شدگان این حکومت از تو نخواهند گذشت...... پیشنهاد میکنم کتابهایی مثل "مهمانی حاجی آقا" و "اندیشه و تازیانه" و خاطرات خیلیها از زندانهای حکومت مورد علاقه ات را بخوانی. لابد همه و همه و همه دروغ است. آری. شما سخنان خمینی را با حقیقت نمیسنجی حقیقت را با سخنان خمینی میسنجی!
پاسخ:
تاریخ آن چیزی نیست که ما در فکر و ذهن خود داریم. به عبارت بهتر آن چیزی نیست که دوست داریم آنگونه باشد. تاریخ، حوادث و ماجراهایی است که روزی اتفاق افتاده چه آنرا دوست داشته باشیم و چه نه؛ چه قبولش داشته باشیم و چه نه. فکر اشتباهی است اگر بخواهیم بخشی از تاریخ را حذف و یا آنگونه که خودمان می‌پسندیم نقل کنیم. از همه مهمتر اینکه تاریخ سانسور شدنی هم نیست!
ممنون از معرفی کتاب بنده هم ب شما پیشنهاد میکنم کتاب رازهای دهه شصت نوشته استاد صفار هرندی و همچنین این مطلب رو بخونید
23 Tir 92 ، 23:03 آزادمرد
چرا این همه از آزاد مرد تاریخ معاصر ایران بد میگوییدوبدمینویسید اگراعتقادبه آزادی اندیشه دارید چراحرفهاواندیشه های آیت الله منتظری را پخش نمیکندتا نسل جدید خودشان راجب این شخصیت بزرگ تاریخ معاصرمان قضاوت کنندچطورممکن است شخصی که در آن مقام قراردارد وبی شک اگر هم پای اینها میشد الان رهبرایران بود حاضر نشد انسانیت رابفروشد آیا جزاین نیست که ایشان راه مولا وسرورمان امام حسین را انتخاب کرد تاریخ ایران مثل منتظری کم دیده وخواهد دید کسیکه ایمان وآزادی وانسانیت والبته دین را فدای مصلحت ومقام نکردروحش شاد وانشالله خداوند با شهدای کربلا محشورشان بفرماید
پاسخ:
بنده هم دعا می کنم
کاش ب پرست نبودیم!!کاش واقعیت ها رو میدیدیم..
دریغ از اندکی بصیرت....
25 Dey 93 ، 19:42 مهران محمدی فشارکی
اشکال این جناب ساندیس خور این هست که قبل از قضاوت حکم راصادر کرده و اصلا قبول نداردکه آقای خمینی اشتباه می کند .
خب ما هم نمی خواهیم ایشان ناراحت شود پس هر چی دلت خواست بنویس
اما گذر ایام ثابت کرد حق با آیت الله العظمی منتظری هست
11 Tir 94 ، 20:16 علیخانی
ولی کلا مسیر امام چون با همه دنیا درگیر شد همه رو دشمن ایران کرد.
ادم بعضی وقتا باید کوتاه بیاد. چون بعضی وقتا ادم زورش نمیرسه و باید درگیر نشه(با امریکا)
چرا ما ایرانیها از انسانها بت میسازیم؟هیچ انسانی معصوم نبوده ونیست جز معصومین.اما در مورد ایت الله منتظری ،اکثر ما منتظری
رو نشناختیم خود من تا کتاب خاطرات ایشون وکتاب انتقاد از خود ایشون رو نخوندم،از ایشون متنفر بودم.به شما هم توصیه میکنم خودتون کتابهای ایشون رو بخونید وبعد قضوت کنید.
یاحق،علی مولا
01 Mordad 94 ، 22:36 سجاد میلادی
ما مردم ایران از انسان ها یافرشته میسازیم یا شیطان.
واقیعیت اینه که هیچ انسانی معصوم نیست حز معصومین.
و اما.خود من تاقبل از اینکه کتابهای ایت الله منتظری رو بخونم مثل شما فکر میکردم،توصیه مینم کتاب خاطرات وانتقاد از خود ایت الله منتظری رو بخونید
خاک بر سرت
آقای ساندیس این جمله ی شماست در یکی از پست هاتون(حاشیه ای بر یک نقد:

در پست قبلی وبلاگم با نام «حتی مطهری اول را هم می توان نقد کرد» برخی از دوستان زحمت کشیدند و از بنده با عنوان منافق و ضد انقلاب نام بردند و این حکایت چیزی جز فضای بسته فکری برخی از دوستان نیست، البته بودند دوستان بسیاری هم که با نقد های درست و منطقی و بدور از تعصب خود در جهت روشنگری هر چه بیشتر مطلب گام برداشتند.)

حالا شما به ایت الله منتظری حمله میکنید،که چرا گفته امام خمینی اشتباه هم داشته.
27 Mehr 95 ، 12:57 ناشناس
چرا چسبیدی به منتظری بحث های دیگه مطرح کن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.