ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!
ساندیس خور

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد...
نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت...
ولی بسیار مشتاقم...
که از خاک گلویم سوتکی سازد...
گلوم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش...
تا که پی در پی دم گرم خویش را بر آن بفشارد....
و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد...
تا بدین سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
انتشار مطالب و نوشته های مـا با ذکر منبع و ارجاع لینک مجاز است.
mail: amin.davari@chmail.ir

پربازدیدترین ها
shobahat
مدیر تارنما

ساندیس خور

هیئتی که در آن دغدغه مبارزه با اسرائیل نباشد؛ ابن زیاد هم سینه می زند!

آب و برق مجانی سخنان حضرت امام حکومت اسلامی یا... شنیدن حرف های متفاوت وعده های تو خالی دروغ یا راست حقیقت چیست بهشت زهرا حکومت آخوندی سانسور و...

 

 

دانلود کنید پاسخ به شبهه آب و برق مجانی به صورت pdf

آرشیو یکی از روزنامه ها [سخنگوی دولت: آب و برق برای کم درامدها مجانی می شود] + اینجا

دانلود کلیپ صوتی سخنان حضرت امام در رابطه با آب و برق مجانی در نقد صحبت سخنگوی دولت موقت

 

برگی دیگر از یک دروغ 30 ساله

سی سال است که دشمنان امام و انقلاب، با وارونه سازی یک خبر و تحریف ماجرا، مدعی هستند که امام خمینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مردم ایران قول داده است که آب و برق مجانی می‌شود. دروغگویان حتی مدعی هستند که امام بزرگوار ما، در بدو ورود به وطن یعنی در دوازدهم بهمن سال 57 این وعده را به مردم داده است!

اما رجوع به اصل سخنان امام در بهشت زهرا نشان می‌دهد که اصلا و ابدا چنین وعده‌ای در سخنرانی امام خمینی وجود ندارد و در حقیقت این مساله مربوط است به سخنرانی ایشان در 10 اسفند سال 57 و در مدرسه فیضیه قم.

البته برای دشمنان امام فرقی نمی‌کند که این سخنرانی مربوط به 12 بهمن باشد یا 10 اسفند. آنها با استناد به این سخنرانی و عدم تحقق چنین وعده‌ای، می‌خواهند اینگونه وانمود بکنند که امام خمینی و یا انقلاب، مردم را فریب داده‌اند و یا با چنین وعده‌هایی انقلاب را پیش برده‌ا‌ند و یا اینکه این قبیل وعده‌ها فاقد پشتوانه علمی و کارشناسی و به دور از واقعیت بوده است! متاسفانه در نوشته‌های ضدانقلاب انواع و اقسام توهین و اهانت و فحاشی را علیه امام می‌بینیم.

در مقابل، دوستان امام و انقلاب و حتی برخی مسئولان رسمی کشور هم گاهی ضمن تایید این مساله، به زعم خود سعی کرده‌اند با توجیهات مختلف از امام و انقلاب دفاع کنند! گویا اینها هم باور کرده‌اند که امام چنین وعده‌ای را به مردم داده است! مثلا آقای علیرضا محجوب نماینده مجلس گفته است:«حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند آب و برق برای مردم رایگان است، اما پس از آن کارشناسان اعلام کردند که اجرای این موضوع تنها برای افراد کف جامعه امکانپذیر است.»

این اظهارات موافق و مخالف در حالی صورت می‌گیرد که مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد که شخص دیگری غیر از امام برای اولین بار این وعده را به مردم داده است! در حقیقت مطلب امروز من هم افشای این دروغ سی ساله و بیان یک واقعیت پنهان است.

ابتدا به عبارت امام توجه کنید: «علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را میخواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را میخواهیم مرفه کنیم. شما به معنویات احتیاج دارید، معنویات ما را اینها بردند. دلخوش نباشید که تنها مسکن میسازیم ، آب و برق را برای طبقه مستمند مجانی میکنیم اتوبوس را برای طبقه مستمند مجانی میکنیم دلخوش به این مقدار نباشید معنویات شما را، روحیات شما را عظمت میدهیم. شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم. اینها شما را منحط کردند؛ این قدر دنیا را پیش شما جلوه دادند ‌که خیال کردید همه چیز ‌این ‌است.»

همان طوری که اشاره شد این سخنرانی مربوط است به روز شنبه دهم اسفند 1357. از این عبارات مشخص می‌شود که حتما شخصی غیر از امام این دلخوشی مادی را برای مردم به وجود آورده است! با مرور اخبار روزهای قبل از سخنرانی امام، این شخص نامعلوم و این حقیقت پنهان مشخص می‌شود.

کیهان 8 اسفند 1357 سخنگوی دولت : «برای کم در آمدها؛ آب و برق مجانی می‌شود!» سخنگوی دولت کسی نیست جز آقای عباس امیرانتظام! به عبارت دیگر لایحه‌ی آب و برق مجانی را اولین بار دولت موقت مهندس بازرگان تصویب کرد و وعده‌ی آنرا هم به مردم داد و امام خمینی چند روز بعد، این وعده‌ی دولت موقت را تصحیح و تکمیل کردند!

در حقیقت امام به خاطر این که مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را اینچنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود! امام بزرگوار ما توضیح می‌دهد که انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه وظیفه دارد به فکر رفاه مادی مردم باشد، دنبال رفاه و سعادت معنوی آدمها هم هست. چرا که انقلاب اسلامی بیشتر از آنکه مادی باشد، انقلابی معنوی برای گستتن بندهای اسارت و بردگی ناشی از استبداد و استعمار و استحمار بود.

پس در سخنان امام خمینی وعده‌ای وجود ندارد. ایشان با توجه به احتمال تغییر ذائقه مردم و تحریف معنا و مفهوم و آرمان انقلاب، هدف اصلی انقلاب را برای مردم و شاید هم برای دولت موقت تبیین ‌کردند.

فراموش نکنیم که دولت مهندس بازرگان و اعضای کابینه و شخص آن مرحوم، خودشان را آدم‌هایی متخصص و روشنفکر می‌دانستند که توانایی حل مشکلات مردم را دارند. آنها گاهی به صراحت و گاهی هم با ایما و اشاره، روحانیون و رهبران انقلاب را به سنتی بودن و بی‌سواد بودن متهم می‌کردند!

به هرحال خوب یا بد، جدای از اینکه موافق این وعده باشیم یا مخالف آن و اصلا هر تفسیری که برای وعده آب و برق مجانی داشته باشیم، این دولت بازرگان بود که اولین بار این لایحه را تصویب کرد و خبر این وعده‌ی تاریخی را هم شخص آقای امیرانتظام یعنی سخنگوی دولت موقت و معاون نخست وزیر وقت در اختیار مطبوعات قرار داد!

پس اگر به زعم ضدانقلاب، وعده‌ی دروغی داده شده و یا وعده‌ای غیرکارشناسی به مردم داده شده، چرا کسی از بازرگان و دولت موقت اسم نمی‌برد؟! عدم اشاره ضدانقلاب و حتی دوستان انقلاب در سی سال گذشته به این حقیقت مهم و پنهان، جالب و عجیب است. اگر عبارت «آب و برق مجانی» را در اینترنت جستجو کنید، صدها و شاید هزاران سایت و وبلاگ و کلیپ و فیلم اهانت آمیز علیه امام خمینی پیدا می‌کنید که همه آنها بدون کمترین اشاره‌ای به این مصوبه دولت بازرگان، فقط و فقط به امام خمینی اهانت می‌کنند! اما کسی نمی‌گوید که سخنان امام، در حقیقت اشاره به وعده دولت بازرگان بوده است!

امروز که به مدد آرشیو کیهان، مشخص شده است اولین بار این وعده را دولت موقت به نخست وزیری مهندس بازرگان به مردم داده و خبر آن را هم شخص عباس امیرانتظام در اختیار مطبوعات قرار داده، آیا دروغگویان و هتاکان، به این حقیقت اعتراف می‌کنند؟ البته احتمالا، حالا که همه چیز ثابت شده، باز هم باید منتظر سوالات و شبهات جدید باشیم! ماجرای گاو بنی اسرائیل را که یادتان هست؟!

پی نوشت:

بعضی دوستان معتقدند که تصویب آب و برق مجانی در دولت، تحت تاثیر سفارشات امام خمینی به دولت موقت بوده است. دلیل این دوستان پیام 14 ماده‌ای امام در تاریخ 9 اسفند و نطق تلویزیونی مرحوم بازرگان در تاریخ 23 اسفند 57 است. مهندس بازرگان در این مصاحبه تلویزیونی که متن آن در کیهان 24 اسفندماه نیز به چاپ رسیده، ادعاهایی را درباره امام مطرح کرده است. مثلا وی ادعا کرده است که امام بدون مشورت با دولت و یا با صدور اعلامیه، خواسته است که آب و برق مجانی شود!

در حالی که اگر صحیفه امام را مرور کنیم، قبل از تاریخ مصوبه هیات دولت، هیچ سخنرانی و اطلاعیه‌ای از طرف امام سراغ نداریم که به موضوع آب و برق مجانی اشاره شده باشد. تنها موردی که وجود دارد همان پیام 14 ماده‌ای مورخ 9 اسفندماه است که بعد از تصویب آب و برق مجانی در دولت، صادر شده است. البته امام در این نامه از قید «فعلا» و «برای طبقات کم بضاعت» استفاده کرده است .

پس این احتمال وجود دارد که پیش از این، رهبران انقلاب یا شورای انقلاب و یا امام به طور خصوصی و نه از طریق فشار رسانه‌ای و یا صدور اعلامیه، به دولت پیشنهاد چنین کاری را داده باشند. اما چرا مرحوم بازرگان در مصاحبه 23 اسفند ادعا کرده است امام از طریق اعلامیه و بدون مشورت با او دستور داده؟!

نگاهی به آرشیو سخنان امام نشان می‌دهد که علت اصلی ناراحتی مهندس بازرگان چیز دیگری بوده است. چون قبل و بعد از تصویب لایحه دولت، نشانه‌ای از نارضایتی دولت از این پیشنهاد دیده نمی‌شود و موردی هم سراغ نداریم که امام در اعلامیه و یا سخنرانی عمومی، دولت را برای این مساله خاص تحت فشار قرار داده باشد. اتفاقا برعکس، امام بعد از تشکیل دولت موقت، بارها مردم را به همکاری با دولت در جهت رفع محرومیت‌ها تشویق و به صراحت تاکید می‌کرد که رفع این محرومیت‌ها به زمان زیادی نیاز دارد.

نکته اینجاست که امام در روزهای قبل از مصاحبه بازرگان (دهم و پانزدهم اسفند) انتقادات تندی را به سیاست گام به گام دولت در رفع مفاسد دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها و باقی ماندن برخی مظاهر رژیم گذشته مطرح کرده بود که این مساله موجب ناراحتی و گلایه مهندس بازرگان می‌شود. اما وی سعی کرد بدون ارائه پاسخی قانع کننده به انتقادات اصلی و اساسی امام و با اشاره به مسائلی چون آب و برق مجانی که مصوبه دولت خودش نیز بود، انتقادهای امام را احساسی و غیرتخصصی معرفی کند!

به هرحال آب و برق مجانی، چه با سفارش امام بوده و چه نبوده، مصوبه دولت موقت در تاریخ 8 اسفند 57 بوده است آنهم با قید فعلا و برای اقشار کم درآمد، نه برای همیشه و همه مردم. نکته مهمتر اینکه علی‌رغم چاپ اصل سخنان دوازدهم بهمن امام در مطبوعات آن روز، هنوز هم عده‌ای اصرار دارند که امام در بدو ورود به ایران، وعده‌ی آب و برق مجانی را داده است!

آرشیو یکی از روزنامه ها [سخنگوی دولت: آب و برق برای کم درامدها مجانی می شود]

ahestan.ir

نظرات  (۴۶)

04 Khordad 92 ، 17:29 ایرانی
خدا لعنتت کنه. همین. نفرین بر شما که خون جوانان کشور را به ناحق ریختید و در زندانها شکنجه شان کردید. نفرین بر شما....
سلام ساندیس خور عزیز
اگه به نظرات گذشته بنده مراجعه کنید متوجه میشید منم دقیقاً همین رو گفتم.
توی اون نظرات سابقم در مطلبی که نوشته بودید تحت عنوان جملاتی که به امام نسبت داده میشه و از ایشون نیست، گفتم منم عین این جمله وعده آب و برق مجانی رو قبلا توی آهستان خونده بودم و به هر کس هم گفتم این وعده از طرف آقای بازرگان بوده متاسفانه کسی زیاد اهمیت نمی داد.
عرض بنده هم همین بود که امام فرمودن برای مستمندان و طبقه محروم باید آب و برق و خدمات رایگان باشه. یه چیزی تو مایه ها همی یارانه ها برای طبقه مستضعف.

" دلخوش نباشید که مسکن فقط مى‏سازیم، آب و برق را مجانى مى‏کنیم براى طبقه مستمند، اتوبوس را مجانى مى‏کنیم براى طبقه مستمند ... "

متاسفانه عده ای اون قید مستمند رو نمی بینن و این کلام امام رو به تمام ملت تعمیم میدن و میگن امام گفته برای همه مردم آب و برق رو مجانی میکنم.
پاسخ:
اصلا امام نگفتند... مصوبه دولت موقت بود
08 Tir 92 ، 15:22 مدیر وبلاگ استحکام ایمان
با سلام
درست است که شخص دیگری به مرجانی شدن آب و برق اشاره کرده و یا آن را تصویب نموده است اما کلام حضرت امام تأکیدی است و مردم درست برداشت کرده اند . امام (ره) می فرمایند که نه تنها آب و برق برای مستمندان مرجانی می شود بلکه ما دین و ایمان شما را نیز می سازیم . در کلام امام مخالفت با مجانی شدن آب و برق نیست بلکه ایشان علاوه بر مادیات بر معنویات نیز تأکید داشته اند . وقتی یکنفر حرفی را میزند و یک نفر دومی هم آن را تأیید می کند و حتی چیزهایی به آن نیز می افزاید آن حرف نفر اول گفته نفر دوم نیز محسوب می شود . به هر حال امام با مجانی شدن آب و برق مخالفت نکرده و علاوه بر آن وعده ی کمال در دین را نیز داده است . امام می گوید که نظام اسلامی نه فقط مادیات شما را مرفه می سازد بلکه علاوه بر مجانی شدن آب و برق و ساختن مسکن ، دین شما را نیز به توسعه خواهد رساند . این می شود همان که مردم می گویند . امام وعده ی مجانی شدن آب و برق را داده بودند . متأسفانه برخی می خواهند عدم موفقیت نظام جمهوری اسلامی و گیر افتادن در گرداب بی کاری جوانان ، اختلاس ، خوردن پول نفت به وسیله یک عده خاص ، ماجرای آقازاده ها ، تورم شدید و ... را به نوعی سرپوش بگذارند و امری طبیعی جلوه دهند و چون مردم می دانند که امام چنین وعده ای داده است سعی می کنند که این قسمت از سخنرانی ایشان پخش نشود . حالا هم که همه می دانند دارند تلاش می کنند که این وعده امام را به فردی دیگر منصوب کنند . کلام امام صراحت دارد و مفهوم آن همان است که مردم فهمیده اند . قرار است (بود ! ) که نظام جمهوری اسلامی مشکل آب و برق مجانی و ساخت مسکن برای مستضعفین را حل کند و مردم نباید فقط به این دلخوش باشند بلکه باید فراتر بروند چون قرار است که در نظام اسلامی دین آنان نیز مرفه شود . ما بهتر است که واقعیات را قبول کنیم و بپذیریم که حافظه مردم خیلی هم ضعیف نیست . فعلاً که نه مسئله اقتصادی وعده داده شده حل شد و نه دین جامعه به کمال رسید . مشکلات اقتصادی را که گفتم یک اشاره ای به مشکلات دینی بکنم ! ما هنوز در مورد مسئله حجاب ، آزادی بیان ، سینمای مبتذل بعد از انقلاب ، نفاق بین مسئولین در افراط و تفریط دینی ، گشت ارشاد و برخورد با فساد اخلاقی و پوشش نامناسب و ... راه به بیراهه برده ایم یک نگاهی خیابانها و محاکم قضایی بیاندازید بعد به کمال وعده داده شده در سخن امام توجه کنید . آنچه امام می گویند درست است و مردم هم به همین دلیل چسبیده اند به این قسمت از سخنرانی امام . چون از تمام فرمایشات حضرت امام فقط همین قسمت دارد اجرا نمی شود . از اول انقلاب نگذاشتیم که مردم از مسئولین انتقاد کنند و بعد هم در سال 88 دیدیم که اشتباه کرده ایم ، در آن زمان فهمیدیم که در این نظام جریان اشرافی وجود دارد ، در آن زمان فهمیدیم که در این کشور هزاران پرونده زمین خواری و اختلاس وجود دارد که کسی جرأت ندارد به آنها رسیدگی کند . تازه فهمیدیدم که در کشور ما هم آقازاده گانی آزاد مشغول تنفسند . در آن زمان فهمیدیم بسیاری از مستضعفین به دلیل مبالغ چند صدهزارتوانی در زندانند در حالی که چند صد میلیون تومان هزینه یک میهمانی فلان مسئول می شود . حالا فضایی ایجاد شده و مردم دوباره منتقد شده اند بگذاریم واقعیات گفته شود .
از اینکه صدای امام را برای دانلود گذاشتید ممنونم . واسلام
14 Tir 92 ، 23:38 جوان ایرانی
واقعاً این مدیر وبلاگ ایمان مستحکم ! !!!!!!!!!!!!!! چی نوشت یک لحظه فکر کردم که دارم خطابه ای از خود امام را می خوانم . این پیام چه متن کوبنده و قاطعی داره . البته اگه سر صاحبش رو به باد نده .
یاد جریان خس و خاشاک افتادم
این مردم اون روز حاضر نبودند اشتباه فهمیدنشون و قبول کنن الان هم بعد از چهار سال حاضر نیستند توقع دارید در مورد 34 پیش اشتباهشون رو قبول کنن
چرا موضوع رو تحریف میکنید؟
من فایل صوتی و تصویری رو دارم که صراحتا" میگن آب و برق را مجانی میکنیم و اشاره ای به مستمند نمیکنند
اگه راست میگید چرا فایل صوتی یا تصویری رو نمیزارید توی سایت؟
یا صدا و سیما چرا تکه های انتخاب شده و گزینشی رو پخش میکنند؟
چرا یکبار هم کامل سخنرانی رو پخش نمیکنند؟
کل فیلم سخنرانی رو در اختیار مردم بزارن تا همه چی معلوم بشه
به خدا خجالت داره این همه دروغ ؟ چرا فکر میکنید مردم احمقند و هر چی که شما بگید باید باور کنند؟
واقعا" با چه رویی این همه دروغ میگید و از خدا نمیترسید ؟
پاسخ:
فایل صوتی صحبت های امام و همچنین آرشیو یکی از روزنامه ها قبل از شروع مطلب جهت دانلود گذاشته شده لطفا بیشتر دقت کنید
20 Dey 92 ، 14:33 عباس لبیک
۱.تقی اون کلیپ شما که مستمند نداره سانسور شده یا کلیپ ساندیس خور؟! ۲.در زمان حکومت حضرت علی هم خب عیبهایی بوده که حضرت میفرمان بدعتهایی در جامعه گذاشته ان که من علق نمیتوانم آنها را رفع کنم.چرا چون مردم باید قبول کنن که نمیکردن.یعنی حضرت علی مشکل داشته...رهبر هم الی ماشاءالله هشدار ولی....به مثال عرض کنم.وقتی قوه قضایی میگه چاقو کشیدن حکمش اعدامه یعنی دیگه چاقوکش نیست؟البته که هست ولی کمتر.قوه قضاییه که نمیتونه همه جا دوربین بذاره تا...بلکه مردم باید به پلیس یا مرجع مربوطه مراجعه کنن.. اگر جایی موردی دیده شد من و تو باید به مسئولین خبر کنیم .به خود طرف بگیم...حد اقل وظیفه ما اینه که اشتباه او رو در محدوده خودمون مرتکب نشیم... بعضیا اگه کسی تو این نظام خلافی مرتکب شد اقدام به جایی نمیکنن و نظام رو زیر سوال میبرنند. ۳.درضمن آزادی بیان به چیه یعنی هرچیرو بزاریم هر کسی بگه.مثلا اگه کسی بخاد به خونواده شما توهین کنه میگید شما آزادی هرچی میخای بگو..حد اقلش بهش با احترام میگی خفه شو...میخوام بگم که نمیشه آزادی مطلق مطلق باشه..یه حدود خاصی باید داشته باشه...
15 Bahman 92 ، 18:03 پیمانه
بعد از سالیان سال که از انقلاب گذشت و وعده ها عملی نشد، به فکر افتادید که بازی جدیدی راه بیندازید که اصلا امام اینها را نگفته بود. آن موقع همه داغ بودند، اما الان که جیب عده ای قلمبه شده و مردم بدبخت شدند اینها را می گویید. اصلا امام اینها را نگفته باشد، یک زندگی نسبی که همه از آن بهره مند شوند و عدالت اجتماعی واقعی که خواست همه مردم است چه شد؟ مردم چرا از سر شکم سیری انقلاب کردند و مردی را که همه عمر به کشور خدمت کرده بود را بیرون کردند؟؟؟ از مردم متنفرم.
پاسخ:
فهرستی از فعالیت های مردی که تنها خدمت کرد:

1. وابسته نمودن کامل کشور به قدرتهای بزرگ بویژه امریکا در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و...؛ بگونه ای که کشور در دوره پهلوی ، حیات خلوت و منطقه نفوذ این قدرتها و حافظ منافع آنها محسوب می شد، از لحاظ سیاسی ایران در آن زمان بر اساس دکترین نیکسون ،نقش ژاندارم منطقه را ایفا می کرد و منافع امریکا در منطقه را تامین می نمود و بر این اساس در اواسط دهه 1350 ایران به بزرگ ترین خریدار تسلیحات آمریکایی تبدیل شد از سال 1950 تا زمان سقوط شاه ارزش قراردادهای خرید تجهیزات و خدمات نظامی ایران از آمریکا به حدود 20 میلیارد دلار رسید تصویب و اجرای طرح مصونیت قضایی اتباع امریکایی در ایران ، ورود هزاران متخصص نظامی آمریکایی و سلطه آنها بر ارتش ، مداخله شاه در عمان و ارسال تجهیزات نظامی از سوی ایران به مراکش ، اردن و زئیر در گیری نظامی ایران در سومالی بخشی از برنامه هایی بود که به دستور آمریکا و در راستای منافع بین المللی این کشور تحقق یافت و ایرانیان را بیش از پیش به وابستگی شاه به آمریکا معتقد ساخت( جمعی از نویسندگان ،انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، قم : نشر معارف ، 1384، ص107و106)از نظر اقتصادی نیز کشور کاملاٌ وابسته به امریکا بود به عنوان نمونه آمریکا 40 در صد سهام کنسرسیوم نفتی را به دست آورد و به سرمایه گذاری های گسترده در ایران پرداخت البته این روابط ماهیتی امپریالیستی داشت برای مثال ایران در برابر هر دلاری که از تجارت با آمریکا به دست می آورد دو دلار برای کالاهای امریکایی می پرداخت ( انقلاب اسلامی و چرایی و چگونگی رخداد آن ، ص 106) باری روبین در کتاب جنگ قدرتها درباره وابستگی همه جانبه و بی اختیاری شاه در برابر قدرتهای خارجی و سلطه آنها بر کشور می نویسد: ماموران سیاسی نظامی انگلیس و آمریکا عملا در همه کارهای حکومت ایران دخالت می کردند ( 25 گفتار درباره انقلاب اسلامی , تهران :شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی , نشر هماهنگ , 1382, ص 306) بطور کلی شاه در سالهای حکومت خود به خواست و حمایت دولتمردان آمریکا بیش از مردم خود چشم دوخته بود و رابطه شاه و دولت آمریکا فراتر از رابطه دو دولت دوست بود او معتقد بود تا هنگامی که آمریکایی ها از وی حمایت کنند ، می تواند هر چه بخواهد بگوید و هر کاری که بخواهد انجام دهد از این رو چنین دولتی را نمی توان سرنگون کرد( ماروین زونیس ، شکست شاهانه ، ترجمه عباس مخبر ،تهران : طرح نو ,1374, ص 359)

2- بی اعتمادی به ارزشها ، سنت ها و معتقدات جامعه که عمیقاً ریشه مذهبی داشت و تلاش برای از بین بردن ارزشهای مذهبی مسلط بر جامعه و جایگزینی آنها با ارزشهای غربی که از این جمله می توان به تغییر تاریخ اسلامی به تاریخ شاهنشاهی، برگزاری جشن های سلطنتی پر هزینه و گزاف,نفوذ و اشتغال گسترده بهائیان و صهیونیستها در پستهای کلیدی و حساس دولتی اشاره نمود ( ر.ک به؛ ظهور وسقوط سلطنت پهلوی ، حسین فردوست ، تهران : موسسه اطلاعات ،1380و کتاب پشت پرده تخت طاووس ، مینو صمیمی ، تهران : موسسه اطلاعات ، 1374)

3- ترویج روز افزون فساد وبزهکاری در میان مردم بویژه جوانان , شاه تا توانست در کشور به گسترش فساد و بی بند باری در کشور کمک کرد در حالی تعداد کتابخانه ها , ورزشگاهها در کشور بسیار محدود بود و در هر کوی وبرزن مراکز فحشاء , قمار و شراب فروشی وجود داشت و تهران پایتخت کشور شیعی ایران پر از مشروب فروشی و کارخانه های شراب سازی و مراکز قمار و فحشاء شده بود ( ر.ک.به: پشت پرده تخت طاووس و ظهور وسقوط سلطنت پهلوی )

4- ابتذال و از بین بردن شخصیت و کرامت اخلاقی و اجتماعی زنان و تخریب کانون خانواده؛ زن در دوره حکومت شاه فقط یک وسیله عیاشی , شهوترانی بود و ارزش زن تا حد یک کالا تنزل پیدا کرده بود چیزی که امروزه در غرب شاهد آن هستیم. رواج فرهنگ برهنگی و بی بندوباری زنان و تنزل کرامت آنان وترویج فحشاء از کوشش های رژیم شاه در این جهت بود ( ر.ک. به: پشت پرده تخت طاووس , مفاسد اخلاقی خاندان پهلوی, شهلابختیاری , تهران : مرکز اسناد انقلاب اسلامی )

5- تشدید بی عدالتی و تبعیض در جامعه وشکاف طبقاتی و ضربه به اقتصاد کشور و تخریب صنعت کشاورزی کشور و تشویق به مهاجرت از روستاها به شهرها , تک محصولی شدن اقتصاد کشور و و وابستگی شدید اقتصادی به آمریکا نیز از جمله خیانتهای شاه به مردم و کشور محسوب می گردد ( ر.ک.به رویش , در آمدی بر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی , علی اکبر کلانتری , قم: نشر معارف و کتاب 25 گفتار پیرامون انقلاب اسلامی و سیمای پهلوی , ژرار دو ویلیه ترجمه عبدالرحیم میهن یار , تهران : به آفرین )


حرف دلتون رو آخرش گفتید... از مردم متنفرم!
18 Bahman 92 ، 06:53 پیمانه
من از نامردمی متنفرم. نامردمی که اسیر شایعه شد و خدمت را خیانت دید و خائن را برگزید.اگر شاه بزرگترین خریدار تسلیحات نظامی نبود، باید با بیل و کلنگ به جنگ با صدام می رفتند. اما این حرفها در مغز کسانی که منافع مشترکی با این نظام دارند فرو نمی رود.
از ارزشها سخن گفتید، کمی دقیقتر به اطرافت نگاه کن. آمار طلاق، فحشا، خیانت، دزدی،اعتیاد،از بین رفتن حریمها، ریختن قبح طلاق و اختلاس .... تهران یک شهر نو داشت و حال تمام چهره شهر به همت تبلیغ دین توسط آخوندها! شهر نو است. آمدند دین را احیا کنند، درش را تخته کردند. اگر ذره ای جوانمردی بین مردم بود، برادری،معنویت و انصاف و اعتماد، حال مردم به خون هم تشنه اند.
خودت وقتی ازاختلاف طبقاتی حرف میزنی، خجالت نمی کشی. فقط نگاهی به بالا و پایین شهر تهران بینداز. بگذریم از اینکه شهرستانهای جنوبی اینهمه سال پس از جنگ هنوز لوله کشی آب ندارند و عده ای در پولهای ملت شنا می کنند.
کانون خانواده: آمار ازدواج به شدت پایین آمده و دیگر خانواده یک حریم نیست. زن و مرد به راحتی با دیگری دوست شده و درنهایت طلاق می گیرند. اصلا اگر همه چیز خوب است، چرا نگرانی از کم شدن جمعیت وجود دارد. وضع اقتصادی خراب است و کسی جرات بچه دارشدن ندارد. از طرفی آنقدر آمار طلاق بالا رفته که اگر بچه ای هم باشد درنهایت بچه طلاق است.
من هم به اندازه تو دین دارم و حتی بیشتر، چون تعصب ندارم و دین و ایمانم زاییده عقل واقع بینم است. به خودت بیا
پاسخ:
طفا هم نیمه خالی لیوان را ببینید و هم نیمه پر لیوان را... البته اگر تعصب ندارید!
20 Bahman 92 ، 01:13 پیمانه
تنها نیمه پر لیوان که از آن دم میزنید، منافع شخصی شماست که در گرو طرفداریتان از نظام است.
پاسخ:
 ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران در میان هشت کشور برتر هسته‌ای جهان
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران، جز هشت کشور دارای قدرت تولید مستقل موشک‌هایی با برد بیش از 2000کیلومتر (شهاب3، فادر، سجیل و…)
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران نهمین کشور در تولید علوم پیشرفته نانو
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران با ده برابر سرعت متوسط رشد علمی در دنیا، دارای رتبه نخست سرعت رشد علم و تکنولوژی در جهان
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران دارای رتبه دوم جهانی در کشت سلول‌های بنیادین
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران، هفتمین قدرت برتر دریایی جهان با توان طراحی و ساخت کشتی‌های اقیانوس‌پیما
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران، دارای رتبه نخست جهانی در ریشه‌کن کردن بیماری‌های مختلف واگیردار (فلج اطفال، سل، هپاتیت، سرخک و…)
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران با دستیابی به فناوری ساخت زیردریایی‌های مدرن به رتبه پنجم قدرت زیرسطحی جهان دست یافت.
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران در سال 2011 رتبه هفدهم تولید علم در جهان را کسب نموده است. این درحالی است که رتبه ایران ده سال قبل 50ام بوده است.
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران سومین کشور با توان طراحی و ساخت انواع سد در جهان
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران سیزدهمین کشور با توان طراحی و ساخت انواع ناوشکن‌های پیشرفته در دنیا
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران جزء پنج قدرت برتر سایبری دنیا
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران پنجمین کشور دارای توان پیشرفته علمی طراحی و ساخت و هوشمندسازی ربات آدم‌نما
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران با تولید رویانا اولین گوسفند شبیه‌سازی شده، در بین پنج کشور دارای توان شبیه‌سازی این‌گونه
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران دارای رتبه نهم در تولید بیوداروها
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران اولین کشور تولید کننده داروی گیاهی برای درمان ایدز
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران دومین کشور دارای فناوری تولید پهبادهای رادارگریز در جهان
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران هشتمین کشور فضایی دنیا
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران اولین کشور تولیدکننده داروی گیاهی درمان روماتیسم در جهان
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران جز ده کشور تولیدکننده زیردریایی در جهان 
باز هم توصیه می کنم فقط نیمه خالی لیوان را نبینید و واقع بین باشید
ضمنا همه ی این ها در شرایط تحریم بدست آمد
21 Bahman 92 ، 09:02 پیمانه
رتبه ایران در فساد اداری ، فقر، امید به زندگی، رضایت از زندگی و...را هم بگو. این امتیازات اگر هم واقعا به دست آمده باشد، هیچ کمکی به بهتر شدن وضع مردم نکرده است. مثلا:
جمهوری اسلامی ایران در میان هشت کشور برتر هسته‌ای جهان

این همه سال تحریم شدیم آخرش به یک نرمش قهرمانانه که آبرویمان را برد اکتفا کردیم. نه داراییها برمی گردد نه انرژی هسته ای.
مثال دیگر: غوغا کردند که خودروی ملی تولید کرده ایم، همین که تحریم شدیم خودروی ملی گران شد. پس وارداتی بوده و اینها پیچ و مهره سفت می کردند. جشن گندم به پا کردند، واردات گندم را ببین. گول این توانستیم ها را نخور.
پاسخ:
فکر کنم شما اطلاع کافی از ماحث هسته ای ندارید... انرژی هسته ای امروز در کشور ما علاوه بر تولید برق در علم پزشکی و دارویی و... استفاده می شود
ضمنا بنده منکر کمبودها و مشکلات نیستم ولی چشمم را هم مثل شما بر روی همه چیز نمی بندم و همه چیز را سیاه نمی بینم.
آقای پیمانه!
بعد از بالا رفتن قیمت دلار همه چیز به همون نسبت گرون شد حتی پسته! که فکر نمی کنم اون رو تولید داخلی ندونی! خودرو ملی هم پیش کش شما که در خور اون نخست وزیری هستی که دلیل مخالفتش با ملی شدن صنعت نفت رو بی عرضگی ایرانی در مقابل غربیها عنوان می کرد!(سخنان رزم آرا در مجلس ملی! " ایرانی حتی نمی تواند لولهنگ (آفتابه) بسازد حال چگونه می خواهد صنعت نفت را اداره کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
با سلام.نویسنده مقاله فوق بسیار دروغ گوست.زیرا در فایل صوتی خمینی،عبارت "آب و برق را برای طبقه مستمند مجانی میکنیم" به این صورت شنیده می شود و گفته خمینی است :"نه فقط آب و برق را مجانی میکنیم،اتوبوس را مجانی می کنیم..."

sandiskhor.blog.ir
پاسخ:
اصلا بحث اینجا بر سر گفتن یا نگفتن نیست!
دوباره با دقت بخوانید
باسلام,ازهسته ای حرف زدی,برو یه تحقیق درموردشهرهایی که اطرافشون نیروگاه زدن بکن,ببین چقدرامار انواع سرطان های ناگهانی پیشرفته که حتی به درمان نمیکشن,انواع سقط جنین,افزایش ناگهانی پوکی استخوان,انواع کیست هاو هزارو یک جورناهنجاری های دیگه رفته بالا که بی سابقه بوده اند!!!خب شمابگو,هسته ای به چه قیمتی؟!جان مردم؟!اینوازخودم درنیاوردم,خودپزشکان ومتخصصان ان شهرها اعلام کرده اند!ساخت نیروگاه هسته ای الکی نیست,حداقل باید300_400kmبامناطق مسکونی فاصله داشته باشد.این استاندارد درکشورهای پیشرفته رعایت میشه.شهری مثل کاشان,ازان طرف نیروگاه نطنزوازان طرف قم,باهردوشهر100kmهم فاصله ندارد.حتی دامپزشکی اصفهان هم اعلام کردکه گوسفندهایی که درچراگاه های اطراف نطنزهستند,دچارناهنجاری شده که ناچار به کشتارگاه فرستاده شدند!درضمن,کشوری مثل ایران که بهترین نورخورشیدراداره,جه نیازی به نیروی هسته ای داره؟!باباتری های خورشیدی,چه میزان برق که نمیتوان تولید کرد؟!
موشک هاوبقیه ی تجهیزات نظامیمان,بیشترشان هم که ازچین وروسیه کپ زده شده!
درمورد پیشگیری ازبیماری های ذکرشده,دیگراگر قرارباشدبعد30سال نتونیم ریشه کن کنیم,چی میشه؟عقب افتاده ترین کشورها هم واکسنی مثل فلج وهپاتیت و...رادارند!که این واکسن ها ابتدا کشف شده وسپس وارد ایران شدند.
رویاناهم ازنظر علمی درست کردنش کار شاقی نیست!(درضمن5کشورنیست که این فناوری رادارند.)
این اماروارقامام دم به ساعت عوض میشن.
قصدم تضعیف نبود.پتانسیل ایران خیلی بیش ازاین حرفاس که شمامیگی! وچه بسااین کارهاهریک درجای خودارزشمندوضروری اند.ولی ایناملاک نیستند.
13 Khordad 93 ، 11:19 نیما انصاری
سلام
شما میگین که اشتباهی به ما گفتند سخنان امام (ره)...
پس چرا بعد از این سخنان امام ، امام به بازرگان ابلاغ کردند که اتوبوس ها را رایگان کنه؟؟
امام اونموقع که ابلاغ کردن به بازرگان گفتند ما انقلاب کردیم که مردم رایگان سوار اتوبوس شوند
که البته باعث ایجاد درگیری بین امام و بازرگان شد
بازرگان اومد تلویزیون گفت که امام چاقویی به دست من داده که قسمت تیز و برنده اش دست خودشه ولی دسته اش رو داده به من (یعنی برش ندارم)

پس این اتفاقات بعد از اون سخنرانی چه معنی میده؟
پاسخ:
باید تحقیق شود
13 Khordad 93 ، 11:54 نیما انصاری
[بخشی از سخنرانی ۱۰ اسفندماه ۱۳۵۷ در شهر قم:] تمام کمیته‌هایی که در تمام اطراف ایران هـست موظفند که آنچه به دست آمد از مخازن ایران، هر چه که اینها بردند و مخفی کردند و اتباع آنها بردند و مخفی کردند، آنها را که به دست آمده‌است. به بانکی که شـماره‌اش را بعد تعیین می‌کنم تحویل بدهند که برای کارگرها، برای مستضعفین، برای بینوایان، هم خانه بسازند، هـم زندگی آنها را مرفه کنند. ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشـود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید، معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم
ای حامیان انقلاب وولایت فقیه شما منافعی دارید که به هیچ وجه نمیخواهید آن را ازدست بدهید پس خودتان راگول نزنید مردم دیگر شما را باور ندارند منظورم با حمیان بود
به نام خدا
بله آقا ناصر! حق با شماست!
ما منافعی داریم که حاضر به از دست دادن آنها نیستیم
منافع ما خیر دنیا و آخرت است که حاضر نیستیم دومی را با اولی عوض کنیم. فکر کنم قرآن خونده باشی؟
یه سری به آیه های زیر بزن:
زخرف 35
نازعات 38
نجم 29
کهف 104
رعد 26
غافر 51
هود 15
محمد 36
قصص 60
شوری 36
طه 131
حدید 20
آل عمران 185
یونس 23
زخرف 32
آل عمران 14
و بسیاری دیگر از آیات که ننوشتم.(البته در صورتی که به قرآن اعتقاد داری)
منظورت از مردم همون اغتشاشگران فتنه 88 بود دیگه؟
یا دوستان عزیز ضد انقلابمون؟(چه در داخل و چه در خارج)
آیا اگر عدالت علی(ع) در زمین اجرا نمی شود تقصیر علی(ع) است یا کسانی که برای منافع خود از او اطاعت نمی کنند؟
شبیه همین جریان دارد برای مملکت ما اتفاق می افتد.
برادر عزیز کمی بیشتر دقت کن
به عقل خود رجوع کن
انشاءالله خدا همه ی ما را به راه راست و درست و قضاوت با چشمان باز هدایت کند!
28 Khordad 93 ، 18:04 قرار بود پول نفت را به مردم بدهند


sandiskhor.blog.ir
علی آقا،به قول شما که در زمان حضرت علی(ع) کاستی ها ونقص ها وجود داشت،آیا حضرت علی(ع)ساکت مینشستند و کاری به کار مردم نداشتند؟ویا برایشان اصلا مهم نبود که کارگزارانشان به چاپیدن اموال مردم وبیت المال مشغولند؟یا این که همهءهم وغمشان رسیدگی به امور جامعهءآن دوران بود؟!
علی(ع) به عنوان هدف خویش ورسالت بزرگ امامتش نه میخواهد حکومت بدست گیرد ونه میخواهد به هر قیمتی فرزندانش رابه جامعه حکومت ببخشد! او میخواهد به مردم همهءعصر ها بیاموزد که:
هر که به حق می اندیشد ودر راه من گام میگذارد،هر گاه در برابر باطل(درهر شرایطی وبا هر مصلحتی)قرار بگیرد باید بگوید:«نه».به خاطر این اصل است که فداشدن خود او وحکومت و فرزندانش وحتی جامعهءزمانش به ماندگاری این اصل درهمهءزمان ها می ارزد تا درمیان همهءاندشیمندان پابرجا شود که به خاطر مصلحت حقیقتی را پایمال نکنند ودر برابر باطل به دلیل مصلحتی آری نگویند.
همیشه مصلحت روپوش دروغین زیبایی بوده است تا دشمنان حقیقت«حقیقت»را دردرونش مدفون کنند وهمیشه مصلحت تیغ شرعی بوده است تاحقیقت را رو به قبله ذبح کنند که مصلحت همیشه مونتاژ دین ودنیا بوده است.
بله حقیقت نیست،اما مصلحت است.حقیقت است،اما مصلحت نیست:
این است شعار«تشیع مصلحت».
تشیع مصلحت نابودکنندهءتشیع حقیقت است.
امروز مسئولیت همه روشن است،باهر عالم و تاجر و روشنفکر ومردمی صحبت میکنی،حقیقت ها ومسئولیت هارا میشناسند،اما درعمل مصلحت نمیدانند!چون میخواهند زندگی کنند وضمن داشتن رفاه وحقوق و بازار میخواهد به نوعی دینش راهم داشته باشد،علی و حسین واهل بیت و قرآن راهم به عنوان قوت قلب وزینت دنیا و تسلیت آخرت،بی ضرر وبی خرج یدک بکشد.
پس آن هایی که به قول شما به عنوان اغتشاشگر به خیابان ها ریختند حق خود رامیخواستند!لازم است که یادآوری کنم من از موافق آنان نیستم،چرا که بسیاری از آن ها نیز مشتی بی تعصب بی دین بوده که روز عاشورا به سوت وهلهله زدن پرداختند!وچه کاری زشت تر وقبیح تر ازاین! اگر باحکومت ونظام مشکلی دارید،بیحرمتی به اهل بیت(ع) چرا؟
خب گیریم که این جماعت اغتشاشگرند،آن جماعتی که قبل تر از آن،برای حقوق پایین خود تظاهرات کوچکی کردند چه؟!اسم آنها را چه میگذارید؟!آن ها که روز عاشورا نبودند وحتی شعار نمیدادند؟اما واکنش در مقابلشان چه بود؟!جز این که با چوب وچماق مأموران مواجه شدند؟اصلا از قضیهءآن ها اطلاع داری؟نمیدانم در تهرانی یا خارج از تهران،ولی متأسفانه چنین اتفاقی افتاد!!!!
پس برادر عزیز،امروز علی ابن ابیطالب(ع)در زندگی همهءما حضوردارد،اگر بشناسیمش که همهءمصالح خویش وسرنوشت خود وخانواده وفامیل وگروهش را فدای حق و ناس میکند ولحظه ای میدان جهاد ومبارزه را خالی نمیگذاردو با این همه در برابر مسئولیت عظیمی که بر دوش دارد چنان مضطرب و وحشتزده است که اضطراب و وحشتش رابه دوستدار و آشنای خویش نیز منتقل میکند،بار مسئولیت بر دوشمان میفتد.پس فقط حب علی(ع)رانگیر وشناختش را رهاکن،چرا که حب علی ناشناخته ایجاد مسئولیت نمیکند.
درست نیست که وقتی مردم تظاهرات به نفع حکومت میکنندو در انتخابات و...شرکت میکنند،عناوینی مانند«ملت قهرمان،ملت غیور و...»روی آن ها بگذاریم،اما وقتی همین ملت اعتراضی کرده وحقوق خود را طلب میکنند،نام«اغتشاشگر،فتنه گر و...»روی آن ها بگذاریم!!!!!!!!!
جناب pms
اولا حکومت ائمه به اعتقاد تشیع از جانب خدا بوده و شرعا حق ایشان بوده.
حالا اگر عده ای جمع شدند و انتخاب خود را بر انتخاب خدا ترجیح دادند دلیل این نیست که ائمه از حق خود گذشتند.
با اندکی مطالعه ی تاریخ درمی‌یابیم که سکوت و صبر ائمه نه بخاطر گذشتن از حق خود بلکه بخاطر نداشتن یار و مصلحت دین خدا بوده است.
کما اینکه در زمان امام حسن به دلیل نداشتن یار واقعی ایشان مجبور به صلح با معاویه شدند.
اما در زمان امام حسین به علت در خطر بودن اسلام ناب محمدی(ص) دیگر جای درنگ نبود و ایشان با وجود تعداد اندک یاران خود با شجاعت به جنگ یزید رفتند.
با شما موافقم که نباید بخاطر مصلحت شخصی یا گروهی از دین خدا کوتاه آمد اما به نظر شما اگر پای مصلحت اسلام و یا تشیع در میان باشد چه طور؟
در نظر بگیرید که علی ابن ابی‌طالب و فرزندانش بخاطر همین مصلحتها از حق خود گذشتند.
آیا علی(ع) به حق و حقیقت عمل کرد یا مصلحت؟
این را هم در نظر بگیرید که نباید در جامعه اسلامی اختلاف بیفتد که در اینصورت باعث به خطر افتادن اسلام می شود که حفظ آن بر همه واجب است.
و در نظر بگیرید که حتی علی ابن ابی‌طالب هم نتوانستند عدالت را کامل اجرا کنند سوء تفاهم نشود منظورم اینه که ایشان می خواستند عدالت را اجرا کنند اما همه ی فرمانداران ایشان افراد عادلی نبودند.
در نظر بگیرید که شرعا حکومت به دست شما باشد اما یار عادل نداشته باشید. شما باشید چیکار می کنید؟ آیا غیر از این است که مجبورید با یاران غیر عادل و بی بصیرت حکومت را اداره کنید؟
در نظر بگیرید اگر قرار باشد که عدالت علی(ع) اجرا شود کار برای خیلیها سخت می‌شود(و انها لکبیره الا علی الخاشعین)
و بدانید که هیچ وقت قرار نیست عدالت الهی در زمین به طور کامل اجرا شود مگر زمانی که منجی بشریت حضرت مهدی(عج) ظهور کنند. اما ما باید تلاش کنیم خود و جامعه را به عدالت ایشان نزدیک کنیم زیرا وظیفه‌ی ما این است.
من در تهران نیستم و متأسفانه از صحت و سقم قضیه آنهایی که شما گفتید ماموران با چوب و چماق به جانشان افتادند خبر ندارم. بنابراین حق اظهار نظر در مورد چیزی که ندیدم و نشنیدم و یقین ندارم را ندارم.
در ضمن در مورد جمله‌ی آخر تان باید بگم که وقتی این ملت با این شور و شوق در راهپیمایی و انتخابات شرکت می‌کنند دارند به تکلیف شرعی خود عمل می کنند (زیرا باعث خشم کفار و دشمنان اسلام می شود و طبق آیه ی آخر سوره ی فتح هر کاری که مو جب خشم کفار شود عبادت است و ثواب دارد و نشانه ی ایمان به خدا و پیامبر و بخشایش و پاداش بزرگ الهی است)و برای همین القابی مانند قهرمان و غیور حق ایشان است اما آنهایی که اعتراض کردند اگر اعتراضی دارند با زبان صلح نه با اغتشاش و آتش زدن بانک و ایجاد فتنه و لخت کردن یک بسیجی و حمله به نیروهای انتظامی(این دو مورد آخر کلیپشون تو همین سایت هست)
و این را هم بدانید اکثریت حق تصمیم گیری در مورد کشورشان را دارند و همانطور که می دانید تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات خیلی بیشتر از اغتشاشگران فتنه بود.
اینکه کاندیدای آنها در انتخابات پیروز نشد نباید باعث اغتشاش شود و بدون داشتن هیچ مدرکی ایران را به تقلب سیزده میلیونی در انتخابات محکوم کنند که این تهمت بزرگی است.
امیدوارم خداوند چشم همه‌ی ما را به جمال حضرت مهدی(عج) روشن فرماید تا از تمام بی عدالتی ها خلاص شویم.
علی آقا،درست حکومت ائمه ازجانب خدا حقشان است،برمنکرش لعنت!!!
اما دررابطه با جمله ای که گفتید«در نظر بگیرید که شرعا حکومت به دست شما باشد اما یار عادل نداشته باشید. شما باشید چیکار می کنید؟ آیا غیر از این است که مجبورید با یاران غیر عادل و بی بصیرت حکومت را اداره کنید؟»،کسی مجبور نیست با یاران غیر عادل وکسانی که اورا تنها میگذارند به کار خود ادامه دهد.در چنین شرایطی وقتی فرد میبیند یارانش عادل نیستند میتواند کنار بکشد،نه این که مسئولیت برکردن خودبگذارد.دقیقا کاری که حضرت علی(ع)کردند!فکرمیکنید چرا25سال خانه نشین شدند؟!با آن قدرتی که داشتند(باتوجه به این که ایشان امام بوده ومیتوانستند ازقدرت امامت خوداستفاده کنند)اما سکوت کردند تامردم خود به اشتباهشان پی ببرند.وقتی ایشان یار(عادلی)نداشتند سکوت کردندکه درنهایت مردم به اشتباهشان پی بردند.
ماهم فقط یک امام حسن(ع)یاد گرفته ایم ایشان میدانستند درآن شرایط باآن تعداد شیعهءاندک جنگ مساوی است با کشته شدن بیخودی!همان تعداد اندک شیعه ازبین میرود.پس لازم بود برای دفاع ازحق،باشرایطی بامعاویه صلح کنند.پس از آن که امام حسین(ع)آن حماسهءعظیم را آفرید،با آن حوادث تکان دهندهءعاشورا ونیزخطبه خوانی حضرت زینب وامام سجاد(ع)بود که دیگر حرفی برای گفتن باقی نماند.همچنین علاوه بردرخطربودن اسلام،بسیاری ازمردم با خاطره ای که از شکستن صلح امام حسن(ع)بامعاویه توسط معاویه داشتند،یک تصویر ذهنی ازبنی امیه داشتند،بنابراین جنگ امام حسین(ع)بایزید نمیتوانست نتایجی مانند جنگ امام حسن(ع)بامعاویه(درصورت وجود)داشته باشد.
اشتباه نکنید،چه کسی گفته است که ائمه از حق خودنگذشتند؟!ماجرای فدک،آن جریان وحشتناک خانهءحضرت فاطمه(س)ونهایتا موروثی شدن شهادت در خاندان علی(ع)نتیجهءدفاع از حق ودرسایهءآن گذشتن ازبسیاری ازحقوق خود بود!نمیدانم اگر این هامصادیقی از گذشتن ازحق خود نیست،پس اسمش چیست؟!من هم نگفتم که ائمه«صرفا»ازحق خود گذشتند،بلکه درسایهءدفاع از حق بود تا اسلام حقیقی آشکار شود!تشیع حقیقت! اگر هم مصلحتی توسط امام معصوم بوده است در سایهءدفاع ازتشیع حقیقت بوده!
دررابطه با آن هایی که تجمع تشکیل دادند،گفتید درتهران نیستید،همان ابتدا که کامنتتان راخواندم حدس زدم که درتهران نباشید.بله عزیز،حق دارید ندیده باشید،نشنیده باشید ویقین نداشته باشید،چراکه با این همه سانسور رسانه ای(که تاحدودی لازم است) چنین بی اطلاعی از جانب مردم دور ازذهن نیست.اما باید بگویم که قضیه فراتر از این حرف ها بود.شما بگو وقتی به قول شما مردم بازبان آرام درخواست خود را میگویند وبا خشونت مواجه میشوند چه کار کنند؟طبیعی است که درچنین شرایطی به آتش زدن وشکستن شیشه و...روی بیاورندیانه؟(که من این کار راتأیید نمیکنم!)و در واقع چنین تظاهرات هایی کوچک جرقهءآن بیحرمتی شدند.حتی چند روز پیش ازجریان9دی،ماکه برای عزاداری شهرستان بودیم همان روز عاشورا وارد تهران شدیم،به میدان انقلاب که رسیدیم ناگهان باخیل عظیمی از موتورسواران به ظاهربسیجی که نمیدانم از کجا آمده بودند مواجه شدیم.بالباسی شبیه لباس های سربازان آمریکایی توأم با اسلحه که ظاهری بسیار رعب آور داشتند به سمتمان هجوم آوردند،بی دلیل وبیجهت،کمی در ماشین نگاه کرده که اگر خانم هایمان توی ماشین چادرسرشان نبود معلوم نبود چه بلایی سرمان می آمد.تنها به ظاهر نگاه میکردند وبه چیزدیگر کاری نداشتند،میخواهم بگویم بااغتشاشگر وغیراغتشاشگر کاری نداشتند وبه همه حمله میکردند.درآن روز ها کسی حق نداشت در مناطقی درتهران(بیشترپایین شهر،میدان انقلاب و...)پیدایش شود،چه اغتشاشگر وچه غیراغتشاشگر!(بگذریم از این که تعدادمعدودی از نیروها سعی کردندتروخشک راقاطی نسوزانند اما بسیار اندک بودند)
بله عزیز،شماکه درتهران نبودید ازاین چیز ها خبرندارید،پیشنهاد میکنم چندسالی در تهران زندگی کنید تاتبعیض ها،اختلافات طبقاتی وبی عدالتی ها راببینید،ببینید که برای آن عدالتی که شمامیگویید باید برایش تلاش کنیم،ذره ای تلاش نمیشود،حتی کسی به آن فکر نمیکند.
بله عزیز،باید درتهران که مرکز ایران است باشی،چراکه ایران برخلاف کشورهای دیگر تمامی امکانات واتفاقات درپایتختش است.
تابحال اسم شهرک شهیدمحلاتی تهران بگوش شماخورده است؟!میدانی ساکنان این شهرک چه کسانیند؟خب،میدانم که نمیدانی،اما بگذار برایت بگویم.ساکنان این شهرک پاسدارانی هستند که روزی درجبهه هاروزوشب میگذراندند،دم از خداو پیغمبرو...میزدند،اما امروز بیا وسری به این شهرک بزن،به شماثابت میشود که چه وضعی راترتیب داده اند.آنهایی که روزی ساده زیستیشان زبانزدخاص وعام بود،اکنون خودوبچه هایشان صاحب مال ومنالی هستند که تنها خانه هایشان بیش از یک میلیارد قیمت دارد!!خانه های مجلس وچیزهای دیگر بماند،ازپروژه های میلیاردی مملکت که دردست آنهاست گرفته تا کارهی کلیدی دولتی وجالب است که همشان هم خودرا سربازان گمنام امام زمان(عج)ودست راست وچپ ولایت فقیه میدانند!!!امام زمان سرباز ازطبقهءاشراف نمیخواهد!امام زمان که ظهور کند عدالتش مانند عدالت حضرت علی(ع)خواهدبودببینیم طرفداران حضرت علی چه کسانی بودند،یکی سلمان است:آواره ای از ایران که بردهءیهودبود،بعد به عرب ها فروخته شدو بعداز آزادی در مدینه عملگی میکرد.دیگری ابوذر غفاری است:مردی تنها وبیکس که ازصحرا آمده ودر مسجد زندگی میکند،دیگری میثم خرمافروش است:کنار کوچه مینشیندو روی تخته ای مقداری خرما میچیند ومیفروشد،ازاصحاب بسیار بزرگ علی(ع)است.دیگری عمار است:ازجمله اشخاص وفادار به علی است که از خانوادهءاشراف هم نیست!!ودر این میان معدود کسانی که جزو طبقهءاشرافند برای طرفداری ازعلی تلاش واصراری ندارند!
بله،شماگفتید که درزمان حضرت علی(ع)عدالت به طورکامل اجرانشد،چراکه بسیاری از فرماندارانشان عادل نبودند،اولا این حرف غلط است،چراکه در4سال و9ماه حکومت ایشان حتی یک گدانبود!میدانید این یعنی چه؟!ثانیادرست،بسیاری از فرماندارانشان عادل نبودند،اما آیا ایشان دردوران خود آنهارا به حال خودمیگذاشتند؟ایشان نه ماهواره داشتند،نه اینترنت؟،نه تلفن،نه تلویزیون ونه هیچ وسیلهءارتباطی دیگری اما ازجیک وپوک زندگی والیانشان خبرداربودند،اگر یکی از آنها کمی پس وپیش میشد خبردارمیشدند واز کار برکنارشان میکردند.مملکتی که ایشان آن موقع داشتند30برابر ایران بود،مصر بود،عراق،عربستان وایران که میدانید ایران آن موقع چندین برابر ایران فعلی بود!اما کوچکترین چیزاز نظر ایشان پنهان نبود!ثالثا گیریم که بگویید این افراد دراین منطقه تهران زحمت کشیده وبه اینجا رسیده اند،من هم میگویم درست،حق باشماست،اما یاد جریانی ازحضرت علی(ع)میفتم که شنیدند یکی از والیانشان برسر سفره های رنگین نشسته اند،حضرت به محض مطلع شدن اورا ازکار برکنار کرد.آن فرد به حضرت گفت که یاعلی اینها ازمال خودمن بود نه بیت المال!میدانی حضرت چه فرمود؟فرمودند:اگر ازبیت المال بود که تورا درشهرنیز میگرداندم تاآبرویت برودونیز مجازات زندان و...برایت بود!!پس میبینیم حتی دراین صورت نیز حق چنین ثروت اندوزی،باتوجه به جایگاهی که دارند،ندارند.اما هیچ کس جلودار ساکنین این شهرک نیست.یعنی دولت ازاین زیردستان خود بیخبر است؟!(البته مثل هرجای دیگر انسان شریف نیز دراینجاپیدا میشود)
درتهران بی عدالتی وفقرطبقاتی رابسیار واضحتر ازشهرستان میتوان دید که مجال برای گفتن بقیه نیست.نمیدانم،یاباور میکنی یانه.اما من نه بیکارم ونه بیمار روانی که این چیزهارا بنشینم وبنویسم،امالازم دانستم نکاتی رابگویم.شاید بگویی راجع به این شهرک چرندیاتی بیش ننوشتی،ازکجا معلوم راست یادروغ باشدو...اما ماخودمتأسفانه یاخوشبختانه مدتی دراینجا زندگی کردیم.دقیقا منطقه1تهران،میدان مینی سیتی.
اگرملت درراهپیمایی شرکت کردند این رانیزبگویید چقدراز مدارس،دانشگاه هاوادارات آمدند.حتی بسیاری از همسایه های ما که اداری بودند،ازطرف اداره هاباپاداش وبه صورت اجباری در راهپیمایی بودند.شاید این مقدار درشهرستان کم باشد.
افرادی گفتند که درانتخابات4سال پیش تقلب شد،رئیس جمهورپیشین رأی آوردند،پس این18میلیونی که به رئیس جمهورفعلی رأی دادنداز کجاآمدند؟یعنی طی4سال طرفدارای رئیس جمهورسابق180درجه تغییرکردند؟فکرنکنی این نظر من است،اما متأسفانه استدلالی است که بسیاری ازمردم میکنند!خداراشکر مابه آقای روحانی رأی ندادیم،اما همان روز که رأی های روحانی بیشتروبیشتر میشد،جمعی از کسانی که به آقای جلیلی رأی داده بودند مدام اس ام اس میدادند که حدیث کسا بخوانید،درمصیبتها سیلاب صلوات راه بیندازیدو...
خب عده کثیری رأی دادند،فکر میکنید بامیل درونیشان این کار راکردند؟فقط همین یک مورد کوچک رابگویم که دردانشگاه ها بسیاری از دانشجویان متأسفانه گفتند که سفید میدهیم به این دلیل که فقط مهری در شناسنامه داشته باشیم تابعدا راحت تر کار پیدا کنیم!این از نظر شما تکلیف شرعی است؟چه تکلیفی!چه هدف والایی!!بسیاری از اداری هانیز همین نظر راداشتند!
درمورد حمله به نیروی انتظامی،فیلم ماشین نیروی انتظامی بود که از روی مردم رد میشد.کسایی که حضور داشتندگرفته بودند ودر موبایل هابود!
میدانم80-90%اینهایی راکه گفتم باور نداری،حق داری چون انتظارش رانداری،اما واقعیت،واقعیت است،چه مابپذیریم چه نپذیریم.البته این راهم بگویم که فردیا افرادی در رأس نظامند که شریف بوده وسعی در آرام کردن اوضاع دارند.نمیخواهم کسی رامحکوم کنم،اگر مشکلی هست،تک تکمان مقصریم،نه فقط یک فردیا افرادی خاص.فقط شدتش متفاوت است.
درضمن این راهم بدانید،اگر ماهرجا با آیه ای از قرآن مواجه شدیم که دیدیم مقداری با شرایط کنونی تطابق دارد این به این معنانیست که این آیه مصداق همان وضع یا شرایط است،اگر این گونه باشد،بلانسبت ابن زیادهم وقتی کاروان اسرا وارد مجلسش شدند،آیه معروف قرآن راخواند که هربلایی به شمامیرسد ازاعمال وکردارخودتان است.خب،مگر اهل بیت امام حسین بیشترین مصیبت راندیده بودند؟پس اگر بخواهیم ظاهر رابگیریم،نعوذبالله امام حسین واهل بیتش باید بدترین ها باشند!!واقعیت این است که آیه شأن نزول دارد،حدیث وروایت سبب صدور دارد وهمین جوری نمیتوان تطبیق داد.پس با آیه قرآن قطار کردن کاردرست نمیشود!!
برید از پیرمردان و نسل قدیم بپرسید تا بفهمید گفته.. اگر اشتباه نکنم تحریر الوسیله جلد 12صفحه 57این کطلب اومده.. سیاهنمایی بسه مردم شعور دارن..
پاسخ:
هادی جان شما اول مطلب رو بصورت کامل بخون بعد نظر بده!
این که امام این جمله رو گفته که شکی توش نیست اتفاقا من خودم قبل از شما آدرس این جمله رو هم توی مطلب نوشتم...
امان از وقتی که انسان بخواد فقط یه چیزی گفته باشه!!! فقط در همین حد
خجالت هم خوب چیزیه ساندیس خور.

با دروغ که به جایی نمیرسی.
فقط چند روز بیشتر خودت رو گول میزنی.
با سلام کمپین محکومیت جنایات داعش.دوستان اگه تمایل دارن امضا کنند.

http://tanmuslim.com/
31 Mordad 93 ، 15:27 امیرطاها
بابا چرا اینقد بحث میکنید هیچ وقت اون طوری که اسلام باید پیاده بشه توی جامعه وهمه چیز عالی باشه اون طور نخواهد بود تا وقتی که اون شخصی که خدا گفته ظهور کنه وهمه چیز رو درست کنه هیچ کس به غیر از اون نمیتونه هیچ جامعه ای رو اون طور که همه میخوان درست کنه.
03 Shahrivar 93 ، 12:13 اسماعیل
کورشودهرانکس که نتواندبیند.
من خیلی جاهامنتقدم ولی حرمت امام زاده رومتولیش نگه میداره تویک خانواده 4نفره پدرخانواده قولی به بچش میده بعدا نمیتونه براوردش کنه به خاطرهزاریک دلیل امام ماهم مثل پدرمون قول دادگیریم که نتونست انجام بده خب ازجیب این یکی درنیاوردبزاره توجیب یکی دیگه تازه اینقدرگرونی بازسراغ کارنمیرین وای به روزی که شماهاازنظرمالی هم دولت تامینتون کنه ازاول صبح میرم سرکارم تااخرشب نونم پیدامیکنم نه اخوند فحش میدم نه شاه منه کارگربایدکارکنم اون رئیس اگه میدزده پای خودشه من به همون اندازه دنیایی ساختم که دارم کارمیکنم درسته خیلی جاهااجهافی شده ولی ادم رهبرخودش فحش نمیده
پاسخ:
شما مطالب این پست رو درست نخوندید اصلا حضرت امام قولی نداده بودند که نتونسته باشن عمل کنن
لطفا این پست رو دوباره و با دقت بخونید
سلام
میشه دانه دانه حرف های امام خمینی را بگویید و تضییح دهید کدام اجرا شده کدام اجرا نشده
اونوقت برای همه معلوم میشه که سرمون گول مالیدن یا تمام حرف های امام به اجرا در آمده
مثلا امام گفت که وقتی به مردم وام میدهید نباید وثیقه بگرید که حرف اسلام هم دقیقا همین است
آیا حرف امام اجرا شد یا اتفاق دیگری افتاد یا اصلا این که امام همچین حرفی زده یا نه
چرا چرند میگی؟ تو کلیپ هایی که من گوش دادم هیچوخت نگفته برای مستمندان....کلی گفته برای همه مردم...مستمند نشنیدم من . همین الان دوباره گوش کردم مطمءن شم که تو هم مث رییسات دروغگویی.
ماتوانستیم: جمهوری اسلامی ایران با ده برابر سرعت متوسط رشد علمی در دنیا، دارای رتبه نخست سرعت رشد علم و تکنولوژی در جهان!!!!!!!!

خخخخخ جوک نگو داداش. جوک نگو... بهترین دانشگاه حال حاضر ایران دانشگاه صنعتی شریف که من الان دارم توش درس میخونم و تازه اومده جزو 500 دانشگاه برتر جهان خخخخخخخخخخ خیلی باحالی تو ... اون دنیاتو میبینم که از این دروغایی که میگی ایشالا تو آتیش جهنم با اربابت میسوزی
به اون ما توانستیم عا چیزای منفی رو هم اضافه کن
چنتا مثال بزنم؟؟
ما (انقلابی ها)توانستند باعت شوند همه ملل دنیا به ایرانیا به چشم قاتل و تروریست نگاه کنن
یکی از لقواممون تعریف میکرد دوتا زن و مرد اهل آلمان فکر کنم اونده بودن تو هواپیما وقتی فهمیده بودن این آشنامون ایرانیه خیلی ترسیده بودن!!
میگفت زن بیچاره یه روسری گذاشته بود رو سرش با ترس و لرز راه میرفت!
الان تو بقیه کشورا مارو به عنوان یه مشت قاتل میبینن!
من نمیدونم شما چند سالتونه ولی فک نکنم قبب از انقلاب سنی داشتین
منم همینطور ولی وقتی از بزرگتر های خودم سوال میکنم از انقلابشون پشیمونن
شما وضعیت مردمو ببینین دلشون به چهل و پنج و پونصد خوشه!!
این حرفا رو بعضیا میزنن که کثافط کاریای خودشونو بپوشونن وگرنه اسلام گم شده
آخه شما برا اسلام انقلاب کردید؟"؟
جوونا دیگه خدارو هن قبول ندارن
13 Azar 93 ، 13:58 عاشق امام خامنه ای
بسم الله النور
سلام دوستان عزیزوگرامی،
میگن توزمان پیامبرعده ای یه سگی رومی بینند هرکسی یه چیزی میگفت،یکی میگفت چه رنگ زشتی،یکی دیگه چه قیافه زشت و...وخلاصه هرکسی عیبی رامیگفت اماپیامبرگفت چه دندانهای سفیدی،
دوستان میخوام بگم که چرافقط حسرت نداشته هاونواقصمون رومیخوریم،خوب اگه این روند خوبی بود چرا پیامبر انجام نداد،و از اون طرف هم نباید آنقدرمغرورشویم که ازهمه دنیاغافل بشیم مثلا گفتن تمدن ٢٥٠٠ساله که فقط ازاین تمدن(حالاماراجع به واقعی یاغیرواقعی بودنش کاری نداریم)نامش برامون مونده وتابهمون میگن فلان کاردورازشان ومنزلت توایرانیه فوراطرف درمیادمیگه بروبابابذارخوش باشیم(توخوش بینانه ترین حالت)وتمدن ٢٥٠٠ساله روفقط برای مقابله وایستادگی دربرابرارزشهامون ازش استفاده میکنیم و برای انگ زدن به مذهبیون ازش استفاده میکنیم وفرهنگش روکنارمیگذاریم.

دوستان پیشرفت علمی،اقتصادی،فرهنگی و...باتفکر پشت میزنشستن،کاراداری داشتن،ورفتن به دانشگاه برای مدرک گرفتن وبعدبه سخره گرفتن این وآن به دست نمیاد،تواگه میخوای به پیشرفت برسی بایدتوازاستادت درس مطالبه کنی نه استادبیادتوروهل بده،بجای شب نشینی وتفریح های افراطی بری دوتا کتاب بخونی یابری دنبال راه حل هایی برای دستیابی به ایده هایی نووجدید راجع به اون فن یاحرفه ای که آموخته ای باشی
تموم این حرفام برای اینه که بایدبرای لحظه لحظه این عمرت برنامه داشته باشی،وهدفت هم رسیدن به آنطرف مرزهای علم باشه ماباحلواحلواکردن سیر نمیشیم،نمیگم همه چیزعالیه وهیچ کسی مشکلی نداره، بلاخره هرکاری میخوای کنی بایه سری مشکلات روبرومیشی ،بلاخره برای آب خوردن هم بایدازیه سری اماواگرهاعبورکنی مگرنه همون هم برات مشکل میشه
درضمن اونهایی که میگن ماباعث شدیم دنیاجوردیگه ای راجع به مافکرکنند آیاتاحالافکرکردید که دلیلش این نمیتونه باشه که شبکه ها یاسخنرانی هایی که ازطرف انقلابیون وسیاسیون ایران پخش میشه به هیچ وجه توشبکه های غربی به خصوص آمریکا(که به گفته خیلی هامهدآزادیه)به هیچ عنوان حق پخش روندارن وفقط بخش خیلی کمی ازاونهااونم باسانسور توشبکه هاشون برای وارونه سازس چهره مسلمونهابه خصوص ایران نشون میدن،یاتاحالافکرکردیدکه این همه شبکه ماهواره ای،فیلم های هالیوودی٣٠٠،آرگوو...،شبکه های خبری خودشون ،گروهک های تروریستی مث منافقین وداعش وبوکوحرام و...وفرقه هایی که خودشون رومسلمان میدونند که روی اونا اینقدرسرمایه گذاری کردن ایناست که باعث شدن نظرمردم دنیا راجع به توایرانی چطورباشه

وسخن آخرم هم اینه که وقتی ماخودمون،خودمون روباورنداریم دیگه انتظاررسیدن به قله های پیشرفت خیلی خنده داره،پس مردعمل باشیم نه مسخره کردن پیشرفت هایی که زبان زددیگرانه
اللهم عجل لولیک الفرج،یاعلی
14 Azar 93 ، 14:18 رفیق ناپلئون
من متوجه نمیشم و نمیخوام هم بفهمم دوستانی که کتاب قلعه ی حیوانات خوندن احتمالا بتونن یه ارتباطی بین انقلاب ما و قبل از اون به دید نویسنده ی کتاب برقرار کنن به بقیه هم توصیم اینه کتاب را بخونن
سلام جناب ساندیس خور
اون نوشته بالای سایت
بی سلیقه ترین ....
در اوج بی سلیقگی نوشته شده
از زاویه دیدی که ان نوشته را نوشته اگر به حادثه کربلا نگاه کنیم باید کلا فاتحه این حرکت را بخانیم
البته الان این نگاه را می خواهند چون به جایی بر نمیخوره
من ک حال خوندن این همه رو نداشتم اما یه تلاشی بکنید تا کیلیپ حرف اقای خمینی رو پیدا کنید من دیدم.
ماله کش گرامی تاریخ مصرف حرف های شما تمام شده امام گفتن خوبشم گفته وعمل هم نشده چرا دارید ماله کشی میکنید
01 Tir 94 ، 01:57 جامانده ...
امام خمینی این حرف رو زدند که فعلا آب و برق برای بی بضاعت ها مجانی میشود ...! در صحیفه نور هم موجوده ، میتونید مراجعه کنید !
اما دو نکته داره ؛ یکی اینکه گفتن فعلا و دیگری اینکه برای بی بضاعت ها . عملا وعده امام محقق شده! چون تا مدتی تا سقف معینی از مصرف این انرژی ها رایگان بودند ...
به فرض هم که قرار بوده برای طبقات ضعیف مجانی بشه
به نظرتون الان چقدر طبقه ضعیف ایجاد کردن؟؟؟
29 Mordad 94 ، 16:17 وکیل دادگستری
ظاهرا حرف شما هم اشتباه است.چون قانون این موضوع هم در 8 اسفند 57 در شورای انقلاب تصویب شد و در روستاها تا الآن هم اجرا می شود(البته بجز بند 1، مابقی بند ها با قانون هدفمندی یارانه ها ، حذف شدند).http://rc.majlis.ir/fa/law/show/98058
قطعا اگر حرفی رو فرمودن قصد اجرای اون رو داشتن. هدف ایشون از قیام علیه شاه جیره خوار دزد هم احقاق حقوق قشر ضعیف جامعه بوده و اجرای اسلام ناب محمدی(ص)، اما جنگ تحمیلی رو که احتمالا باید یادتون بیاد، اونهمه منابعی که باید صرف دفاع از جون مردم می شد اجازه نمی داد آب و برق مجانی بشه، بعد از جنگ هم خسارت های 8 ساله به اضافه خرابکاری های قبلی خانواده شاه باید تا حدودی جبران می شد، مملکت ما با اینهمه دردسر بزرگ و دخالت ها و ترور های مسئولان هم مواجه بود، اونوقت بعضی ها همه اینها رو نمی بینن که دادن پول آب و برق براشون شده سوژه!
29 Mehr 94 ، 11:33 مسعود
جناب سلام تا اونجا که من میدونم توی بهشت زهرا بود چون پدرم حضورداشت وفایل تصویری آشکارا اینو نشون میده گرچه زمانش مهم نیس مهم وعده داده شدس که هیچ کودوم انجام نشد 2 اینکه تمام موشکها وکارها همه از کشورهای چینو روسیس درضمن ما باهمون سلاههای آمریکایی شاه تونستیم 8سال ایستادگی کنیم و خلبانان کارآزموده آمریکا رفته پس کارش آینده نگری بوده نمیتونه زیر سوال بره3 اینکه من ازشما میپرسم این نظام کودوم سازه ماندگار که ویژه ایران باشه رو درست کرده(نگید میلاد که میلاد کپیه)ولی برج آزادی استادیوم آزادی مقبره حافظ فردوسی و..... 4 این درست که اون موقه فقر هم بوده توی همه کشورها هست طبیعیه ولی فرق اون زمان با الان این بود که هرکس سرکارمیرفت یه زندگی متوسطو داشت وفقط یک نفر کارمیکرد ولی الان تمام خانواده کارمیکنن ولی بازهم بدهکارن 5 به تاریخ نگاه کنید زمانی رژیم پهلوی روبه سقوط افتاد که شاه گفت ما دیگر به چشم آبیها باج نمیدهیم6شما حرف ازکاپیتالسیون میزنید من ازشما میپرسم شاهزاده عربستان که مست تو ی تهران شهروند تهرانیو کشت چه اتفاقی براش افتاد میدونید؟7اون زمان هم فساد اقتصادی بود درست ولی یعنی الان نیست 3هزار میلیارد یک نمونشه دیگه اون موقه به این فجیهی نبود 8 همیشه یک هزینه هنگفت دراون زمان بیان میشه اونم جشن 2500ساله بود گرچه این جشن یک آینده نگری بزرگ داشت اونم صنعت توریسم که ایرانو معرفی کنن به دنیا تاقبل اون دنیا ایرانو شترسوار میاندیشید بعد اون بود که همه چی مشخص شد و این ریختوپاش به گفته دوستانیک آینده نگاری ودرآمد زایی برای مردم بود 9 اونزمان ایرانیان بدون پاسپورت به خیلی ازکشورهای دنیا وپیشرفته میرفتن ولی الان چی ما به چندتا کشور بدون دردسر میتونیم بریم بدون پاسپورت پیشکش 10صنعت خودروسازی دراونزمان وکارخانه بزرک ایران خودرو برای اون موقس هرچند مونتاژ ولی اگرنمیدونید بدونید شرکت میتسوبیشی اون زمان فقط ضبط صوت میزد که ماشینهای ماهم دارای این ضبطها بود ولی الان اون کجا ما کجا ؟11 زمان برج آزادی شاه گفت هر شهرباید نشان خودشو داشته باشه گرچه عمرش کفاف نداد الان چی ..........لپ گلام هیچ وعده گفته شده انجام نشد سخن خمینی که یک نمونشه نمیتونیم از کمبودهای نظامها چشم پوشی کرد ولی نمیتونیم هم دستاوردهاشونو زیرسوال ببریم کمی منطقی وبی تعصب نظر بدید اگر اونموقه کمبودهایی بود مال قرن20بود الان قرن21هستیم ...کمبودهای این نظام خیلی بیشتره فساد خیلی بیشتر سود یا ربای بانکها ی اسلامی بیداد میکنه اینهارو درنظربگیر اگر قرار به مقایسه باشه خیلی از کمبودهای این نظام به اصطلاح اسلامی بیشتره تمام گفته هام هم باسنده خودتونم میدونید
ینی واقعاالان کسی هست برقش رایگان باشه؟!البتته این بدان معنانیست که ماملت ایران مستمندنداریم٬نه!بلکه اینقدرمستمندی زیادشده که اگه بخوان برقومجانی بدن به قول مسوولابه تولیدش نمیرزه!ضمن اینکه صابخونه ماقبضش همیشه بستانکاره!حالامعیارمستمندی چیه الله اعلم!البته حالابرق روزبه روز‌گرون میشه واسمش کردن فرایندواقعی سازی!البته ایهام داره شایدمیخوان بگن برق مجانی دروغی بیش نبوده !به هرحال الان بضیاکنتورودستکار یی میکنن فازونولو ....قاطی میکنن برقشون بستانکارمیاداسمشومیذارن مجانی!جریمشومستضعف میده!
سلام...
یه سوالی دارم!!! شما چرا دارید دروغ میگید؟این خیلی بده ها!! ببین اینا کلی میگم و اصلا کاری به این موضوع خاص ندارم! ولی وقتی شما اتفاقی که حدود چهل سال پیش رخ داده را اینطوری و با این لحن و باشیطنت و اغراق بیان میکنی. باید حق بدی به هرکسی که اگه یه روایت از هزارو چهارصد سال پیش گفتین شک کنه!!!!
باور کنید با همین کارا دین و اعتقادات مردم را از بین بردید!!!!!!!!.
.
.
.
اولا که همه چیزا انداختین گردن بازرگان که همین جا بحث داره....امام اگر مخالف بود صریحا اعلام میکرد!! غییر از اینه؟خجالت میکشید یا تعارف داشت با کسی؟ مثل هزاران مخالفت هایی که توی عرصه های مختلف کرد!!! اوکی؟ شاید بدش نمیومده مردم همچین حرفی را بشنوند!!! پس لطفا امام را جدای از این قضیه ندون که خیلی حرفت مزحکه!!!!
خودت بلاخره عقل و وجدان و شرافت داری!!! یبار متن را از ا ل بخون جان من ....
.
.
.
دوم اینکه اگه ریگی به کفشتون نبود سخنرانی های امام را کات نمیکردین ،سانسور نمیکردین!!!
کجای سخنرانی گفتند آب و برق را برای مستمندان فلان میکنیم و بهمان میکنیم!!!!
شما برو سخنرانی کامل را گوش بده اگه کلمه مستمند داشت بعد هرچی خواستی به من بگو!!!!
.
.
.
.
سوم اینکه...من یه سخنرانی تصویری مستند از آیت الله خمینی دارم که در رابطه با حجاب اجباری ازش سوال کردن که. چرا توی نوفلوشاتوی پاریس گفتید مردم حداقل آزادی های اجتماعی را خواهند داشت و ما فقط میخوایم جلوی ظلم شاه و چپاول بیت المال را بگیریم ولی حالا حجاب را اجباری کردید!!!!
خمینی گفت خدعه کردیم!!! فقط همین یک جمله را جواب داد ...با کمال آرامش و خونسردی هم جواب داد...
حالا شمایی انقلابی میگی عناصر ضد انقلاب میخوان نشون بدن امام مردم را فریب داده...کاسه داغ تر از آش که میگن واقعا شماها هستید!!! خودش میگه خودعه کردم لامصب شما چی داری میگی!!! ولی این مستند را آیا دهه فجر پخش میکنند!!؟
ولی خیالت راحت باشه همه گوش دادن و اگه اشتباه نکنم توی یوتیوب هم هست!!!!
دقیقا برای همین چیزاست که فیلترش کردند دیگه!!! یوتوب که فقط فیلم داره و مال همه مردم دنیاست!! اما آخوندا میگن اینا دشمنا ماساختن و هدفش تخریب جمهوری اسلامی و از این اراجیف....خب عزیز من یکم به خودت بیا بخدا عقل و فهم و شعور داری خب یکم ازشون استفاده کن......
.
.
.

باز یجایی ،یعنی برا اینکه بگی بازرگان بد بوده و این حرفا...نوشتی غییر مستقیم روحانیون را به بی سوادی و متخصص و کا شناس نبودن متهم کردن....
.
.
آقا جان من بگو روحانیون اون زمان تو حوزه علمیه چی میخوندند!!! بخدا قسم ده سال درس اقتصاد نخوندن ،خب اقتصاد یه علم،حساب و کتاب داره جریان دو دوتا ،چها تاست...
من حاضرم قسم بخورم روحانیون ده ها سال درس علوم سیاسی نخوندن،از نقشه کشی و معماری و رچانشناسی بی بهرن از علوم نظامی و استراتژیک بی بهره بودن...
.
.
.
مملکت داری تخصص میخواد سواد میخواد و وژدان و خیلی چیزای دیگه!!!! حالا هی شما بگو روحنیون باسوادن!!!
فقط بد نیست لیست دروس طلبگی تا آیت اللهی را یه نگاه بنداز ببین تو چه زمینه ای متخصص میشن و بعد بیا تمام اورگانا مملکت را نگاه کن...از سازمان ورزش و جوانان تا وزارت خونه هیی مثل نفت و ...میبینی دارن آخوندا نظر تخصصی میدن....
خب برا همین مملکت علی رقم این همه منابع همش یه چرخش میلنگه....یعنی در بهترین حالت که فرض کنی یک ریال هم نمیدزدند و به کشور های دیگه هم کمک نمیکنند همین غییر تخصصی برخورد کردن و ناکارشناسی بودن تز هاشون و اولویت روابط به ضوابط برای انتساب ها خوب روی کوهی از معادن و نفتم که باشیم بازم سوئ مدیریت پدر مملکت را در آورده!!!!.
.
.
.


یا آدم باید چهل سال درس حوزه بخونه و تو این زمینه متخصص بشه یا حداقل ده سال درس محیط زیست!!!!
حالا آخونده برا محیط زیست نسخه میپیچه...
.
.
.
.
خلاصه که این مطلبی که آپ کردی ادمین جان به درد سندیسخورا میخوره.
.
.
.
4 سال پیش 8 درصد از مردم به جلیلی رای دادن.....کلیه ساندیس خور ها و عوامل وابسته و ....92% مانند شما فکر نمیکنند ...البته ،البته البته....پول ،تسلیحات نظامی ،قدرت ،تیریبون ،صدا و سیما ،قوه قضایی ،زندان ها ،نیرو های نظامی و غییر دقیقا دست شما جمعیت 8 درصیه!!!! .
.
اینم بگم تعداد زیادی توی انتخابات شرکت نکردند که سهم شما شد 8 درصد
.... اچنا که نیومدن پای صندق ها که کلا با نظام مشکل دارند و مطمئنا طرفدار جلیلی که نیستند هیچ بلکه مخالف سرسختند ...اگه بخوای کلی حساب کنی شرط میبندم کمتر از 4 درصدین...
.
.
.
شما دانشگاه های بزرگ را ببین چند درصد ساندیسخور داره!!!!تنها جایی که همه جوان هستند همین دانشگاه ....
..
.
.
.
این جایگاه و پایگاه شماست و متاسفانه مطالبتم فقط به درد همینا میخوره!!!!
.
.
.
این مطلبت خیلی مشکل داره فقط 3 مورد را گفتم ولی همین که از واقعیت به دور هستید! برای من خیلی چیزا را روشن میکنه!!
امیدوا م یه روز بفهمین که شما هم انسانی !!!


.
.
راستی اینا یادم رفت بگم!!! نظرت در رابطه با اینکه اتوبوس ها مجانی مردم را جابجا کنند و نفت متعلق به همه ی مردمه و شاه نباید بابتش پول از کسی بگیره چیه؟ میدونی کی این حرفا را زده؟ آخه ا ن زمان مردم بشکه ای نفت میخریدن تا به عنوان سوخت گرمایشی و غییره از ش استفاده کنند!!!!! جناب کارشناس متخصص میگفت شاه ظالم پول نفت میگیره در صورتی که این نفت ماله همه ی شما ملت مومن و متدین ایرانه!!! مال خودتونا به خودتون میفروشه!!!!!!!!
برو ببین این حرف از کیه؟ فقط جان من نگو بازرگان که خیلی خنده دارین همتونننن
سلام بدیهی است حتی اگر پیشنهاد اولیه از طرف هیئت دولت بوده است حضرت امام رحمه الله علیه می توانستند موضوع را مسکوت یا با آن مخالفت کنند اما این دوکار را نکردند بلکه به تبیین آن نیز پرداختند البته با قید مستمند که آنهم قبلا در پیشنهاد هیئت دولت موقت آمده بود بنابراین به جای توجیه بهتر است قبول کنیم و همه می دانند امام به فکر طبقه ضعیف بوده و دادن این وعده نقطه ضعف امام نیست بلکه پاکی سرشت ایشان را نشان می دهد و صد در صد نقطه قوت است
01 Dey 95 ، 21:47 وطن دوست
وقتی نام انقلاب ما انقلاب مستضعفین ! بود یعنی صحبت از مستضعفین آحاد مردم و اکثریت آنها را در برمی گرفت البته از ان اب و برق مجانی و ... رسیده ایم به جایی که به هزار نام و طرح و تعرفه جدید بودجه دولت را از همین پول قبض اب و برق تامین میشود البته این گونه سخنان و رفتارها از مسئولین ما نعجب برانگیز نیست چرا که زمانی هم انرژی هسته ای خیانت اشکار به ملت ما بود! اما امروز...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.